Brakonierių aukos – du briedžiai

Mažeikių rajono medžiotojams licencijos briedžiams medžioti nėra išduodamos jau daugelį metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Netikėtas radinys sujudino gamtos mylėtojus: Viekšnių medžiotojų būrelio teritorijoje aptikti du brakonierių nušauti briedžiai.

Kreipėsi į aplinkosaugininkus

Miško savininkas, apeidamas savo miško teritoriją Birbiliškės apylinkėse, aptiko ant šono gulintį nušautą briedį. Žmogus iškvietė aplinkosaugininkus ir vietinio būrelio medžiotojus.
Atvykę į įvykio vietą ir kiek pasekę prie nušauto gyvūno likusiais pėdsakais, pareigūnai aptiko ir kito briedžio liekanas – dar vieną neteisėtą „laimikį“ niekdariai jau buvo spėję išmėsinėti.
Kaip sakė viekšniškiai medžiotojai, jau senokai jų būrelio aptarnaujamoje teritorijoje nėra buvę tokio brutalaus atvejo, kad iš karto brakonieriai būtų patiesę du taurius gyvūnus.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Rajono medžiotojų draugijos ataskaitos duomenimis, praėjusiais metais rajone buvo 72 briedžiai.
Jau daugelį metų mūsų rajono medžiotojams nėra išduodamos licencijos briedžiams medžioti.
Aplinkos apsaugos pareigūnai informavo, kad dėl brakonieriavimo fakto pradėjo tyrimą, kurio kol kas nekomentuoja.
Už neteisėtą medžioklę gresia nuo 2 iki 4 tūkstančių litų bauda. Taip pat kaltininkas privalo atlyginti gamtai padarytą žalą: už briedį – apie du tūkstančius litų.

One Reply to “Brakonierių aukos – du briedžiai”

  1. Arvis parašė:

    Na ar nejuokingi tie mūsų įstatymai?
    Karvė kainuoja 2000 litų, briedis, pasirodo-irgi tiek pat. Kainuotų kokius 20 000, tai gal pagalvotų vargeta prieš imdamas šautuvą juodiems darbams…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto