Brakonieriui už bebrą gresia iki 4 tūkstančių litų bauda

Bebrų medžioklės sezonas prasideda nuo rugpjūčio pirmosios ir tęsiasi iki balandžio penkioliktosios, medžiojant kitu metu gresia didžiulės baudos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vienoje iš Račių kaimo sodybų per reidą aplinkosaugininkai sulaikė vyriškį, belupantį bebrą. Šių gyvūnų medžioklė šiuo metu draudžiama, gresia didelės piniginės baudos.


Lupo bebrą 

Naktį iš pirmadienio į antradienį Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai surengė reidą po Mažeikių medžiotojų būrelių plotus bei rajono vandens telkinius. Pažeidimų neaptikę pareigūnai patraukė į Bugenių medžiotojų būrelio plotus, kur neseniai buvo nustatytas kilpininkas. Naršydami Račių apylinkes pareigūnai viename ūkiniame pastate aptiko bebrą lupantį žmogų. 
„Šešiasdešimtmečiui šio kaimo gyventojui A. K. nebebuvo kur dėtis – pasikabinęs jis dyrė kailį bebrui. Žmogus prisipažino vakare nuleidęs vandenį ir išardęs vieną bebravietę, o bebrą užmušęs kastuvu“, – pasakojo  rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.


Laukia didelė bauda 

Brakonieriavusiam vyrui buvo surašytas pretenzijos raštas dėl gamtai padarytos žalos, kuri įvertinta tūkstančiu litų. Taip pat jam surašytas administracinis protokolas už brakonieriavimą, už tai gresia bauda nuo dviejų tūkstančių iki keturių tūkstančių litų. Kokia bus skirta bauda, pareigūnai nuspręs artimiausiu metu. 
Sulaikytasis vyriškis pareigūnams yra žinomas – prieš septynerius metus jis jau buvo baustas už bebrų gaudymą Šerkšnės upėje, tada skirta trijų tūkstančių litų bauda.
Tai šiais metais jau antras atvejis, kai Račių apylinkėse sulaikomas brakonierius – gegužės viduryje išaiškintas to paties kaimo gyventojas, kuris bugeniškių medžioklės plotuose statė kilpas.
Pareigūnai primena, kad bebrų medžioklės sezonas prasideda nuo rugpjūčio pirmosios ir tęsiasi iki balandžio penkioliktosios, medžiojant kitu metu gresia didžiulės baudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto