Brangsta buitinių dujų vartotojams teikiama paslauga

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė naujas UAB „Saurida“ centralizuotai teikiamų suskystintų naftos dujų kainas, kurios įsigalios nuo gruodžio 2 dienos.

Pastovioji kainos dalis, arba vadinamasis abonentinis mokestis, keičiasi nedaug, tačiau dujų kaina didėja net trečdaliu.  

Galioja metus

VERT informuoja, kad nauja kaina atsiskaitoma už gruodžio mėnesį ir vėliau suvartotas dujas. Atsiskaitymas prasideda nuo 2023 m. sausio mėnesio. Patvirtintos centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainos galioja 1 metus.

Nuo gruodžio 2 d. kas mėnesį mažeikiškiai, buityje naudojantys „Sauridos“ tiekiamas dujas, už jas mokės net 34 proc. daugiau. Kubinio metro kaina su PVM jau sieks 3,59 euro – 90 centų daugiau, nei yra mokama dabar. Pastovioji kainos dalis, kuri nepriklauso nuo sunaudotų dujų kiekio, bus 17 centų didesnė – 5,65 (su PVM).

Neturintiesiems dujų apskaitos prietaisų, sunaudotų dujų kiekis skaičiuojamas pagal normą – 3,7 m3, kai karštas vanduo į butą tiekiamas centralizuotai, ir 6,3 m3, kai karštas vanduo į butą netiekiamas.  

Didėja sąnaudos

VERT paaiškina, kad dujų kainos pokytį lėmė pastaruoju metu nuolat augančios bendrovės išlaidos.

Pabrango paties produkto įsigijimas, dėl išaugusių kuro kainų didėja transportavimo išlaidos. Sąnaudos auga ir dėl planuojamų vykdyti įrenginių techninės būklės patikrų, remonto bei atnaujinimo darbų.

„Sauridos“ aiškinamajame rašte nurodoma, kad planuojamos ir didesnės eksploatavimo darbų bei paslaugų sąnaudos. Jos daugiausia didėja dėl gerokai išaugusių elektros ir šildymo kainų.

Finansiniams rezultatams atsiliepia ir tai, kad bendrovė nediferencijuoja suskystintų naftos dujų tiekimo kainų pagal vartotojų grupes ir kt.

6 Atsakymai į “Brangsta buitinių dujų vartotojams teikiama paslauga”

 1. Sena gyventoja parašė:

  Juk yra atvestos gamtines dujos Mažeikiuose . Kas jas naudoja ? Gal rancas pats ? Nes jos yra daug pigesnes. Kodėl leidžiama jam turėti teise išnaudoti žmones ,dėlto ,kad jis nori gyventi prabangiai. Bent butu ta pati kaina kaip gamtiniu dujų. Kodėl jos yra brangios? Ar tose naftos dujose yra aukso ? Mes norime pigesnių dujų ,o ne brangiu.

 2. Sena gyventoja parašė:

  Juk Saurida tas dujas gauna veltui. Anksčiau jos degė pro kaminą , matėme visi.Jis sugalvoti jas panaudoti.Ir jam pasisekė. Jos smirdi ,kenkia musu zmonems. Kiek galima kelti tas kainas. Mes ji ir jo vaikus išlaikoma. Visur po pasauli važinėja,jei gautu pensijos kaip aš 267 eur, nevazinetu net po Mažeikius. Kodėl aš turiumoketi toki dideli abonentinis mokestį jei dujų sunaudoju 0,5 kubu per mėnesį.Meluoja apie sąnaudas. Nėra buvę atėję patikrinti dujų gal 10 metu.

 3. avigalvis parašė:

  kiek bus parašta sąskaitoje,tiek ir mokėsiu.taip turi būti.

 4. elytaz parašė:

  zas’ranco vamzdis eina per mano nuosavbės teritoriją t.y butą.tai kodėl aš turiu jį už savo pinigus dažyti,pritaikyti baldus pagal jį ir tt.? Teisinėje valstybėje tokius š gabalus greitai į vietą pastatytų. bet avigalvių žemėje kas ką nori,tą ir daro jei turi užnugarį.

 5. Dana parašė:

  O kodėl ne dvigubai pabrango??? Juk rancas toks nabagas ….susimeskim Mažeikiečiiai….

 6. vidas parašė:

  Gerai , kad nedažė tvorų ,tai kainos būtų dar labiau pakilusios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto