Brangstanti reklama – našta verslininkams

Mažeikių rajono savivaldybei mokesčius mokės ir ant didžiųjų prekybos centrų sienų besireklamuojančios įmonės. Vido STANKAUS nuotr.

Nuo kitų metų sausio mėnesio įsigalios nauji vietinės rinkliavos mokesčiai už išorinės reklamos įrengimo leidimus Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje. Šie mokesčiai didėja apie 30 proc.
Verslininkai neigiamai vertina valdžios sprendimus, kuriais rinkliava padidinta net 30 proc. Be to, atsiranda ir tokių naujovių, kad net už savo kieme pastatytą ar ant savo pastoto sienos pakabintą reklamą teks mokėti į Savivaldybės biudžetą.

Mažeikių rajono savivaldybės administracija tikisi, kad naujieji vietinės rinkliavos mokesčiai už išorinės reklamos įrengimo leidimus ne tik papildys Savivaldybės biudžetą, bet ir sudrausmins reklamos skleidėjus – atsakingiau bus statomos, kabinamos išorinės reklamos, jos bus tvarkingesnės, laiku uždedamos ir nuimamos, be to, nedarkys ir bendro miesto vaizdo.
Administracijos specialistų atliktais apskaičiavimais, 2018 metais vietinės rinkliavos mokesčių už išorinės reklamos įrengimą buvo surinkta apie 14 tūkst. eurų. Šiems mokesčiams padidėjus, kitąmet į Savivaldybės biudžetą tikimasi surinkti apie 30 tūkst. eurų.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto