Briuselyje pradedamos konsultacijos dėl euro įvedimo Lietuvoje

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Briuselyje prasideda oficialios konsultacijos dėl euro įvedimo Lietuvoje procedūrų.

Procedūros pradžia

Čia kovo 17–18 d. viešės Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, jis dalyvaus Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto (ECON) posėdyje, taip pat susitiks su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju ir Belgijos nacionalinio banko vadovu.
„Šis susitikimas Europos Parlamente itin svarbus tuo, kad jį galima laikyti oficialia konsultacijų dėl euro įvedimo Lietuvoje procedūrų pradžia. Europos Sąjungos Taryba šių metų liepą po konsultacijų su Europos Parlamentu turėtų priimti galutinį sprendimą, ar Lietuva atitinka euro įvedimo kriterijus“, –  Lietuvos banko pranešime cituojamas V. Vasiliauskas.
Lietuvos banko valdybos pirmininkas supažindins ECON narius su naujausia informacija apie Lietuvos ekonomiką, taip pat aptars pasirengimą euro įvedimui Lietuvoje.

Turi pateikti vertinimus

Europos Komisija ir Europos centrinis bankas šių metų birželį Europos Sąjungos Tarybai turėtų pateikti vertinimus apie Lietuvos pažangą įgyvendinant ES sutartyje įtvirtintą įsipareigojimą įsivesti eurą. Lietuvai, kaip ir kitoms euro neįsivedusioms šalims, taikoma išimtis įstojus į ES laikinai naudoti nacionalinę valiutą. Ši išimtis panaikinama, kai šalis atitinka būtinas euro įvedimui sąlygas.
Lietuvos banko vadovo vizito Briuselyje metu taip pat numatyti susitikimai su už Europos Sąjungos ekonomikos ir pinigų politiką atsakingu Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju Oliu Rėnu  ir Belgijos nacionalinio banko valdybos pirmininku Liuku Koenu .
Lietuvos banko valdybos pirmininkas šį pusmetį susitinka su euro zonos šalių centrinių bankų vadovais ir jiems pristato Lietuvos ūkio raidą, taip pat aptaria euro įvedimo Lietuvoje perspektyvas. Jau įvyko susitikimai su Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir Austrijos centrinių bankų vadovais.

One Reply to “Briuselyje pradedamos konsultacijos dėl euro įvedimo Lietuvoje”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Man gaila lito. O Euras,tai nelietuviska valiuta! Lietuva,be savo valiutos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*