Bronzos ženkliukus gavę DofE programos dalyviai sieks ir sidabro

Programos apdovanojimuose dalyvavę Gabijos gimnazijos moksleiviai džiaugiasi įgyta patirtimi ir žada šios programos veiklas tęsti ir toliau. Nuotr. iš Gabijos gimnazijos archyvo

Prieš keletą savaičių Vilniuje vyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija.
Pustrečio šimto jaunuolių iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais.
Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė sidabro ir bronzos ženklelius įteikė ir būriui Gabijos gimnazijos mokinių.

Pelnė sidabrą ir bronzą

Programos DofE ženkliukai šiemet buvo įteikti 14 buvusių ir esamų Gabijos gimnazijos mokinių. Sidabro ženkleliai įteikti Povilui Tamuliui ir Jonui Seiliui. Bronzos ženkleliais džiaugiasi Urtė Staniūtė, Dominykas Rudokas, Gintarė Čiužaitė, Ugnė Jankauskytė, Amanda Dimaitė, Austėja Sungailaitė, Gvidas Balčiūnas, Gražvilė Šimkutė, Rūta Seiliūtė, Santa Gintvainytė, Emilija Raišutyė, Neida Jučinskytė.
Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami asmeniškai jiems prasmingų bei įdomių tikslų, ne mažiau kaip 6 mėnesius skyrė aktyviai fizinei veiklai – bėgiojo, plaukiojo, žaidė tenisą, tinklinį, važiavo dviračiais, jodinėjo arkliais, šoko, užsiėmė joga. Programos dalyviai taip pat skyrė laiko naujam ar jau turimam įgūdžiui lavinti – piešė, fotografavo, grojo, kūrė vaidmenis, vaizdo įrašus, drabužių eskizus, mokėsi gaminti valgį, skaitė, mokėsi užsienio kalbų. Dar viena veiklos sritis, kuriai jie turėjo skirti savo laiko, – savanorystė pasirinktose organizacijose.

Moko atsakomybės ir valios

Programos teikiamą naudą, įgytą patirtį geriausiai atspindi jos dalyvių mintys.
Trečioje gimnazijos klasėje besimokanti A. Sungailaitė „Santarvei“ pasakojo, kad apie DofE programą išgirdo pradėjusi lankyti gimnaziją – dalyvavo mokykloje surengtame pristatyme.
„Pasirodė įdomu, kad galiu siekti sau išsikeltų tikslų ir pelnyti ženklelį. Atrodė, kad ši patirtis galėtų būti ir naudinga, ir smagi. Todėl nusprendžiau dalyvauti“, – kalbėjo gimnazistė.
Siekdama bronzos ženklelio, ji savarankiškai mokėsi korėjiečių kalbos, savanoriavo organizacijoje „Gelbėkit vaikus“ ir užsiėmė joga.
„Galvoju, kad man ta programa labai padėjo. Siekiant ženklelio visko buvo – reikėjo labai bendrauti ir bendradarbiauti su mokytojais, tartis su kitais moksleiviais. Kartais reikėjo save stumtelėti, prisiruošti kai kurias veiklas atlikti. Manau, kad ši programa moko atsakomybės, valios. Viso to gyvenime tikrai prireiks“, – apibendrino gimnazistė ir pridūrė, kad jau siekia ir sidabro ženklelio.

Savanorystė – iš namų

Trečios gimnazijos klasės mokinio G. Balčiūno vienas iš nuveiktų darbų dalyvaujant DofE programoje – gimnazijoje surengta fotografijų paroda „Žalioji fotosesija“. Gimnazistas sako, kad lavinant įgūdį pavyko suderinti du jį traukiančius dalykus – gamtą ir fotografiją.
„Turbūt sudėtingiausias buvo savanoriavimas. Buvau pasirinkęs savanoriauti Mažeikių kultūros centre. Prasidėjo karantinas, visos veiklos nutrūko ir ta situacija buvo šiek tiek išmušusi iš vėžių, nebežinojau, ką daryti. Bet, kaip sakoma, nėra padėties be išeities. Režisierė Daiva Gedvilienė davė tokių darbelių, kuriuos atlikau namie, – spektaklio premjerai kūriau muzikinius garso takelius. Kitaip tariant, dalį savanorystės atlikau iš namų“, – kalbėjo pašnekovas.

Laiko neskaičiuoji

Pasak G. Balčiūno, oficialiai trims veiklų sritims – įgūdžiui lavinti, savanorystei, sportui programos dalyviai privalo skirti ir į specialias formas įrašyti tik tam tikrą laiką – po valandą per savaitę. Kartais savanorystė gali užtrukti ir ilgiau – 2 valandas per savaitę.
Būna, kad sumanytoms veikloms prireikia ir daugiau laiko. Pavyzdžiui, muzikinio garso takelio per valandą nesukursi. Arba fotografija – išvažiuoji kur nors į gamtą, į mišką, vaikštai, fotografuoji. Bet juk grįžus nuotraukas tenka redaguoti, tenka pasirūpinti jų spausdinimu, parengimu parodai.
„Dažniausiai veikloms atlikti prireikia daug daugiau laiko, nei numatyta. Bet kai tai, kuo užsiimi, tau patinka, laikas prabėga greit. Ir tiesiog jo nebeskaičiuoji“, – mintimis pasidalijo G. Balčiūnas, žadantis siekti sidabro ženkliuko.
Jis sako, kad programa padeda save realizuoti kitokioje aplinkoje ir kitomis sąlygomis nei įprasta kasdieniniame moksleiviškame gyvenime.

Baigiamasis akcentas – žygis

Baigiamasis DofE programos akcentas, siekiant aukso, sidabro ar bronzos ženkliuko, visada būna žygis pėsčiomis. Programos dalyviai susiskirsto komandomis. Patys planuoja maršrutus, kur keliaus, tariasi, kokių daiktų jiems prireiks, susiskirsto, kas ką nešis, kokius darbus žygyje atliks, ir panašiai.
Kalbinti gimnazistai pasakojo, kad kai kam tai buvo pirmasis savarankiškas bendraminčių ir bendraamžių žygis. Jiems patiko tai, kad viską: nuo maisto ruošimo, palapinių statymo iki laužų kūrimo – teko daryti patiems. Patiko bendrauti, būti gamtoje – tai suartina žmones, suteikia naujų patirčių.
DofE programa – pasaulyje žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.
Pasak Gabijos gimnazijos DofE vadovės Reginos Dirginčienės, gimnazija programoje dalyvauja nuo 2017 metų. Per trejus metus šioje programoje dalyvavo 20 gimnazistų, gauti 2 sidabro ženkleliai ir 16 bronzos. Nusprendusiems dalyvauti DofE veikloje, padeda gimnazijoje suburta komanda: koordinatorius, po du DofE ir žygio vadovus.
Loreta BUTKUTĖ

3 Atsakymai į “Bronzos ženkliukus gavę DofE programos dalyviai sieks ir sidabro”

  1. vidas parašė:

    Dėkoju Vaclovui Žutautui už palaikymą antrame ture:
    VACLOVAS ŽUTAUTAS: MES UŽ LAIMĄ NAGIENĘ

    „Mes manome, kad Laima Nagienė turi ir slaptų asmeninių ambicijų – viso rajono žmonėms įrodyti, kad apie ją konkurentų pastangomis buvo sukurtas klaidingas įvaizdis“.
    Tyrimo ataskaita parodė jos tikrą veidą
    Su visais viešbučiais sudarytos sutartys 2020-03-23. Už parą savivaldybė mokėjo po 24 -30-40-42 eurus
    A.Gromakovos I| „Valina“ 24 eurai parai. Buvo apgyvendinta 34 asmenys. Nėra sąrašuose 15 asmenų.
    UAB „Plinįjus“ 30 eurai parai. Buvo apgyvendinta 43 asmenys. Nėra sąrašuose 29 asmenų.
    UAB „Vanagėliai“ 40 eurai parai. Buvo apgyvendinta 34 asmenys. Nėra sąrašuose 17 asmenų.
    UAB „Edval“ 42 eurai parai. Buvo apgyvendinta 45 asmenys .Nėra sąrašuose 17 asmenų.
    Kodėl daugiausia asmnų buvo siunčiama į brangesnius viešbučius ?Kodėl savivaldybė apmokėjo už sąrašuose nesančius asmenis? Mano nuomone, todėl, kad tai L.Nagienės ir, jei turėjo bendrininkų, jos/jų gauta nauda už tokią veiką .Viešbučių savininkai gi nemokės iš savo kišenės valdininkams .Valdininkai pasirūpino , kad viešbučiai gautų Mažeikių biudžeto lėšas , o jie , kad tie valdininkai taptų dar turtingesni.Koks sukurtas klaidingas apie ją įvaizdis? Paskaityk pas ją fb paskyroje “AUKSINIŲ” MAIŠELIŲ ISTORIJOS KŪRĖJAI PASIEKĖ ABSURDO REKORDĄ“,iš kurio ,mano nuomone , galima akivizdžiai suprasti , kad ji vadovavo tų „auksinių“ maišelių pirkimui. Net skaitant jos „priešų“ pasisakymus dėl tų „auksinių“ maišelių ,yra sunku suprasti , ar tikrai ji (L.Nagienė) vadovavo tų maišelių pirkimui ,nei kad perskaičius pačios L.Nagienės pasisakymą dėl tų „auksinių“ maišelių.

  2. vidas parašė:

    Mano nuomone, šiuose rinkimuose į Seimą Mažeikių rinkimų apygardoje 2-ture laimės L.Nagienė. Mano nuomone , kai kuriems Mažeikių verslininkams L.Nagienė čia, Mažeikiuose, jau nebeneša jokio pelno , nes neturi beveik jokių galimybių dalinti kokios nors valdiškos įstaigos lėšas, todėl gerai ją būtų išsiųsti į Seimą. Ar turės ji tenai kokią nors galimybę švaistyti Lietuvos biudžeto lėšas, kol kas nežinoma , bet rizikuoti verta , nes Mažeikiuose ji tokių galimybių turi mažiau. L.Rimkienė pasiekė , kad mažeikiškiai galėtų maistą gamintis čia, Mažeikuose, naudodami dujines virykles ir nereikėtų tai daryti Akmenėje , Skuode ar Plungėje , o po to su termosais pagamintą maistą gabentis į Mažeikius , nes taip būtų buvę pigiau, jei L.Rimkienė nebūtų apgynusi dujų vartotojų , bet tai jau užmirštas jos geras darbas . Nors , mano nuomone, L.Nagienė nėra nieko gero padariusi dėl mažeikiškių, išskyrus jos suburtam būreliui , mažeikiškiai vis tiek prabalsuos už L.Nagienę.Nes tie, dėl kurių stengėsi L.Rimkienė, turi žuvies atmintį.

  3. vidas parašė:

    V.Sungaila
    „……Bet atėjus į posėdį, aš išvydau filmavimo kameras. Nedidelė patalpa pilna žmonių, nors savivaldybėje yra nesaugu. Už mokesčių mokėtojų pinigus eilinį kartą, pasinaudojant tarnybine padėtimi, galimai bus menkinamas vienas iš kandidatų antrame rinkimų ture į Seimą. Todėl aš palikau šias patalpas, nes negaliu dalyvauti eiliniame farse…..“ Gamtoje vyrai ne bėga nuo pavojų , o kovoja .Kai užpuola vanagas vištas , vištos pasileidžia bėgti, o gaidys stoja į kovą su vanagu. Tas Sungaila , manau ,vištų višta , nes beveik iš visur bėga .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto