BROS ansambliečių nuostata: „Žinome kelią ir siekiame aukščiausio rezultato“

Didžiuliame ekrane prie Prezidentūros – mažeikiškiai. Nuotr. iš ansamblio archyvo

Pirmadienį Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų ansamblis BROS dalyvavo Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, surengtame koncerte „Dainuojame Tėvynei ir Laisvei“.
Lietuvos muzikų rėmimo fondo bei Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotame renginyje, skirtame paminėti Laisvės dieną, atkurtos Lietuvos šimtmetį ir naujų mokslo metų pradžią, koncertavo valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, choras „Vilnius“, operos solistai ir mažeikiškių vaikinų ansamblis – „Dainų dainelės“ laureatas.
Beje, ansambliui BROS jau antrą kartą tenka garbė dalyvauti šiame renginyje, dainuoti kartu su profesionaliais Lietuvos atlikėjais.

„Manau, kad jie nebegali
nedainuoti“, – apie buvusius ir esamus ansambliečius kalbėjo Laimonas Terasius. Nuotr. iš ansamblio archyvo

Kitąmet – veiklos dešimtmetis

Kitąmet, kai Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija minės veiklos šimtmetį, vienas ryškiausių jos kolektyvų – vaikinų ansamblis BROS baigs skaičiuoti dešimtuosius repeticijų, koncertų ir konkursų metus.
Ansamblio vadovas – gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Laimonas Terasius trumpai apibūdina jaunuolių kolektyvo tikslus ir uždavinius: „Žinome kelią ir siekiame aukščiausio rezultato“.
Ansamblio BROS vaikinus jų vertintojai bei gerbėjai įvardija kaip žavingus, elegantiškus, visada besišypsančius ir kartu spinduliuojančius vyriškumą. O vadovas priduria, kad tai pasiekiama po begalės repeticijų valandų, po adrenalino kupinų koncertinio gyvenimo akimirkų, po konkursinių iššūkių ir žiūrovų aplodismentų.
Per visą kolektyvo gyvavimo laikotarpį savo jėgas ir gebėjimus išbandė dešimtys jaunuolių – Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių. Praėjusiais mokslo metais, padidėjus dainininkų skaičiui, vaikinai jau nebetilpo į vieną kolektyvą, todėl teko juos padalinti į du ansamblius – taip gimnazijoje atsirado BROS ir „Junior Bros“.

2018-ieji – ryškūs ir sėkmingi

L. Terasiaus nuomone, visi dainavimo konkursai yra svarbūs ir kiekvienas pasiekimas yra vertingas, tačiau pasirengimas „Dainų dainelės“ konkursui užima itin svarbią ansamblio koncertinės veiklos dalį.
Mažeikiškiams jau ne kartą yra tekę patirti aukščiausią šio konkurso įvertinimą – jie jau keturis kartus rungėsi respublikiniuose TV konkurso etapuose ir tris kartus: 2012, 2016 ir 2018 metais tapo „Dainų dainelės“ laureatais.
Kaip vieni ryškiausių „Dainų dainelės“ laureatų mažeikiškiai vaikinai du kartus buvo pakviesti dalyvauti koncerte „Dainuojame Tėvynei ir Laisvei“, šiemet BROS buvo ir Lietuvos šimtmečio dainų šventės dalyvis – kartu su džiazo orkestru koncertavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
2018-uosius L. Terasius įvardija kaip ansambliui itin sėkmingus metus: Kauno technologijų universiteto iniciatyva organizuojamose Lietuvos mokyklų apdovanojimuose BROS skirta „Metų būrelio“ nominacija.
„Toks pripažinimas mūsų kolektyvui tikrai suteikė daug džiaugsmo, juolab kad pagal internautų balsavimo rezultatus likome antri, o vertinimo komisija nusprendė, kad būtent BROS yra vertas metų būrelio nominacijos“, – kalbėjo ansamblio vadovas.

Sėkmės garantas – reikalavimai sau

Pasak L. Terasiaus, BROS dainininkai supranta, kaip svarbu nesustoti, nes vien sėkmės ir šypsenos neužtenka. Nors sunkiausia yra visiems susirinkti vienu laiku, pastarąjį koncertinį sezoną ansamblis labai daug repetavo, aktyviai dalyvavo konkursuose, koncertavo, tobulinosi džiazo dainavimo pedagogės Raimondos Vaičiūtės meistriškumo kursuose.
Kaip labai vertingą sceninę patirtį ir pamokas mažeikiškiai vertina galimybę dainuoti kartu su profesionaliais atlikėjais. Porą kartų BROS teko garbė dainuoti kartu su operos solistu Liudu Mikalausku, akomponuojant simfoniniam orkestrui ar džiazo grupei.
Kad ir kiek dirbtum, būtum pasirengęs iššūkiams, sėkmės faktorius taip pat veikia, – svarsto ansamblio vadovas ir jo mokiniai.
„Sėkmė kiekviename konkurse ar koncerte vis kita. Žinoma, pergalės įkvepia, manau, nereikia demonstruoti apsimestinio kuklumo. Kai pasieki laimėjimą, paaukotas laikas pasimiršta, bet jei nelaimi, būna labai sunku. Rodos, supranti, kad konkurso laimėti visi negali, kažkas turi būti antras, kažkas – trečias, ketvirtas…
Manau, mūsų sėkmė yra tai, kad keliame sau aukštus reikalavimus. Muzikalumas, meniška kūrinio interpretacija, sceninė išraiška, įvaizdis, repertuaro pasirinkimas – tai kertiniai mūsų sėkmės akmenys“, – apibendrino L. Terasius.

BROS ir „Junior Bros“. 2018 m. Nuotr. iš ansamblio archyvo

Vis tiek dainuoja

BROS ir „Junior BROS“ vadovas neslepia – kiekvienas rugsėjis yra nelengvas, juk vasaros pradžioje teko atsisveikinti su ansambliečiais abiturientais, kurie baigia gimnaziją, iškeliauja iš Mažeikių. Tad ansamblio formavimasis prasideda lyg ir iš naujo…
„Nors ir po gimnazijos baigimo toliau bendraujame, susitinkame, kartais studentus dar ir į kokį koncertą įtraukiame, vis tiek suprantu, kad jie tiesiog išeina ir kito kelio nėra. Guodžia puikūs prisiminimai ir tai, kad jie ir toliau kur nors dainuoja.
Per ketverius metus ansamblyje jie taip prisijaukina dainavimą, kad be jo nebegali gyventi. Jei ir nenueina į kokį kolektyvą, tai vis tiek tarp draugų ar kur kitur, pasinaudodami išsiugdytais puikiais dainavimo gebėjimais, uždainuoja. Manu, kad jie nebegali nedainuoti“, – apie savuosius ansambliečius – buvusius ir esamus – kalbėjo BROS vadovas.

One Reply to “BROS ansambliečių nuostata: „Žinome kelią ir siekiame aukščiausio rezultato“”

  1. Šaunuoliai parašė:

    Smagu, kad mokykloje yra toks talentingas, savo darbą mylintis vadovas .Kitom gimnazijom lieka tik pavydėti. Sveikinimai jauniesiems dainorėliams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto