Bugeniškiai paminėjo garbingą sukaktį

Šeštadienį Bugenių bendruomenės pastangomis paminėtos kaimo įkūrimo 350-osios metinės. Šia proga surengta smagi šventė.

VERSLŪS
IR SĖSLŪS
Bugenių kaimas pirmą kartą paminėtas 1661 metais Telšių pavieto žemės teismo antstolių bajoriškų valdų apžiūros akte. Nuo šios datos bugeniškiai ir skaičiuoja kaimo gyvavimo metus. Tarpukariu Bugeniai buvo nemažas ir aktyviai gyvavęs kaimas: čia veikė krakmolo fabrikas, pieninė, plytinė, lentpjūvė. Kaimo vaikai lankė pradinę mokyklą, kuri sovietmečiu perorganizuota į septynmetę, paskui – aštuonmetę.
Trečiajame šio amžiaus dešimtmetyje Bugeniuose buvo 42 ūkiai ir beveik keturi šimtai gyventojų, ne ką daugiau bugeniškių šiame kaime gyvena ir dabar.

MENINĖ PROGRAMA
IR GEGUŽINĖ
Bugenių bendruomenės pirmininkė Regina Brazdauskienė džiaugėsi, kad bugeniškiai sulaukė būrio svečių, kad šventė sklandžiai vyksta.
Pasirodymą susirinkusiesiems surengė Mažeikių baikerių klubas „Samogitian MC“: jie kaimo gatvelėmis važiavo žemaitiška atributika išpuoštais motociklais. Baikerių atstovai bendruomenei įteikė žemaičių vėliavą, o bugeniškiai jiems – kaimišką sūrį ir padėkos raštą.
„Naisių vasaros“ aktoriai į šventę atvyko su menine programa: skaitė poeziją, vaidino. Ieva Petrikaitė, atvykusi iš Viekšnių, papildė programą dainomis.
Šventės kulminacija tapo kaimo bendruomenės pastangomis pastatyto paminklinio akmens, simbolizuojančio garbingą sukaktį, pašventinimas.
Renginį vainikavo iki išnaktų trukusi gegužinė.
Rytis SAVICKIS
Dovydo BAUBLIO
Nuotrauk.: Paminklinį akmenį pašventino klebonas Rimvydas Marozas iš Mažeikių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto