Buhalteriai – lyg bandomieji triušiai

Biudžetinių įstaigų buhalteriams kompiuterizuotas finansų valdymas ir apskaita – vis dar galvos skausmas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Rajono biudžetinės įstaigos nuo šių metų apskaitą turėjo pradėti tvarkyti kompiuterizuotai, tačiau iki šiol tebedirbama senoviškai.
Buhalteriai teigia, kad Savivaldybės įsigyta brangi „Labbis“ programa sudėtinga, gremėzdiška, o patys specialistai, dirbantys su ja, jaučiasi lyg bandomieji triušiai.

Lėmė konkursas

UAB „Labbis“ Mažeikių rajono savivaldybė pasirinko iš penkių įmonių, pareiškusių norą dalyvauti projekte „Mažeikių rajono savivaldybės veiklos valdymo gerinimas“.
Pagal 2012 metais gegužės mėnesį pasirašytą sutartį, projektas, iš viso kainuosiantis beveik 800 tūkst. eurų (2,86 mln. Lt), iš kurių apie 430 tūkst. Lt – Savivaldybės biudžeto lėšos, turi būti įgyvendintas iki šių metų rugsėjo mėnesio.
Savivaldybės administracijos Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė „Santarvei“ patikslino, kad finansų valdymo ir apskaitos sistema yra tik vienas iš keturių projekto modulių, iš kurių tris diegia „Labbis“. Du – tarp jų ir finansų valdymo, apskaitos ir strateginio planavimo bei veiklos valdymo sistemos diegimo, mokymo ir garantinės priežiūros paslaugos moduliai jau įdiegti.
„Diegiant viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartus (toliau – VSAFAS) ir pereinant prie buhalterinės apskaitos tvarkymo, taikant kaupimo principą, Mažeikių rajono savivaldybės bei jos seniūnijų finansų valdymui ir apskaitai buvo reikalinga apskaitos tvarkymą pagal VSAFAS reikalavimus užtikrinanti ir palengvinanti informacinė sistema. Tam tikslui įgyvendinti vykdomas finansų valdymo ir apskaitos sistemos kūrimo ir diegimo projektas“, –projekto svarbą paaiškino vedėja.

Naudos dar nepajuto

Įdiegus finansų valdymo ir apskaitos sistemą buvo tikimasi, kad bus sudarytos galimybės užtikrinti apskaitos duomenų prieinamumą ir vieningos sistemos naudojimą Mažeikių rajono savivaldybėje bei seniūnijose, greitą ir efektyvų apskaitos ir finansų valdymo informacijos pateikimą „įvairiais pjūviais“, sumažės apskaitos klaidų tikimybė, bus išvengta apskaitos ir finansų valdymo informacijos registravimo dubliavimo, duomenys bus apdorojamai greičiau, bus efektyvesnis  apskaitos darbuotojų laikas ir pan.
Buhalteriams darbą palengvinanti programa galutinai turėjo pradėti veikti jau šiemet, tačiau šis terminas nukeltas iki kitų metų.
„Savivaldybės įstaigos kol kas nesugeba įsisavinti kompiuterizuotos buhalterinės apskaitos, daug dar rankų darbo. Darbo užmokestį bando skaičiuoti, atskirus modulius taiko, tačiau kad visa apskaita būtų kompiuterizuotai tvarkoma, to nėra. Sudėtinga programa, gal ir konsultacijų trūksta. Vyresnio amžiaus žmonės gal ne tiek prie tų kompiuterių pripratę“, – su „Santarve“ kalbėdama apie apskaitos problemas, svarstė Savivaldybės kontrolierė Alma Karvelienė.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Buhalteriai – lyg bandomieji triušiai”

 1. biudzetininkas parašė:

  ir ko tas buhalteris nesugeba,ką tik paliepia viską daro ir ataskaitų krūvos ir programų krūvos,dirba su nevda,dirba su finnet,dirba su labiu,už metus suveda į vsakį ir dar papildomai,kad nesuklystų dirba rankomis exsel ir t.t. Tik pabandyk nesuspėti ir laiku nepadaryti,oi kas laukia,oi… . Atostogų joms nepriklauso( nėra kada lepintis),o susirgus nėra kam pavaduoti, todėl reikia but sveikiems,stipriems :)

 2. 2+2=5 parašė:

  115848 eurų už programą? Akivazdžiai išpūsta kaina ir už tai reiktų kažkam rankas nukapoti už valstybės lėšų grobstymą.Jei visas „autocad“ konstravimo biuras tekainuoja 10000eurų, šitas „labbis“ paskaitinėjus atsiliepimus dar iš viso nedadirbtas,kaip ir bandymų stadijoje.Vagių valstybė.

 3. buhalterė parašė:

  Ši programa niekam tikusi,kodėl tokią nepatikrintą programą nupirko savivaldybė?buvo ir yra finnet,kuom ji bloga? ji geresnė ir protingesnė,ar nevertėtų dirbti su šita?.Juk čia atsakingas darbas-pinigai.Norint suvesti paprasčiausius duomenis,reikia pereiti per daugybę lentelių,iš kurių jokios naudos.Programa neįdiegta tvarkingai.Galutinio rezultato jokio,blogiausia,kad programa vos veikia,norint pateikti kokią paraišką,tenka laukti net keleta minučių kol atsidarys reikialinga lentelė,o ka jau kalbėt apie kitus duomenis.Programa parengta vien skaičių kodais,kuriuos ištisai reikia įvedinėti ir kartoti.Dauguma buhalterių manome,kad programa turi būti visiškai paprastesnė ir gerai suprantama,joje vienoje vietoje turi aiškiai matytis darbuotojo vardas pavardė,išsilavinimas,kodai,darbo stažas ir t.t.,o čia krenta kažkokios nesamonės,nieko nesimato,o ką jau bekalbėti apie pvm sąskaitų suvedimą.Nesuprantu…gal jau buhalteris nebe žmogus,jau jam nebereikia savo asmeninio gyvenimo po darbo?Visas gyvenimas pašvęstas buhalterijai? o ir atlyginimas pamažu prilyginamas prie mažiausio.

 4. bananrespublic parašė:

  Ko čia stebėtis? Valstybinėse kontorose tebesėdi buvusios komunistinės senos tarkos,kurias tik su neštuvais išneš iš šiltos vietelės.Joms kompiuterinės apskaitos programos-kosmosas. Gala,kad gabios ir perspektyvios buhalterės, rizikuodamos savo kailiu turi kokiam supistam kirminui padėti slėpti mokesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto