Buhalteriai – vis dar lyg bandomieji triušiai

Buhalteriai baiminasi, kad, įstrigus kompiuterinei „Labbis“ programai, gali tekti griebtis skaitytuvų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybė prieš penkerius metus įsigijo šimtus tūkstančių litų kainavusią finansų valdymo ir apskaitos programą „Labbis“. Biudžetinių įstaigų buhalteriai tikėjosi, kad kompiuterizuota programa palengvins jų darbą, tačiau sudėtingos, gremėzdiškos programos įsisavinimas stringa.
Nors auditoriai į patikrinimo aktus kasmet rašo pastabas ir rekomendacijas, situacija gerėja vėžlio žingsniu.
Kontrolės komitetas nutarė kreiptis į Savivaldybės administraciją, kad ji išsiaiškintų, kodėl stringa kompiuterinė apskaitos programa, ir rastų sprendimą, kaip spręsti šią problemą.

Tai, kad „Labbis“ programos įsisavinimas mūsų rajone yra didžiulė problema, pabrėžė Savivaldybės kontrolierė Alma Karvelienė, Tarybos Kontrolės komiteto posėdyje pristatydama praėjusiųjų metų Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaitą.
„Nors konstatuojama, kad ji įdiegta, tačiau praėjusiais metais vieninga buhalterinės apskaitos sistema ir programa dar veikė neefektyviai. Patikrinome keturiolika įstaigų, visose, išskyrus Savivaldybės kultūros centrą, programa neveikia. Dirbama tik su atskirais moduliais – vienos įstaigos skaičiuoja darbo užmokestį, kitos – į programą bando susivesti turtą ir pan.
Buhalteriai dar nepasitiki programa, nes ji daro daug klaidų, todėl dalį apskaitos tvarko rankiniu būdu, dirba dvigubą darbą“, – apskaitos problemas Kontrolės komiteto posėdyje apžvelgė kontrolierė.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Buhalteriai – vis dar lyg bandomieji triušiai”

  1. kainavo parašė:

    kainavo šimtus tūkstančių. kodėl bijote parašyti kiek tų šimtų tūkstančių … kažkaip labai nekonkrečiai.. Gal reikėtų patikrinti tuos viešuosius pirkimus..

  2. eilinis parašė:

    neefektyvus pinigų taškymas. 5 metus programa sunkiai veikia, bet buhalteriai tikrai sėdi ausis suglaudę, nes patogu- juk tai ne privatus verslas, kuriame bus prašoma rezultato, čia biudžetinės lėšos- valandas sėdim- alga kapsi

  3. dūda parašė:

    buhalteriai sėdi ausis suglaudę ir laikia pensijos, jaunimas tokiais cirkais nežaistų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto