Buknaičių bibliotekoje – edukacinis kiaušinių marginimo užsiėmimas

Asmeninio archyvo nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vykstantys kiaušinių marginimo edukaciniai užsiėmimai tapo tradiciniais. Antradienį kaimo gyventojai rinkosi į užsiėmimą „Rid rid rid margi margučiai“. Vyresnioji bibliotekininkė renginio dalyviams priminė Velykų tradicijas, papročius, o buknaitiškė Janė Andrulienė mokė marginti kiaušinius.
Pernai buknaitiškė Rasa Virkutienė bendruomenės narius mokė, kaip marginti kiaušinius vašku. Bėgant laikui, atsiranda vis naujų kiaušinių dažymo technikų, kurias norisi išbandyti. Šiemet kiaušinių marginimo paslaptimis dalijosi J. Andrulienė. Ji mokė užsiėmimo dalyvius spalvinti margučius naudojant nagų laką. Rezultatas greitas, o margučių gražumas – neišpasakytas.
Visi buvo kūrybingi ir visiems gerai sekėsi. Prisimarginus kiaušinių, buknaitiškis Stanislovas dalyviams pasiūlė juos ridenti. Vyriškis kiaušiniams ridenti sukonstravo specialų lovelį, padarė kiemelį. Nors vietos bibliotekoje kiaušinių ridenimui buvo mažoka, bet viskas padaroma, kai labai norisi.
Kai kuriems renginio dalyviams buvo gaila daužyti margučius prieš Velykas, tačiau, pajutus laimėjimo skonį, ir gailestis, ir šykštumas pradingo. Mažajam Emiliui viskas sekėsi greičiausiai – jis ir kiaušinius pirmas numargino, ir beridendamas kitų margučius sumušė. Na, o laimėtus kiaušinius namo parsinešė. Ridenti margučius gerai sekėsi ir Danutei.
Kitąmet marginsime kiaušinius pritaikydami naują dažymo techniką.
Iš Janės ir Stanislovo Andrulių sklindanti gera energija, paprastumas ir nuoširdumas gerai nuteikė ir dalyvius. Visiems buvo linksma ir smagu. Iki vėlyvo vakaro bibliotekoje juokavome, nuoširdžiai bendravome. Išsiskirstėme, palinkėdami vieni kitiems linksmų šv. Velykų ir sumušti kuo daugiau margučių. Ir dar – svarbu per Velykas nešykštėti, prašančiam – paaukoti, tada ir metai bus turtingi.

Valerija Beniušienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto