„Buratine“ organizuojami aplinkosauginiai renginiai

Nuotrauka iš darželio archyvo

Mažeikių lopšelis-darželis „Buratinas“ yra prisijungęs prie šiukšlių rūšiavimo programos, įkūręs aplinkosauginį komitetą, rengia viktorinas ekologijos ir rūšiavimo temomis. Nuo mažų dienų vaikai ir jų tėveliai yra įtraukti į teisingos, švarios aplinkos kūrimą ir saugojimą.
Kovo mėnesį buvo organizuota paskaita tėveliams, kurios metu lektorė, Telšių regioninio atliekų tvarkymo centro specialistė Eglė Sakalauskaitė supažindino su rūšiavimo galimybėmis, perdirbimu.
Balandžio pabaigoje lopšelio-darželio ,,Buratinas“ priešmokyklinukai  bei įstaigos pedagogai vyko į Jėrubaičių sąvartyną susipažinti su atliekų rūšiavimo fabriku, kuris veikia nuo 2008 metų.
Mus pasitiko Telšių regioninio atliekų tvarkymo centro specialistė Eglė Sakalauskaitė ir eksplotacijos vedėjas Algirdas Vaitkus. Jis parodė, kaip rūšiuojamos antrinės žaliavos, kaip jos smulkinamos, kokių dydžių ir kokių rūšių konteineriai stovi aikštelėse, į kuriuos surūšiuojamos įvairios atliekos. Stebėjome valymo įrengimus. Vaikus nustebino didžiulis kalnas, kuriame kaupiamos atliekos. Jis „išaugo“ per aštuonerius metus.
Naujai atidaryto rūšiavimo fabriko tikslas – sumažinti atliekų, patenkančių į sąvartyną, kiekį.  Aloyzas Pakalniškis, UAB ,,Veistas“ gamybos vadovas, vaikams aprodė cechą, angarus, kuriuose rūšiuojamos atliekos. Rūšiavimo fabrike vaikai taip pat pamatė daug įvairių įrengimų, technikos  ir, žinoma, kalną perrūšiuotų šiukšlių.

Nuotrauka iš darželio archyvo

Aloyzas Pakalniškis atsisveikindamas palinkėjo visiems saugoti save, nes tik saugodami save mes išmoksime saugoti kitus. Jis paminėtjo, kad šiukšlių kalnai labai teršia orą, aplinką, todėl mes turime stengtis, kad sąvartynų kalnai nebeaugtų, o visos atliekos būtų tinkamai išrūšiuojamos ir perdirbamos.
Grįžome susimąstę ir įsitikinę, kad nuo mažens pratindami vaikus rūšiuoti ir būdami jiems pavyzdžiu atliekame svarbų ir naudingą darbą.
Vyr. auklėtojos Birutės BUDREVIČIENĖS  ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Genės TAMUŠAUSKIENĖS inf.

Nuotrauka iš darželio archyvo

Nuotrauka iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*