Burtai lėmė partijų ir komitetų numerius rinkimuose

Rinkimų komitetų „Kitaip“ ir „Mažeikių kraštas“ numeriai išsiaiškinti burtu keliu rajono Savivaldybės rinkimų komisijoje. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pirmadienį savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovai Seime traukė burtus ir taip pasiskirstė rinkimų numerius.
Rinkimų komitetams konkrečius numerius iš jiems rezervuotųjų burtais nustatė savivaldybių rinkimų komisijos.

Numeriai tie patys visose savivaldybėse

Partijų rinkimų numeriai visose savivaldybėse bus tie patys. Rinkimų numeris lems, kokia eilės tvarka partijos ir rinkimų komiteto kandidatų sąrašas įrašomas į rinkimų biuletenį, koks numeris bus Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) leidžiamuose kandidatų sąrašų plakatuose ir informaciniuose leidiniuose.
Jei kandidatų sąrašai surinktų tą patį rinkėjų balsų skaičių, rinkimų numeris lemtų, kam atiteks tarybos nario mandatas. Tačiau VRK teigimu, tokio atvejo Lietuvos rinkimų istorijoje dar nėra buvę.
Dėl kandidatų į merus įrašymo biuleteniuose eiliškumo burtai nebuvo traukiami – kandidatai juose bus rikiuojami pagal abėcėlę.

Sprendimas – rajono komisijoje

Pirmą kartą savo kandidatus į savivaldą kėlė ir visuomeniniai rinkimų komitetai. Mūsų rajone įsikūrė du tokie nepartiniai komitetai.
Visuomeninio rinkimų komiteto „Kitaip“ kandidatų sąrašą , kuriame 45 pavardės,  į rinkimus ves Savivaldybės tarybos opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas.
Komiteto „Mažeikių kraštas“ lyderė – Tarybos narė Daiva Šideikienė. Komiteto sąraše įrašytos 22 bendraminčių pavardės. Tarybos narė yra ir tarp kandidatų į merus.

Ištraukti burtai

Mūsų rajone rinkimuose dalyvauja šešios partijos ir du rinkimų komitetai. Burtai lėmė, kad pirmoji mūsų rajono biuleteniuose bus įrašyta Socialdemokratų partija, turinti numerį 2.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bus pažymėti numeriu 3. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos numeris – 13, Darbo partijos – 20. Partijai Tvarka ir teisingumas atiteko – 25, Liberalų sąjūdžiui – 26 numeris.
Per burtų traukimo ceremoniją Seime buvo rezervuoti numeriai ir rinkimų komitetams, tarp jų ir mažeikiškiams – 1, 18, 21 ir 23.
Konkrečius numerius iš jiems rezervuotųjų savivaldybių rinkimų komisijose išsitraukė patys komitetų lyderiai.
Mūsų rajone rinkimų komitetui „Mažeikių kraštas“ atiteko 18, komitetui „Kitaip“ – 23 numeris.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto