Būrys mažeikiškių mokėsi keramikos ir stiklo apdirbimo

Autorės nuotr.

Baigėsi pusę metų Mažeikiuose vykęs projektas „Taikomojo-dekoratyvinio meno keliu – į užimtumą ir geresnę padėtį darbo rinkoje“. Projekto iniciatoriai, mokytojai, savanoriai ir dalyviai – darbingo amžiaus, tačiau darbo neturintys ir Užimtumo tarnyboje neregistruoti, neaktyvūs asmenys, surengė rezultatų aptarimą.

Dviejų organizacijų projektas

Projektą, kurio tikslas buvo didinti užimtų namudine veikla darbingo amžiaus Mažeikių miesto gyventojų skaičių, įgyvendino visuomeninis judėjimas „Mažeikiai KITAIP“ drauge su socialiniu partneriu – Pavasario pagrindine mokykla.
Projekto vertė – per 34 tūkst. eurų.

Autorės nuotr.

Už šias lėšas buvo nupirkta krosnis keramikai, stiklo lydymo krosnelė, žiedimo staklės, ant stalo pastatomas degiklis. Pavasario pagrindinės mokyklos patalpose mokykline ir pameistrystės forma buvo organizuojami taikomojo-dekoratyvinio meno užsiėmimai aštuoniolikai suaugusių darbingo amžiaus neaktyvų žmonių. Be mokymų, dalyviams buvo organizuoti išvykstamieji edukaciniai renginiai.

Mokėsi suvaldyti molį ir stiklą

Suaugusius mažeikiškius keramikos, stiklo apdirbimo paslapčių, dizaino pagrindų pusę metų mokė Pavasario pagrindinės mokyklos dailės mokytojas Aleksandras Novakas.
Kovo pabaigoje prasidėjusių neformaliojo švietimo mokymų programa buvo suskirstyta į keletą dalių. Dalyviai pirmiausia artimiau susipažino su keramikos pagrindais, išbandė vieną sudėtingesnių molio formavimo būdų – žiedimą, prisilietė prie šamotinio, gelsvojo, rausvojo molio. Paskui turėjo galimybę padirbėti su stiklu. Šią medžiagą mažeikiškiai lydė, spalvino, graviravo. Be to, projekto dalyviai, padedami mokytojo, išbandydami lankstymo, spausdinimo ir kitas technikas, gamino savo stiklo bei keramikos dirbiniams pritaikytus įpakavimus.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto