Bus statomas paminklas partizanui J. Vitkui-Kazimieraičiui atminti

Komisija laisvės kovoms įamžinti pastebėjo, kad laisvės kovų paminklams trūksta priežiūros. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šią savaitę Mažeikių rajono savivaldybėje vyko komisijos laisvės kovoms įamžinti posėdis. Jo metu   aptarti naujo paminklo statybos darbai, svarstytos paminklų aplinkotvarkos problemos.


Paminklas garsiam žmogui atminti

Juozas Vitkus Kazimieraitis – lietuvių rezistentas, Pietų Lietuvos partizanų vienytojas ir pirmasis vadas, nusipelnęs pagarbos mūsų šalies kovose už laisvę. 
Partizanas jau anuomet buvo apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, Šaulių žvaigžde.
Mažeikiškiams kilo idėja pastatyti paminklą partizano atminimui.
Kadangi J. Vitkus-Kazimieraitis gimė ir augo netoli Plinkšių esančiame Ketūnų kaime, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus nariai ir nusprendė jo atminimą įamžinantį paminklą pastatyti partizano tėviškėje.


Statys savo jėgomis

Paminklas bus daromas iš akmens, o jo paieškomis ir kitais paminklo statybos darbais rūpinasi Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių šaulių kuopos vadas Pranas Trakinis.
„Patį paminklą ir pamatą jam padarysime savo jėgomis, o dėl lentelės su užrašu kreipsimės į menininkus“, – pasakojo P. Trakinis.
Mažeikių šauliams vadovaujantis vyriškis teigia turintis paminklo pamatui paruošti reikalingos technikos, šaulių sąjungos nariai noriai padės atlikti šį darbą, todėl pastatyti paminklą savo jėgomis nebus sudėtinga.


Planuojama atidarymo šventė 

P. Trakinis pasakojo, kad paminklo statybos darbai turėtų būti baigti iki rugsėjo mėnesio. Jo atidengimo ir šventinimo iškilmes planuojama organizuoti kartu su Tirkšlių mokyklos bendruomene. 
Nuo rugsėjo mėnesio pradžios Tirkšlių miestelyje esančiai mokyklai oficialiai bus suteiktas mūsų kraštiečio Juozo Vitkaus-Kazimieraičio vardas, todėl komisija laisvės kovoms įamžinti pastebėjo, kad būtų puiki proga šio iškilaus asmens atminimą pažymėti kartu su mokyklos bendruomene. Renginio programą planuojama aptarti kito posėdžio metu.


Trūksta priežiūros

Komisija laisvės kovoms įamžinti pastebėjo, kad laisvės kovų paminklams trūksta priežiūros. Vasarą aplink kai kuriuos paminklus nėra pjaunama žolė, juos sunku rasti, o tuo, pasak komisijos narių, turėtų rūpintis seniūnijų atstovai. Nors ir yra sudaryti žemėlapiai, kuriuose pažymėta, koks paminklas kokiai seniūnijai priklauso, bet ne visos seniūnijos tuo rūpinasi.
„Vykstant renginiams, senkapiai, pilkapiai, piliakalniai ir kitos laisvės kovoms atminti įrengtos vietos yra sutvarkomos, tačiau norisi, kad aplinka būtų tvarkinga ne tik per šventes, bet ir kasdien“, – kalbėjo vienas iš posėdyje dalyvavusių komisijos narių.
Kad būtų išspręsta ši problema į kitą posėdį, kuris planuojamas rugpjūčio pabaigoje, bus kviečiami visi rajono seniūnai.

6 Atsakymai į “Bus statomas paminklas partizanui J. Vitkui-Kazimieraičiui atminti”

 1. Patriotė parašė:

  Gyvenu J.Vitkaus – Kazimieraičio gatvėje Vilniuje ir labai tuo didžiuojuosi.Amžina pagarba jam.

 2. as parašė:

  Kokia gera ideja! Gal butu galima si projekta finansiskai peremti? Manau atsirastu zmoniu, kurie yra neabejingi tam skaudziam Lietuvos laikotarpui ir noretu kaip nors prisideti.

  Adolfas Ramanauskas – Vanagas : „Kazimieraičiui žuvus, sąjūdis neteko vieno iš aukščiausiųjų savo vadų, be galo atsidavusio savo Tėvynei. Aš kaip pavyzdį kėliau Kazimieraičio asmenybę: žmogų, kuris visas savo dvasines ir fizines jėgas paskyrė Lietuvos išlaisvinimo kovai; karininką, kuris iki paskutinio atodūsio tęsėjo duotąją priesaiką; kovotoją, kuris pelnytai buvo ir yra laikomas partizanų idealu. Jis įgijo meilę ir pagarbą visų partizanų ir jų vadų, turėjo didžiulę įtaką dėl to, kad buvo išsižadėjęs asmeniškos gerovės, be galo pasišventęs sąjūdžio reikalams, nepaprastai darbštus, teisingas, kantrus, blaivus ir labai religingas žmogus…”

 3. as parašė:

  Labai dziaugiuosi Trakinio ideja, nes mano mamytei Vitkus buvo seneles brolis ,mes visi artimieji priziurim kapa jo sesei Onai Palkimienei kuri palaidota Grustes kapinese , jei zinociau kada bus paminklo atidarymas sudalivauciau . Pas mano mama buvo labai daug nuotrauku, taciau pries mamosmirti atvaziavi is vilniaus pasieme visas foto

 4. nu va parašė:

  nereikia nei milijonų nei kokių garsių menininkų- paims žmonės ir pastatys bendromis jėgomis – taip sakant – pečius surems kilniam darbui

 5. nesuprantu parašė:

  kuo skiriasi ankstesni partizanai ,nuo tu siuolaikiniu zmoniu ,kurie priesinasi korupcinei sistemai….Anie dabar didvyriai,o dabartiniai nepritariantys valdzios „visuomeniniams“ zingsniams nusikalteliai,smeizikai ir panasiai…

 6. ? parašė:

  Kam tokiam?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto