Buvę „Mažeikių naftos“ vadovai liko išteisinti

Byla buvusiems bendrovės vadovams buvo iškelta po to, kai „Mažeikių naftoje“ 2006-ųjų spalį kilo didelis gaisras, kurio metu įmonei buvo padaryta 355 mln. litų žala. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiaulių apygardos teismas atmetė prokurorų skundą dėl Mažeikių rajono apylinkės teismo sprendimo, kuriuo išteisinti buvę „Mažeikių naftos“ (dabar – „ORLEN Lietuva“) vadovai.
JAV piliečiai Bartonas Ly Lakas (Barton Lee Luck) ir Polas Nelsonas Inglišas (Paul Nelson English) kaltinti tarnybos pareigų neatlikimu.

Skundą įvardijo kaip nepagrįstą

Trečiadienį aukštesnės instancijos teismas paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį buvusiems „Mažeikių naftos“ vadovams.
„Prokuratūra prašė panaikinti Mažeikių rajono apylinkės teismo šitų dviejų asmenų išteisinamąjį nuosprendį ir priimti naują. (…) Šiaulių apygardos teismas konstatavo, kad Mažeikių rajono apylinkės teismas išsamiai ir nešališkai ištyrė bylos aplinkybes, tinkamai įvertino aplinkybes. Prokuroro skundas atmestas ir paliktas Mažeikių rajono apylinkės teismo išteisinamasis nuosprendis,“ – trečiadienio popietę informavo Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas.
Prokurorai bandė įrodyti, kad buvę bendrovės vadovai, žinodami, kad turi pareigą veikti, dėl neatsargumo, nusikalstamo nerūpestingumo ir elgdamiesi neapdairiai neatliko savo tiesioginių pareigų. Esą buvę vadovai nepanaudojo savo teisių, įgaliojimų ir įgalinimų, kad būtų tinkamai ir laiku pasiruošta kapitaliniam remontui – laiku jį atlikus, būtų nustatytas neleistinas ir kritinis vamzdžio suplonėjimas, būtų išvengta žalos, kurią įmonė patyrė dėl gaisro.

Padaryta 355 mln. litų žala

Mažeikių rajono apylinkės teismas buvusius „Mažeikių naftos“ vadovus išteisino pernai rugsėjo 9-ąją.
Byla buvusiems bendrovės vadovams buvo iškelta po to, kai „Mažeikių naftoje“ 2006-ųjų spalį kilo didelis gaisras, kurio metu įmonei buvo padaryta 355 mln. litų žala.
„Santarvė“ tada rašė, kad ekspertų nustatyta pagrindinė priežastis – mazuto giluminio perdirbimo įrenginyje trūkęs vamzdis, iš kurio išsiliejo gudronas, o jo reakcija su oru sukėlė gaisrą. Jo metu nuo sprogimo sugriuvo vakuuminė kolona.
„Pagrindinė tyrimo kryptis ir yra išsiaiškinti, kodėl, kada ir kaip pagal visus standartus tas vamzdis turėjo būti pakeistas, kodėl tai laiku nepadaryta. Tai kol kas vienintelė versija, kitų neturime“, – tuomet „Santarvei“ komentavo ikiteisminį bylos tyrimą kuravęs Mažeikių prokuratūros ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus prokuroras Stasys Pleinys.
Ugnį, kuri siautė 800 kvadratinių metrų plote, gesino per aštuoniasdešimt ugniagesių, dvidešimt keturi gaisriniai automobiliai – į pagalbą įmonės ugniagesiams atskubėjo jų kolegos iš Mažeikių ir aplinkinių rajonų.

One Reply to “Buvę „Mažeikių naftos“ vadovai liko išteisinti”

  1. Amyria parašė:

    Ti ljudi o komjia ti pricas su sutnuti u dupe kao zastareli, zatucani i prevazidjeni. Sve mu to dodje isto, al’ nema veze. Dosli su novi, pametniji, koji shvataju naprednu, evropsku orijentaciju. Ko je nama kriv sto ne shvatamo njihov genij?A da bezim od proizvoda koje reklamiraju na tako savremen nacin, bezim glavom bez obzira. Necu bre da kupim i tacka!A jes’ i ko mi je kriv sto me otac napravio pogresno, kao zensko, pa ne shvatam zasto?Jebale ih reklame! Vekovima ne videh neku dobru koja ce da me, sto ti rece, naterati da pevam i da u zatrku odem u radnju da taj proizvod i kupim.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto