Buvęs mažeikiškis pareigūnas – tarp kaltinamųjų

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Mažeikių rajono apylinkės teismui. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Virginijus Kulikauskas Mažeikių rajono apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys asmenys kaltinami tuo, kad neteisėtai disponavo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis. Vienas iš jų – buvęs policijos pareigūnas.

Šautuvus išmetė pro langą

Kaip informavo prokurorai, ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, metu nustatyta, kad kaltinamasis V. K. nuo 2012 metų pradžios iki balandžio mėnesio neteisėtai įgijo du šaunamuosius ginklus (lygiavamzdį ir graižtvinį šautuvus) ir 3 šaudmenis, kuriuos neteisėtai laikė Telšių rajone esančioje sodyboje, kol 2012-05-01 per kratą juos surado policijos pareigūnai.
Kitas kaltinamasis E. A. kaltinamas tuo, kad prieš dvejus metus neteisėtai įgijo du šaunamuosius ginklus (lygiavamzdį ir graižtvinį šautuvus) ir 7 šovinius. Visa tai pasiėmęs šių metų balandžio trisdešimtąją jis kartu su V. K. pastarajam priklausančiu automobiliu susiruošė į nelegalią medžioklę. 2012 m. gegužės 1-osios naktį persekiojami policijos pareigūnų ir vengdami sulaikymo, kaltinamieji vieną šaunamąjį ginklą išmetė ant kelio važiuojamosios dalies, o kitą – šalia kelio esančioje pievoje.

Buvęs pareigūnas kaltinamas ir piktnaudžiavimu

Šioje byloje kaltinimai pareikšti ir dabar jau buvusiam Mažeikių policijos komisariato prevencinio poskyrio tyrėjui mažeikiškiui D. B. Jis kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu, tai yra tuo, kad ne vėliau kaip kovo devynioliktąją iš tyrimo metu nenustatyto asmens neteisėtai įgijo šaunamąjį ginklą – 1959 metų pramoninės gamybos graižtvinį šautuvą, kurį už penkis šimtus litų pardavė kitam kaltinamajam – E. A., šis ginklą perdavė V. K.
Be to, D. B. yra kaltinamas piktnaudžiavimu, t. y. tuo, kad būdamas policijos pareigūnas, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai įgijo šaunamąjį ginklą ir jį pardavė kitam asmeniui, taip savo veiksmais sumažindamas pasitikėjimą Lietuvos policija, dėl ko buvo padaryta didelė žala valstybei. Tyrimo metu jis atleistas iš tarnybos vidaus reikalų sistemoje.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Mažeikių rajono apylinkės teismui.
Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis Baudžiamasis kodeksas numato arešto arba laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmę.

2 Atsakymai į “Buvęs mažeikiškis pareigūnas – tarp kaltinamųjų”

  1. rimtas parašė:

    nera todėl, kad ponas straipsnio autorius pamirso apie nekaltumo preziumcija ir pats bijo but kaltinamuju suole,,,( ponas Stonkus )

  2. Ona parašė:

    Kodė nėra pavardžių, juk jie jau pilnamečiai. Viskas jau labai paslaptingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto