Buvęs ukriniškis gilinasi ne tik į viešosios politikos subtilybes

Janinos PALENSKIENĖS nuotr.

Iš Ukrinų kilęs buvęs Merkelio Račkausko gimnazijos mokinys Donatas Pocius, šuo metu dirbantis Viešosios politikos ir vadybos institute, šios savaitės pradžioje aplankė savo mokyklą ir pasakojo apie savo darbus, patirtį, išleistą knygą.
Pranešėjas šiuo metu dirba viešosios politikos tyrėju, o jo pomėgis – socialiniai tinklai, tad juose su bendraminčiais yra sukūręs du informacinius puslapius. Šis pomėgis įkvėpė ir vieną įdomiausių buvusio gimnazisto projektų – knygą „Pasaulio lietuviai: šlovė ir gėda“.

D. Pocius studijavo politikos mokslus, vėliau įgijo sociologijos magistro laipsnį.
Paskaitą buvęs gimnazistas pradėjo užduodamas klausimą, kas, susirinkusiųjų manymu, yra viešoji politika. Vėliau paaiškino: „Šis darbas daugiausia siejasi su tuo, ką daro ministerijos, mano atveju – ką daro Europos Komisija.“ Paskaitos lektoriaus darbo sritys – Europos Sąjungos švietimo politika, komunikacijos politika, darbo rinkos politika.
ES tikslas – skatinti kurti savo verslą, tad svarstoma, kaip padėti pradedantiesiems, suteikti jiems žinių, padėti nugalėti savo baimes. Šie klausimai taip pat įtraukti į D. Pociaus darbą.
Viešosios politikos specialistas priduria: darbo reikalais į Briuselį jam tenka važinėti du kartus per mėnesį, taigi, apie 20 kartų per metus…

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*