Buvusi buhalterė privalės grąžinti pasisavintus pinigus

Pasisavintus pinigus buhalterė į valstybės biudžetą jau grąžino. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuteista buvusi Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji buhalterė, kuri per pusantrų metų iš valstybės pasisavino daugiau kaip 60 tūkst. litų. Teismo sprendimu jai skirta piniginė bauda ir įpareigojimas pasisavintą sumą grąžinti į valstybės biudžetą.

Realios bausmės išvengė

Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas „Santarvę“ informavo, kad buvusi buhalterė realios laisvės atėmimo bausmės išvengė, tačiau jai už svetimo turto pasisavinimą teismas skyrė 25 MGL dydžio (3 250 Lt) baudą, kurią leista sumokėti per metus.
Pinigų grobstymas paaiškėjo tik šių metų pradžioje, kai Telšių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba raštu kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT), kad išsiaiškintų situaciją dėl dar 2007 m. Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (PGT) neatliktų gyventojų pajamų mokesčio mokėjimų.

Kaltę pripažino

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad dabar jau į pensiją išėjusi buvusi buhalterė pinigus vogė beveik pusantrų metų: nuo 2006-ųjų kovo iki 2008-ųjų rugsėjo.
Nustatyta, kad 2006-ųjų kovą finansininkė iš Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos sąskaitos į savo sąskaitą pervedė 9,2 tūkst. litų. Beveik po metų buhalterė į savo sąskaitą pervedė dar 6 tūkst. litų. Šie pinigai buvo skirti PGT pajamų mokesčiui valstybei sumokėti.
2008-ųjų gegužę buhalterė iš tarnybos sąskaitos pagal čekį banke paėmė 20 tūkst. litų, tačiau jų į kasą neįnešė, o pinigus pasiėmė sau. Po kelių mėnesių pakartojo tą patį – pagal čekį ji paėmė 26,5 tūkst. litų, kuriuos irgi pasisavino.
Dėl turto pasisavinimo nuteista buhalterė savo kaltę pripažino ir pinigus jau grąžino į valstybės biudžetą.

4 Atsakymai į “Buvusi buhalterė privalės grąžinti pasisavintus pinigus”

 1. x-ui parašė:

  Daryk išvadas, braukis prie lovio :))

 2. x parašė:

  kas prieina prei lovio,tas vagia,o tu vargsas esi vargselis ir busi.

 3. vija parašė:

  o kas buvo ta buhaltere, gal kas zinoite

 4. vajetau parašė:

  kokia gėda..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto