Buvusios mokyklos direktorės byloje padėtas galutinis taškas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Galutinį ir neskundžiamą sprendimą buvusios Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos direktorės Birutės Liutkuvienės byloje priėmė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Mažeikių rajono savivaldybės Sodų pagrindinės mokyklos buvusios direktorės byloje pirmasis nuosprendis buvo paskelbtas dar praėjusių metų liepą – Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, nuteisė B. Liutkuvienę dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, svetimo turto pasisavinimo.
Buvusi direktorė savo kaltę neigė, tačiau teismas ją pripažino kalta ir skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėdamas dvejiems metams, trejiems metams atėmė teisę eiti vadovaujančias pareigas valstybės tarnyboje ir priteisė Mažeikių rajono savivaldybei atlyginti beveik 23,6 tūkst. eurų žalą. Dėl turto iššvaistymo kaltinamoji buvo išteisinta.
Lietuvos apeliacinis teismas šių metų vasarį B. Liutkuvienei paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendį, jos skundą patenkindamas tik iš dalies – teismas iki 15 tūkst. eurų sumažino Mažeikių rajono savivaldybei priteistą turtinės žalos dydį.
Trečiadienį Specialiųjų tyrimų tarnyba informavo, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo ir priėmė sprendimą dėl buvusios Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos direktorės padarytų korupcinių nusikaltimų.
„Teismo sprendimu buvusi mokyklos direktorė lieka nuteista dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo bei svetimo turto pasisavinimo. Baudžiamosios bylos dalį dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas B. Liutkuvienės atžvilgiu nutraukė ir paliko galioti ankstesnes teismų paskirtas bausmes“, – informavo tarnybos pareigūnai.

4 Atsakymai į “Buvusios mokyklos direktorės byloje padėtas galutinis taškas”

 1. Petras parašė:

  Super smulkmena o sureikšminta kaip atominis karas…

 2. Mokytoja parašė:

  Taip, tikra tiesa. Mokykla, esanti ramioje ir gražioje miesto vietoje tampa tyliu vaiduokliu. Panašiai darosi ir su buvusia šaunia 5-ta vidurine Senamiestyje. Profesionaliausi mokytojai išvaikyti arba patys išbėgiojo; motyvuoti mokiniai, gyvenantys aplink mokyklą aplenkia šį pastatą.

 3. Kęstutis parašė:

  Pagaliau… visa mokykla žinojo, kad vagilka, kavytės gėrė kabinete užsidarius, net į renginius neišvilkdavo kojų. Per ją mokykla nugrimzdo į visišką dugną ir jau niekada neatsigaus. Gavo ko nusipelnė.

  1. Mokytoja parašė:

   Taip, tikra tiesa. Mokykla, esanti ramioje ir gražioje miesto vietoje tampa tyliu vaiduokliu. Panašiai darosi ir su buvusia šaunia 5-ta vidurine Senamiestyje. Profesionaliausi mokytojai išvaikyti arba patys išbėgiojo; motyvuoti mokiniai, gyvenantys aplink mokyklą aplenkia šį pastatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto