Chloras baseine: pavojingas ir per didelis, ir per mažas jo kiekis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Po viename sostinės baseine prieš mėnesį įvykusios nelaimės, kai du berniukai ir vieno jų tėvas apsinuodijo stipria chloro koncentracija, vandens procedūromis besimėgaujantys mažeikiškiai taip pat susirūpino, ar jie gali būti saugūs. Tuo labiau kad ne vienas ir Mažeikių baseinuose yra pajutęs itin stiprų chloro kvapą, akių ir kvėpavimo takų dirginimus.

Penki baseinai

Mažeikių rajone veikia penki viešas paslaugas teikiantys baseinai: Mažeikių sporto mokyklos, VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro, UAB „Saurida“, UAB „Plinijus“, UAB „Pušyno namai“. Nacionalinio sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Mažeikių skyrius informuoja, kad visi jie turi leidimus-higienos pasus baseinų paslaugų veiklai bei yra įrengti pagal Lietuvos higienos normos reikalavimus.
Mažeikių skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Stonkienė „Santarvei“ paaiškino, kad skyrius vykdo valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę, kurios metu organizuojami baseinų vandens mikrobiologinės, parazitologinės taršos ir fizikinių, cheminių rodiklių tyrimai. Baseinų planinės kontrolės dažnis priklauso nuo periodinės ir operatyviosios kontrolės rezultatų, t. y. nuo nustatytos rizikos.

Nustatyta ir pažeidimų

G. Stonkienės duomenimis, 2018 m. Mažeikiuose buvo patikrinti 3 baseinai. Dviejų baseinų vandenyje, atlikus tyrimus, nustatyti šie pažeidimai: viename neatitiko vandenilio jonų koncentracija, kitame neatitiko drumstumas ir aktyvaus chloro liekana.
„Šiems baseinams buvo duotas terminas pažeidimams pašalinti. Grįžtamosios kontrolės metu šie pažeidimai buvo pašalinti“, – situaciją komentavo specialistė.
Šiais metais patikrinti 2 baseinai. Pažeidimų nenustatyta.
Kilus įtarimų dėl baseinų saugos, baseinų paslaugomis besinaudojantys gyventojai gali kreiptis į Mažeikių skyrių, Vilniaus g. 2, tel. (8 443) 98 252, el. paštas [email protected]
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Masažinės vonios – https://baseinai-op.lt/masazines-vonios/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto