COVID-19 situaciją apibūdinantys rodikliai blogėja

Nuotr. iš SAM archyvo

Praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruota aštuoniolika ligos protrūkių, iš jų net vienuolika – ugdymo įstaigose. 90 proc. užsikrėtusiųjų nustatyta SARS-CoV-2 L452R mutacija, būdinga Delta viruso atmainai.
Regioninėje Mažeikių ligoninėje nemažėja COVID-19 liga sergančių ligonių.
Epidemiologai situaciją vadina įtempta ir pabrėžia užsikrėtusio asmens izoliacijos svarbą – ligonis turi būti izoliuotas nuo kitų šeimos narių nepriklausomai nuo to, ar šeimos nariai yra pasiskiepiję, ar persirgę.

Situacija blogėja

Statistikos departamento pirmadienio duomenimis, iš viso COVID-19 liga serga 405 Mažeikių rajono gyventojai. Per savaitę registruotų naujų atvejų skaičius jau perkopė pustrečio šimto – septynių dienų paros vidurkis jau siekia 37. Tačiau daugumą dienų naujų atvejų buvo nustatoma nuo 45 iki 50. Naujų atvejų savaitinis pokytis – 36,5 proc.
Gerokai šoktelėjo ir pagrindinis sergamumo rodiklis – naujų atvejų per 14 dienų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų. Rajone jis siekia 876,2, ankstesnę savaitę buvo 643,8. Nerimą kelia tai, kad teigiamų tyrimų dalis kasdien didėja – pirmadienio duomenimis, ji jau siekė 12,8 proc.
Šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra 469 asmenys, keliautojai ir sąlytį su teigiamu COVID-19 turėję asmenys.

Daugėja šeiminių atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento duomenimis, praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruota 18 COVID-19 ligos protrūkių: 11 – ugdymo įstaigose, po vieną – valstybinėje įstaigoje, paslaugų įmonėje, renginyje, žemės ūkio įmonėje, gamybos įmonėje ir du – asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
Praeitą savaitę 90 proc. užsikrėtusiųjų nustatyta SARS-CoV-2 L452R mutacija, būdinga Delta viruso atmainai.
Mažėja atvejų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, praėjusią savaitę jos sudarė šiek tiek daugiau nei trečdalį, kai anksčiau būdavo pusė ar dar daugiau.
Tačiau padaugėjo šeiminių atvejų – praėjusią savaitę jų procentas siekė 39,2. Vis didesnį procentą naujų atvejų sudaro susirgimai vaikų ugdymo įstaigose –15,2 proc., gydymo įstaigose – 4,8 proc. (ankstesnę savaitę buvo 0,8 proc.).

„Covidinių“ ligonių nemažėja

Situacija negerėja ir Regioninėje Mažeikių ligoninėje. Joje rugpjūčio pabaigoje buvo atkurtas COVID-19 infekcinės ligos gydymo poskyris, šiuo metu jame yra 40 lovų. Pirmadienio rytą čia buvo gydomi 35 ligoniai, dar dviem prireikė reanimacijos paslaugų. Tarp ligonių – po vieną žmogų iš Akmenės ir Telšių, du – iš Skuodo, kiti – mažeikiškiai.
Ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai Zinos Jakštienės „Santarvei“ pateiktais duomenimis, nuo poskyrio atnaujinimo, įskaitant dabar čia gydomus ligonius, iš viso į poskyrį buvo paguldyta 125 COVID-19 liga sergantys žmonės. Iš 88 anksčiau gydytų ligonių 53 išleisti namo, tačiau mirė net 35, iš jų 24 – iš Mažeikių rajono. Mirusiojo amžiaus vidurkis 79,9 metų, tarp mirusiųjų keturi buvo skiepyti, tačiau jie turėjo gretutinių susirgimų.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto