COVID-19 susirgimų kreivė ir Mažeikiuose sparčiai kyla aukštyn

Nuotr. iš SAM archyvo

Naujausiais duomenimis, šiuo metu COVID-19 liga serga 70 mūsų rajono gyventojų. Pastaruoju metu nauji susirgimai registruojami kasdien.
Antradienį vykusiame Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje aptarta koronaviruso infekcijos situacija rajone bei priemonės jai suvaldyti.

Registruojama kasdien

Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius informuoja, kad antradienį užfiksuoti 8 nauji COVID-19 atvejai, 5 iš jų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios.
Nerimą kelia tai, kad vienas susirgimo atvejis nustatytas Plinkšių globos namų darbuotojui. Siekiant išsiaiškinti situaciją, organizuojamas šių namų gyventojų tyrimas dėl koronaviruso.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro skelbiama statistika byloja, kad pastaruoju metu mūsų rajone susirgimai registruojami kasdien. Šeštadienį nustatytas rekordinis skaičius – 17 naujų COVID-19 ligos atvejų, pirmadienį – trys, antradienį – aštuoni.
Informuojama, kad visi šie sergantieji asmenys gydosi namuose. Jų sveikatos būklė lengva arba vidutinė. Dalis susirgimų – besimptomiai.

Išaiškinama ir vietoje

Pastaruoju metu daugėja ir COVID-19 susirgimų nustatymo Mažeikiuose veikiančiose karščiavimo klinikoje ir mobiliajame punkte atvejų.
Mažeikių ligoninė savo tinklalapyje kiekvieną savaitę skelbia suvestinius duomenis. Praėjusią savaitę karščiavimo klinikoje ištirti 45 gyventojai: 34 suaugusieji ir 11 vaikų. Devyniems nustatytas susirgimas.
Mobiliajame patikros punkte, kuriame tiriami ir asmenys iš kitų rajonų, iš viso paimta 176 ėminiai; tirti 23 asmenys turėjo simptomų, 34 – tiesioginį kontaktą su sergančiuoju, 11 – grįžusieji iš užsienio, 40 – iš sveikatos priežiūros įstaigų, 16 – socialiniai ir globos darbuotoji, 45 – profilaktiniai patikrinimai. Nustatyti trys užsikrėtimo COVID-19 infekcija atvejai.

Daugėja židinių

Ryšių su visuomene skyrius skelbia: didžiausi ligos židiniai – Mažeikių mėsinėje, su ja siejama 11 susirgimų, ir Merkelio Račkausko gimnazijoje – 5 susirgimai.
COVID-19 liga nustatyta ir Kalnėnų progimnazijoje, „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje, „MediCa klinika“, prekybos centruose LIDL, MAXIMA (Žemaitijos g. 20).
Du pastarųjų dienų atvejai yra įvežtiniai (Belgija, Švedijos Karalystė).

Aptarė situaciją

Antradienį buvo sušauktas Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis ir aptarta koronaviruso infekcijos situacija rajone, numatytos priemonės viruso plitimui suvaldyti.
Operacijų centras nusprendė kreiptis į Savivaldybės ekstremalių situacijų komisiją, kad būtų sprendžiama dėl būtinų apribojimų, kitų priemonių.
Numatyta, kad komisijos posėdis vyks šį ketvirtadienį.

11 Atsakymų į “COVID-19 susirgimų kreivė ir Mažeikiuose sparčiai kyla aukštyn”

 1. Jonas parašė:

  Kad orlene zidinys kažko tyli a, nors ten gi sienos uždarytos taip informacijos neskleidzia

 2. Lina parašė:

  Gal reiketu pasidomėti naktiniais barais, pvz Pegasas, teko girdeti kad ten linksmybes vyksta iki paryčiu, kai pilna neblaiviu be kaukiu ir nesilaikančių atstumo, tokius židinius reikėtu uždarinėti.

  1. Anonimas parašė:

   Atsibusk,Pegasas nedirba jau puse metu :DDDD

   1. Anonimui parašė:

    Pats atsibusk , dirbo nuo rugsejo menesio iki praeito savaitgalio..

 3. Laima parašė:

  O kiek siuo metu serga gripu…? Kokie skaiciaiserganciuju persalimo ligomis?…

  1. a parašė:

   Gripu dar niekas niekur neserga. Gripas bus pavasrį, prisidės prie koronos ir bus dar sunkiau medikams.

 4. a parašė:

  kodėl nerašo ,kiek iš tų 70 pasveike, ir jau į darbus eina

  1. Anonimas parašė:

   Juk pranešė, kad serga, tai niekas iš jų į darbą ir neina. Kas čia neaiškaus?

 5. Y parašė:

  Kodel neskelbiama apie Covid 19 sergančius Mažeikių ligoninės administracijos darbuotojus ir su jais turėjusius kontaktus asmenis?

 6. X parašė:

  O tai kur ORLEN ?

  1. Inzinierius parašė:

   Apie Orlen Lietuva, buvo rasyta, ir jus domekites kas jums altualu, o ne skleiskit cia eroziju

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto