D. Grybauskaitė atsiėmė Lietuvai skirtą apdovanojimą

Latvijos, Lietuvos ir Estijos prezidentai atsiėmė Baltijos šalims už europietiškumą skirtą „Auksinės Viktorijos“ apdovanojimą. EPA-ELTA nuotr.

Lietuva, Latvija ir Estija įvertintos už europietiškumo puoselėjimą, taikią kovą už laisvę, sėkmingą ekonominės krizės įveikimą, pasiekimus įgyvendinant europines reformas ir tikėjimą Europos ateitimi.
„Auksinės Viktorijos“ apdovanojimą, skirtą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims už europietiškumą, ketvirtadienį atsiėmė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kvietė būti vieningus

Lietuvos Prezidentė, kalbėdama iškilmingoje ceremonijoje Berlyne, pabrėžė, kad šis apdovanojimas – visų Lietuvos žmonių pastangų ir ryžto kurti stiprią europietišką valstybę įvertinimas.
„Baltijos šalių žmonės visada tvirtai tikėjo Europa, nė akimirkos neabejodami savo pasirinktu keliu ir puikiai suprasdami, kad jis nebus lengvas. Visi žinojome, kad laisvė nėra duotybė, todėl prisiėmėme atsakomybę už savo valstybes ir ryžtingai ėjome europietišku keliu. Šiandien Europai susiduriant su naujais iššūkiais, ypač svarbu nepamiršti vertybių, kurios paskatino lietuvius, latvius ir estus susijungti į Baltijos kelią. Tos pačios vertybės prieš ketvirtį amžiaus sugriovė Berlyno sieną. Tik būdami vieningi ir ieškodami to, kas mus jungia, o ne skiria, galime išsaugoti taiką mūsų žemyne“, – Prezidentūros pranešime cituojama Lietuvos vadovė.

Skyrė nepriklausoma žiniasklaida

Pasak Prezidentės, tai yra labai garbingas apdovanojimas, reiškiantis Vokietijos žmonių pasitikėjimą Baltijos šalimis. „Auksinė Viktorija“ skirta už tai, ką Baltijos šalims pavyko pasiekti per 24 nepriklausomybės metus.
„Auksinės Viktorijos“ apdovanojimą Baltijos šalims kategorijoje „Už europinę idėją“ skyrė įtakingos, Vokietijos nepriklausomos analitinės žiniasklaidos atstovai. Šis apdovanojimas Baltijos valstybėms įteiktas sukankant Berlyno sienos griūties 25-mečiui.
Iškilmingos ceremonijos metu „Auksinės Viktorijos“ buvo įteiktos ir kitose kategorijose: už verslo plėtojimą apdovanojimas įteiktas interneto paslaugų verslininkui Ralfui Domermutui, už gyvenimo nuopelnus – buvusiam Vokietijos Prezidentui Romanui Hercogui, už integraciją – Vokietijos futbolininkui Miroslavui Klozei.
Anksčiau „Auksinę Viktoriją“ kategorijoje „Už europinę idėją“ yra gavę buvęs Europos Komisijos Pirmininkas Žozė Manuelis Barozas, dabartinis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, Airijos Ministras Pirmininkas Enda Kenis.

2 Atsakymai į “D. Grybauskaitė atsiėmė Lietuvai skirtą apdovanojimą”

  1. juziui parašė:

    Kara kursto ubagu rusija. Kodel po karo visa europa atsigavo ir zmones gyveno gerai, o rusijoje visada skurdo, buvo zudomi ir sodinami i kalejimus? Kodel rusijos sajungininkai tik diktatoriu valdomos skurdzios salys? O mums reikia didziuotis savo salimi, jau vien del to, kad ne tylime pasislepe po lapu. Visam pasauliui praneseme, kad ruskis – nacis – putleris nagu prie musu nekistu.

  2. juzis parašė:

    sitas apdovanojimas skirtas ne grybauskaitei ,jis neatspindi jos nuopelnus ,es vadai turetu isteigti ordina ,UZ KARO KURSTYMA PASAULYJE,,ir juo apdovanoti grybauskaite,nes sito ji nusipelne

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto