D. Grybauskaitė: į teroristų karą reikia atsakyti karu

Po išpuolių Briuselyje dešimtys žmonių vis dar sunkios būklės. EPA-ELTA nuotr.

Kovos su terorizmu priemonės Europoje yra nepakankamos, sako Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir karui su terorizmu siūlo atsakyti tuo pačiu.

Iki šio nebuvo imtasi adekvačių priemonių

„Manau, mes vis tik Europoje turime daug naivumo ir vertiname terorizmo grėsmes ir jų veiklą truputį galbūt paviršutiniškai ir nepakankamai rimtai, nes iš tikrųjų reikia labai atvirai sakyti ir sau įsivardinti, kad vyksta žiaurus ir nepateisinamas karas prieš visus Europos žmones, ir todėl reakcija mūsų turi būti atitinkama. Privalome griežtai atsakyti visomis įmanomomis priemonėmis, visomis, į karą – karu prieš terorizmą, reikia skelbti karą teroristams“, – interviu LRT radijui sakė šalies vadovė.
Pasak Prezidentės, būtina imtis adekvačių priemonių, ko iki šiol nebuvo.
„Teroristai yra nusikaltėliai, jie kariauja prieš žmogiškumą, prieš žmones ir tai reiškia, mūsų reakcija turi būti adekvati, o dabar matome dar vis aimanavimų, dejonių, ašarojimų, mėginimų priminti vertybes. Jie ne apie vertybes kalba, jie kėsina į žmogaus gyvybę, todėl atitinkamai turime ir reaguoti“, – teigė D. Grybauskaitė.

Lietuvoje nėra pakeltas grėsmių lygis

Prezidentė sakė besitikinti, kad po išpuolių Briuselyje Europa atsibus ir supras, kad teroristai gyvena kitame pasaulyje, civilizacijoje, į karą reikia atsakyti tokiomis pačiomis priemonėmis.
D. Grybauskaitės teigimu, būtina stiprinti operatyvinį bendradarbiavimą tarp valstybių, keistis žvalgybos duomenimis, ko iki šiol, kaip apgailestavo Prezidentė, nėra. Taip pat būtina užkirsti terorizmo finansavimo šaltinius ir išteklius, kitokį pagrindą privalo turėti kova su organizuotu nusikalstamumu ir pinigų plovimu, reikia stiprinti informacinį saugumą, nes Europoje šiuo metu labai lengva skleisti propagandą, verbuoti jaunus žmones.
„Iš tikrųjų esame kol kas bejėgiai, nes pernelyg naiviai vertiname ir atitinkamai naiviai, nepakankamai reaguojame į šiuos terorizmo iššūkius, kokie jie dabar yra, ir kurie kainuoja mums didžiulius žmonių praradimus“, – apgailestavo D. Grybauskaitė.
Pasak Prezidentės, reaguodama į įvykius Briuselyje, Lietuva sustiprino svarbiausių strateginių objektų apsaugą, nors tai jau buvo padaryta po Paryžiaus atakų. D. Grybauskaitė teigė, kad kol kas Lietuvoje nėra pakeltas grėsmių lygis, o tai yra gerai.
„Bet, aišku, budrumas turi išlikti ir turime būti pasirengę viskam“, – sakė Prezidentė.

Paskelbtas gedulas

Belgijoje, Briuselyje, per teroristų išpuolius antradienį Briuselio oro uoste ir metro žuvo 31 žmogus, 270 buvo sužeisti.
Išpuolius įvykdė savižudžiai mirtininkai.
Ketvirtadienį dėl šių įvykių Lietuvoje paskelbtas gedulas.

One Reply to “D. Grybauskaitė: į teroristų karą reikia atsakyti karu”

  1. Inga, Seda parašė:

    Pritariu Prezidentei 200 proc. Už kiekvieną nužudytą kataliką reikėtų sunaikinti minimum kokius 200 babajų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*