D. Grybauskaitė: kiekvieno lietuvio sėkmės istorija – visos Lietuvos įvertinimas

Įteikti „Globalios Lietuvos“ apdovanojimai. Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Prezidentūroje antradienį pagerbti Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys, dirbantys ar studijuojantys lietuviai, kurie savo darbais, laimėjimais ir idėjomis garsina Lietuvą pasaulyje ir padeda jai kurti globalias galimybes.

Linkėjo tapti sėkmės pavyzdžiu

Prezidentė Dalia Grybauskaitė laureatams įteikė „Globalios Lietuvos“ apdovanojimus.
„Šiandien galime didžiuotis daugybe gabių, kūrybingų, verslių ir meniškų žmonių, kurie garsina mūsų šalį visame pasaulyje. Kiekvieno lietuvio sėkmės istorija ir pasaulyje sulauktas pripažinimas yra visos Lietuvos įvertinimas. Tai kuria veržlios, modernios ir stiprios valstybės įvaizdį“, – sakė Prezidentė.
Šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva yra puiki vieta gyventi ir kurti. Dabar kaip niekada svarbu, kad kuo daugiau mūsų žmonių sugrįžtų su savo žiniomis, profesine patirtimi, mokslo ir kultūros inovacijomis bei investicijomis. Kuriantys sėkmingus verslus, steigiantys darbo vietas prisideda prie visos Lietuvos augimo.
Valstybės vadovė palinkėjo „Globalios Lietuvos“ lyderiams tapti sėkmės pavyzdžiu Lietuvos jaunimui, dalintis savo žiniomis ir patirtimi, nes taip atversime duris kūrybiškumui ir tobulėjimui.
„Kartu auginkime mūsų jaunąją kartą. Tik susitelkę drauge mes galime sukurti stiprią ir sėkmingą Lietuvą. Ji visada bus šalis, kuri suteikė gimtuosius namus. Todėl linkiu, kad ir kur būtume, kiekvienas atsiminkime savo pareigą Tėvynei“, – sakė Prezidentė.

Šiemetiniai laureatai

Šiemet „Globalios Lietuvos apdovanojimai“ įteikti 9 laureatams. „Už atvestas investicijas“ apdovanojimas įteiktas Aurimui Adomavičiui, „Už Lietuvoje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje“ – Martynui Gudonavičiui, „Už tarptautinės patirties sklaidą“ – Karlosui Levensteinui, „Už tarptautinių inovacijų diegimą Lietuvoje“ – Raimundui ir Mindaugui Steponavičiams, „Už tarptautinės patirties indėlį į pokyčius regionuose“ – Arniui Bijankiui, „Už užsienio lietuvių telkimą“ – Daivai Čekanauskui Navarette, „Už nuoširdžią draugystę“ – Krisui Butleriui ir „Už Lietuvos vardo garsinimą“ – Pauliui Staniūnui.
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius apdovanojimą „Už viso gyvenimo nuopelnus“ įteikė krepšininkui, olimpiniam ir pasaulio čempionui, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui. A. Sabonis – legendinė Lietuvos sporto asmenybė, išskirtinis profesionalas, pasiekęs tarptautinių aukštumų, grįžęs į Lietuvą, čia įsteigęs krepšinio mokyklą ir toliau gerinantis Lietuvos sporto kokybę bei žinomumą.
Laureatams įteiktos skulptoriaus Stasio Žirgulio statulėlės.

Apdovanojimuose – 9 kategorijos

Ketvirtus metus vykstančius apdovanojimus organizuoja VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ kartu su Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Renginį globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Apdovanojimais siekiama pripažinti didelius pasaulio lietuvių, savo srities profesionalų, nuopelnus Lietuvos ekonominiam augimui ir tarptautiškumui. Jais apdovanojami žmonės, dėl savo darbo kokybės ir patikimumo į Lietuvą atvedę investicijų bei mokslo inovacijų, sukūrę verslo idėjų, telkiantys lietuvius svetur į profesines organizacijas, patariantys Lietuvos įmonėms eksporto ir strateginės plėtros klausimais.
Iš viso apdovanojimuose – 9 kategorijos, aštuonioms iš jų nominantai teikiami užpildant anketą internete, o paskutinei – „Už viso gyvenimo nuopelnus“ laureatą siūlo Užsienio reikalų ministerija.

One Reply to “D. Grybauskaitė: kiekvieno lietuvio sėkmės istorija – visos Lietuvos įvertinimas”

  1. Audronė parašė:

    Atsibodo visiems ta Lietuvos šlykštynė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto