D. Grybauskaitė: NATO būtina permąstyti savo santykius su Rusija

EPA-ELTA nuotr.

Ankstesnis bendradarbiavimas su Rusija tęstis nebegali, pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš prasidedant NATO viršūnių susitikimui Velse.
Pasak Prezidentės, NATO būtina permąstyti savo santykius su Rusija ir nuspręsti, kaip ateityje Aljansas plėtos santykius su šalimi, kuri atvirai pažeidinėja tarptautinės teisės normas, nesilaiko susitarimų ir nerodo jokio noro nutraukti agresiją Rytų Ukrainoje.

Lietuvos interesas  – saugi kaimynystė

NATO viršūnių susitikime bus aptarta situacija Ukrainoje.
Prezidentė akcentavo, kad saugi kaimynystė visada buvo Lietuvos interesas, todėl labai svarbu ir toliau remti Ukrainą.
Viršūnių susitikime vadovai tarsis dėl Patikos fondų Ukrainai įsteigimo ir ieškos konkrečių sprendimų, kurie padėtų šiai šaliai įveikti dabartines grėsmes ir saugumo iššūkius.
Šalies vadovės teigimu, Lietuva remia atvirų durų politiką, todėl tikisi didesnio NATO ir Gruzijos bei Moldovos suartėjimo.

Didžiausia grėsmė saugumui ir taikai

Pagrindinis Lietuvos tikslas NATO vadovų susitikime – užsitikrinti konkrečias ilgalaikes saugumo garantijas ir priemones, kurios atgrasytų agresorius nuo potencialaus konflikto NATO šalių teritorijose ir leistų tinkamai ir greitai reaguoti į bet kokias provokacijas, teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.
Pasak Prezidentės, šiuo metu pasaulis susiduria su didžiausia grėsme saugumui ir taikai nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
„Į besikeičiančią geopolitinę situaciją mūsų regione privalome reaguoti greitai ir tinkamai – ir patys savarankiškai, ir kartu su NATO sąjungininkais. Todėl šiame susitikime vadovai tarsis dėl Aljanso gynybos stiprinimo ir sieks suvienyti visas NATO šalių pastangas, kad Aljansas būtų pasirengęs, jei prireiktų, apginti savo žmones ir teritoriją“, – pranešime spaudai cituojama D. Grybauskaitė.

Stiprūs transatlantiniai ryšiai – saugesnis regionas

Šalies vadovė NATO viršūnių susitikime sieks, kad būtų užtikrintas ilgalaikis sąjungininkų buvimas Lietuvoje. Šiais metais jau sustiprinta Baltijos šalių oro erdvės apsauga, rengiamos nuolatinės karinės pratybos, kuriose Lietuvos, JAV ir kitų šalių kariai mokosi veikti kartu, be to, JAV svarsto galimybę skirti 1 mlrd. dolerių papildomoms saugumo priemonėms Rytų Europoje.
Prezidentė pabrėžė, kad kuo labiau stiprės transatlantiniai ryšiai, tuo saugesnis bus mūsų regionas. Todėl Lietuva ragina dar labiau stiprinti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą tarp Šiaurės Amerikos ir Europos. Kuriama laisvosios prekybos erdvė ir tinkamos sąlygos prekybai gamtinėmis dujomis taip pat prisidės prie NATO šalių saugumo.
Šalies vadovė taip pat akcentavo, kad šiandien būtina rūpintis ir informaciniu, energetiniu saugumu. Kylant naujiems iššūkiams būtina ieškoti sprendimų, kurie galėtų apsaugoti NATO šalių informacinę erdvę ir energetiką nuo atakų.

3 Atsakymai į “D. Grybauskaitė: NATO būtina permąstyti savo santykius su Rusija”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip.Reikia draugisku santykiu su Rusija daugiau,nei su Amerika. O kam Amerika padejo veltui?

 2. Juzi parašė:

  1.Isvardink kokios salys puola rusija? Ir nuo ko jai reikia gintis?
  2. Isvardink rusijos uzpultas ir nuniokotas valstybes?
  Jei siuos namu darbus atliksi. busi saunuolis. O dabar eik dirbt. Nors ne, vistiek gi nieko nedirbi.

 3. juzis parašė:

  dasa pol[karpovna,gal pakaks kurstyti kara su Rusija ,visvien visi zino tavo biografija ir juoduosius darbelius ,ka padarei Lietuvai ,protingiausia ,kad tu tyliaa pasitrauktum is Lietuvos ,ir niekas tau neprimintu ,kad tu esi iklimpusi iki kaklo sude

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto