D. Grybauskaitė: negalime leisti, kad Europos žemėlapis būtų perbraižomas

D. Grybauskaitė atvyko į Briuselį, kur ketvirtadienį vyksta neeilinis Europos Vadovų Tarybos posėdis. Roberto Dačkaus (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusiją, kuri nesilaiko savo pačios prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, vadina grėsme Europai.

Pažeidžia tarptautinius susitarimus

„Turime suprasti, visi Europos vadovai, kad turime neleisti, kad Europos žemėlapis būtų perbraižomas vėl iš naujo, taip, kaip įvyko Antrojo pasaulinio karo metu. (…) Taigi – pirma yra Ukraina, vėliau bus Moldova, o galų gale gali ateiti ir iki Baltijos šalių su Lenkija“, – sakė D. Grybauskaitė Briuselyje, kuriame ketvirtadienį vyksta neeilinis Europos Vadovų Tarybos posėdis.
Prezidentės vertinimu, ne tik veiksmai Kryme, bet ir pratybos Kaliningrade, „be išankstinio pranešimo, naudojant taktinį ginklą“, pažeidžia tarptautinius susitarimus.
„Mes matome, kad Rusija elgiasi visur ne pagal tarptautinius standartus, pažeisdama savo tarptautinius įsipareigojimus, o tai reiškia, kad Rusija tapo grėsminga visai Europai. Todėl Europa turi pagaliau suprasti, su kuo turi reikalą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Politinis palaikymas

Šalies vadovės teigimu, Europos vadovai susitikime diskutuos ir apie pačios Europos saugumą ir pagalbą Ukrainai.
„Tai galime padaryti ir politiniu palaikymu, ir finansine pagalba, todėl labai tikiuosi, kad sugebėsime patvirtinti paketą, kuris yra paruoštas – apie 11 mlrd. (eurų vertės – red.) Ukrainai padėti – tiek tiesiogiai finansiškai, tiek per paskolas“, – kalbėjo D. Grybauskaitė. Taip pat tarp ES ir Ukrainos bus skatinama prekyba ir investicijos. Be to, bus siekiama užtikrinti Ukrainos energetinio tiekimo saugumą.
Europos vadovai aptarė ir tarptautinių stebėjimo misijų siuntimą į Krymą. Šalies vadovė pabrėžė, kad šios misijos yra labai svarbios, nes leis objektyviai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir padės paruošti pagrindą politiniam dialogui, kuris būtinas ieškant taikaus situacijos sprendimo.
ES jau įšaldė buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir dar 17 asmenų, įtariamų prievartos ir jėgos prieš taikius protestuotojus panaudojimu ir žmogaus teisių pažeidimais, turtą. Lietuva šiems asmenims uždraudė įvažiuoti į šalies teritoriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto