D. Grybauskaitė: nesutinkame su prievartiniu solidarumu

Prezidentė D. Grybauskaitė Berlyne susitiko su Vokietijos prezidentu J. Gauku. EPA-ELTA nuotr.

Lietuva nesutinka dėl prievartinio solidarumo principų sprendžiant pabėgėlių krizę, teigė Vokietijoje su valstybiniu vizitu viešinti Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalis supranta atsakomybę dėl įsipareigojimų

Pabėgėlių klausimas bendresne forma trečiadienį buvo paliestas su Vokietijos Federacijos Prezidentu Joachimu Gauku, apie nuolatinį perskirstymo mechanizmą ketinama vėliau kalbėtis ir per susitikimą su kanclere Angela Merkel.
„Lietuva yra prisiėmusi tam tikrus įsipareigojimus. Mes suprantame savo atsakomybę, (…) bet kai kurios detalės ir būdai, kurie yra siūlomi ir ypač per prievartą mėginama prašyti demonstruoti solidarumą, tai, be jokios abejonės, mes su tuo negalime sutikti“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams po susitikimo su J. Gauku.

Lietuva yra pasirengusi humanitarinei pagalbai

Šalies vadovė situaciją dėl pabėgėlių Europoje ir pasaulyje vadino labai sudėtinga.
„Matome didžiulį juodąjį verslą, turbūt patį pelningiausią pasaulyje, tai yra migrantų perkėlimas rizikuojant jų gyvybėmis, ir kol kas visos pasaulio šalys, kaip ir Europa, nesugebame susitvarkyti. Dar kol kas Europa nesugebėjo apginti savo išorinių sienų, nors esame pasirengę tai padėti daryti“, – teigė D. Grybauskaitė.
Pasak Prezidentės, Lietuva yra pasirengusi humanitarinei pagalbai ir finansuoti įvairius pagalbos pabėgėliams fondus, dalyvauti sienos apsaugos operacijose.

Oficialiai perkelti šeši asmenys

Šiuo metu Graikijoje apsaugoti išorinę ES sieną padeda 25 Lietuvos pareigūnai.
Pietų Europą užplūdus migrantams, Lietuva per dvejus metus įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių, kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.
Kol kas į Lietuvą oficialiai yra perkelti šeši asmenys: keturių asmenų irakiečių šeima ir jauna sirų pora. Iš Graikijos į Lietuvą po viešo kreipimosi atvyko kariams Afganistane padėjęs vertėjas Abdulas Basiras Jusofi, kuris čia tikisi atsivežti žmoną ir dukrelę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto