D. Grybauskaitė paskelbė sieksianti antrosios kadencijos

D. Grybauskaitė paskelbė sieksianti antrosios kadencijos. Roberto Dačkaus (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pranešė sieksianti antrosios kadencijos.

Turės derinti pareigas

D. Grybauskaitė rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausoma kandidatė, tačiau jai paramą jau yra išreiškusios dvi partijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjungos.
D. Grybauskaitė turės derinti kandidatės ir šalies vadovės pareigas. Pagrindinis šalies įstatymas nenumato apribojimų eiti pareigas perrinkimo siekiančiam kandidatui. Vieninteliu atveju yra numatyta pavadavimo galimybė, kai Prezidentas, pavyzdžiui, dėl ligos, negali eiti savo pareigų, tada jį pavaduoja Seimo Pirmininkas.
Konstitucijoje taip pat numatyta galimybė kandidatui grįžti atgal į partiją, iš kurios jis buvo išėjęs prieš duodamas prezidento priesaiką. Bet tokia galimybe dar niekas Lietuvoje nepasinaudojo. D. Grybauskaitė – irgi nesinaudos, nes jokiai partijai nepriklausė.

Tie patys reikalavimai

Bendrieji reikalavimai esamam šalies vadovui ir kitiems kandidatams nesiskiria: kad būtų įregistruotas kandidatu, jis turi surinkti 20 tūkst. parašų, taikomi tie patys reikalavimai apskaitant aukas ir kitus dalykus.
Tačiau Prezidento rinkimų įstatyme pažymėta, kad negalima naudotis tarnybine padėtimi sau sudarant išskirtines sąlygas. Tai reiškia, kad Prezidentas negali naudoti savo pareigų politinei reklamai.
Taip pat, Prezidentūros resursai negali būti naudojami kandidato į šalies vadovus kampanijai. Vadinasi, politiniai Prezidento patarėjai, jeigu jie nori dalyvauti rinkimų štabo veikloje, turi arba imti neapmokamas atostogas, arba įrodyti, kad štabe dirba tik po darbo.
Vienintelė išimtis taikoma šalies vadovo apsaugos darbuotojams, kurie negali paleisti Prezidento, kad jis važinėtų rinkimų kampanijos reikalais be jų.

Prezidentės varžovai

Prezidento rinkimuose iššūkį D. Grybauskaitei pasirengę mesti: jos buvęs atstovas spaudai, Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas Linas Balsys, socialdemokratas europarlamentaras Zigmantas Balčytis, liberalcentristų ir politinio judėjimo „Taip“ remiamas Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, „darbintis“ Artūras Paulauskas ir bedarbis Alfredas Aliukevičius.

7 Atsakymai į “D. Grybauskaitė paskelbė sieksianti antrosios kadencijos”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Nematau tinkamo kandidato.Nusivyliau…

 2. Jonis parašė:

  Dieve uz ka tu taip baudi Lietuva ?Adamsas paskui Lepse …….jie tik kenkia Lietuvai jiems vis rupi Gruzija ,Ukraina,dar kiti o Lietuvos zmones paskutinej eilej ,ka be arogancijos mes matem is sitos ,na nejaugi nebera Lietuvoj normaliu zmoniu ?Kuriems rupetu savos salies gerove o ne kaip pripult ir pabuciuot amerikoniska sikna ,50 metu pute i viena duda dabar i kita o savo protu gyvent?

 3. Henrieta parašė:

  Tik Prezidentas Rolandas Paksas gali pakelti Lietuvą iš pelenų.

 4. Nesvarbu parašė:

  Nors ir nesu Grybauskaitės gerbėjas, vis laukiau pasirodant kažkokiam tinkamesniam kandidatui, bet deja teks balsuoti už ją. Palyginus su visais kitais dabartiniais kandidatais, ji visa galva lenkia juos viskuo.

 5. jau parašė:

  soti jos darbu 5-rius metus,ko dar lenda,jei moka tik kenkti Lietuvai

 6. jolita parašė:

  Lietuva – be R. Pakso, Lietuva – be ateities.

 7. Ugnius parašė:

  Balsuosiu tik už Prezidentą Rolandą Paksą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto