D. Grybauskaitė: stipri savivalda – pilietiškai brandi valstybė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Džojos Barysaitės (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino visus šalies žmones, savivaldybių darbuotojus ir tarybų narius Vietos savivaldos dienos proga.


Ne tik rinkti, bet ir prižiūrėti

Šalies vadovė pabrėžia, kad pilietinė branda valstybėje prasideda nuo stiprios savivaldos, kurioje stiprūs ir svarbūs jaučiasi visi savivaldybės gyventojai, o ne valdžia.
„Mieli Lietuvos žmonės, jauskitės savo valstybės šeimininkais. Būkite aktyvūs ne tik rinkdami, bet ir prižiūrėdami savo išrinktuosius. Reikalaukite ne tik pažadų, bet ir realių sprendimų bei atsakomybės“, – sakoma sveikinime.


Tiesioginiai merų rinkimai – daugiau galimybių

Prezidentės teigimu, net keliolika metų delsiami įteisinti tiesioginiai merų rinkimai galėtų suteikti gerokai daugiau galimybių piliečiams dalyvauti valstybės valdyme.
Savivaldybių tarybų narius valstybės vadovė ragina nepamiršti svarbiausios jiems patikėtos misijos – tarnauti ir atstovauti visiems žmonėms. Tik sąžiningas ir nuoširdus darbas, anot Prezidentės, grįžta dar didesniu pasitikėjimu ir naujomis galimybėmis.


Linkėjo gerbti vieniems kitus

Šalies vadovė teigia, kad tik nuo parodyto savivaldybių darbuotojų geranoriškumo ir paslaugumo labiausiai priklauso, ar piliečiai jausis patogiai ir saugiai, ar didžiuosis būdami vienos iš 60-ties mūsų savivaldybių gyventojai ir šeimininkai.
Vietos savivaldos dienos proga valstybės vadovė palinkėjo gerbti vieniems kitus, branginti tai, ką turime, kurti darbščią, pažangią ir kultūringą Lietuvą.

 

2 Atsakymai į “D. Grybauskaitė: stipri savivalda – pilietiškai brandi valstybė”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tikrai geri Prezidentės norai ir palinkėjimai,tik kad mes turime savo dujų karaliuką,kuris smaugia liaudį.Jam nereikia nei mokesčių mokėti,nei licenzijų.Kada tai baigsis?

  2. von Bock parašė:

    Taip, taip, stiprus vietinis kunigaikštis arba, tiksliau, mafijos bosas, bus geriau jo kelioms žmonoms, jį aptarnaujančioms plaštakėms, grožio konkursų laimėtojoms, ir, žinoma, davatkoms. Tokia pilietinė branda, kabutėse, valstybėje prasidės būtent nuo stiprios mafijozo šeiminėlės, kurioje visi jo santuokiniai ir nesantuokiniai vaikai bus stiprūs ir svarbūs savivaldybės lordai – viešpačiai. Mažeikiai bus amžinai pasmerkti bolševikinių lervų valdymui – karta keis kartą ir tiek. Bet žinokite, jų anūkai bus kur kas žiauresni ir negailestingesni prasčiokų atžvilgiu, tik nežinau, ar jūs šito norite savo miestui?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*