D. Grybauskaitei įteiktas Ukrainos „Metų žmogaus 2014“ apdovanojimas

Ukrainos Metų žmogaus vardas – įvertinimas visai Lietuvai. Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei iškilmingoje ceremonijoje Kijevo Nacionaliniuose menų rūmuose „Ukraina“ įteiktas Ukrainos „Metų žmogaus 2014“ apdovanojimas. Jis Lietuvos vadovei suteiktas už tvirtą paramą Ukrainos nepriklausomybei, jos suverenitetui, teritoriniam vientisumui bei europiniams siekiams.

Visų Lietuvos žmonių pastangų įvertinimas

Dėkodama už šį svarbų ir nuoširdų apdovanojimą, šalies vadovė pabrėžė, jog Metų žmogaus vardo nusipelno kiekvienas Ukrainos žmogus, šiandien kovojantis už savo šalies pasirinkimą.
„Metų žmogus yra ukrainietis. Visa Jūsų tauta, kuri kovoja ir gina savo pasirinkimą, kurią remia visi laisvos Europos žmonės. Prieš 25 metus ir mes, Lietuva, turėjome apginti savo pasirinkimą. Todėl palaikome ir suprantame Jus šiandien. Jūs visi esate herojai, nes kovojate už savo ateitį ir taiką visoje Europoje“, – sakė Prezidentė.
Pasak šalies vadovės, Lietuva visada palaikė Ukrainą ir jos kovą už europietišką, demokratinę ateitį. Ukrainos žmonės tai mato ir vertina. Todėl šis apdovanojimas – visų Lietuvos žmonių pastangų ir jų paramos įvertinimas.
Lietuvos vadovei Metų žmogaus vardą suteikė Ukrainos Aukščiausioji akademinė taryba, kurią sudaro šios šalies visuomenės atstovai, įvairių sričių ekspertai. Šis apdovanojimas Prezidentei suteiktas už jos paramą Ukrainos demokratijos siekiui ir nuoseklią jos interesų gynybą aukščiausiu tarptautiniu lygiu.

Teikiami nuo 1995 metų

Metų žmogumi skelbiami nusipelnę politikos, kultūros, meno atstovai už indėlį stiprinant šalies nepriklausomybę, paramą ir meilę Ukrainai, jos žmonėms, istorijai ir tradicijoms.
Anksčiau Ukrainos Metų žmogaus vardas yra suteiktas Popiežiui Jonui Pauliui II, Lenkijos Prezidentui Aleksandrui Kvasnievskiui, Gruzijos Prezidentui Michailui Saakašviliui, Lietuvos Prezidentui Valdui Adamkui, ES ypatingajam užsienio politikos įgaliotiniui Javierui Solanai, JAV senatoriui Johnui McCainui.
Ukrainos Metų žmogaus apdovanojimai teikiami nuo 1995 metų. Jų autorius – visuomenininkas Arkadijus Raitsinas. Šiuo metu apdovanojimai teikiami daugiau nei dešimtyje skirtingų kategorijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto