D. Pavalkis: mokytojų algų didėjimo tikimasi kitąmet

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir švietimo profesinių sąjungų atstovai trečiadienį pasirašė sutartį dėl konsultavimosi ir pozicijų derinimo aktualiais švietimo klausimais.
Šis susitarimas, anot ministro, turėtų padėti išsaugoti mažas mokyklas, taip pat didinti mokytojų atlyginimus.

Finansavimas turi didėti

Pasak ministro, tai buvo ilgų derybų kelias – iki sutarties keliauta pusantrų metų. D. Pavalkis tikisi, jog šis susitarimas leis identifikuoti bendro darbo kryptis, aiškiau nustatyti kaip turėtų vykti sprendimų priėmimo procesai.
„Palaikysime bendrą poziciją, kad dėl mokinių skaičiaus mažėjimo nebūtų mažinamas finansavimas švietimui, tai veda prie santykinio finansavimo švietimui didėjimo. Tuomet tarsimės, kur tuos sutaupytus pinigus dėsime. Šiemet buvo susitarta dėl to, kad saugome mažas mokyklas, keičiame tinklo formavimo taisykles, tai mūsų preliminariais skaičiavimais, leidžia išsaugoti 150 mokyklų, kurios nebus uždarytos dėl per mažų klasių. Kitais metais pinigus turėtume nukreipti mokytojų algų didinimui“, – naujienų agentūra ELTA sakė D. Pavalkis.

Perspektyva yra

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus teigimu, šis susitarimas suteikia tam tikras garantijas ir perspektyvas.
„Turime garantiją, kad papūtus naujiems vėjams, pasikeitus požiūriui į atskiras profesines sąjungas, bendradarbiavimas nesibaigs, o iš kitos pusės – perspektyvą, jog tai yra tik pirmas žingsnis, kuris nėra pats geriausias. Pats sutarties tekstas, pats jos pasirašymo faktas leidžia pagrįstai manyti, kad tai nebus paskutinė sutartis ir ateityje prieisime prie naujų susitarimų“, – pasirašydamas sutartį sakė A. Jurgelevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto