Dabartinis meras posto neužleido

Nors rinkėjų aktyvumas buvo mažas, A. Tenys surinko per dešimt tūkstančių, arba 77 proc., dalyvavusių rinkėjų balsų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmą kartą vykusius tiesioginius rinkimus Mažeikiuose laimėjo dabartinis meras socialdemokratas Antanas Tenys, gerokai aplenkęs savo varžovę – teisininkę konservatorę Liną Rimkienę.  
Socialdemokratai, gavę net vienuolika Tarybos narių mandatų, triumfavo ir per savivaldybių tarybų rinkimus.
Išrinktojo mero teigimu, su kuo bus jungiamasi į koaliciją, kam bus pasiūlyti svarbiausi savivaldos postai, turėtų paaiškėti jau šią savaitę.  

Dabartinis meras A. Tenys daugiau kaip pusę – 53,32 proc. balsų nuo galiojančių biuletenių – surinko jau per pirmąjį rinkimų turą, tačiau mažeikiškių pasyvumas lėmė, kad mūsų rajone antrą kartą teko rinktis prie balsadėžių.
Tam, kad meras daugiau kaip pusės rinkėjų balsais būtų išrinktas jau pirmajame ture, reikėjo, kad į rinkimus ateitų ne mažiau kaip 40 proc. rinkimų teisę turinčių gyventojų, tačiau savo valią pareiškė tik 37,16 proc. rinkėjų. Per praėjusius savivaldos rinkimus mažeikiškiai buvo aktyvesni – prie balsadėžių atėjo 41 proc. rinkėjų.
Pirmajame ture meras galėjo būti išrinktas ir esant mažesniam aktyvumui, tačiau už jį savo balsą turėjo atiduoti ne mažiau kaip penktadalis visų tos savivaldybės rinkėjų.
Už A. Tenį balsavo 9 265 rinkėjai, iki penktadalio visų rinkėjų balsų jam pritrūko beveik 300.
Tiesioginius rinkimus Mažeikiuose laimėjęs dabartinis meras socialdemokratas
A. Tenys antrajame ture surinko 10 254, arba 72,52 rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų. Jo varžovė sulaukė 3 020, arba 22,54 proc., rinkėjų palaikymo.

Kokios abiejų pretendentų į mero postą nuotaikos po rinkimų, ką žada meru išrinktas A. Tenys ir ko tikisi L. Rimkienė, skaitykite antradienio laikraštyje.

24 Atsakymai į “Dabartinis meras posto neužleido”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Gera ponulio komanda .. Nepatinka !

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Nusivyliau!!!

 3. to Miunchauzenas parašė:

  Va, ir potencijos problemų turintis Miunchauzenas pasirodė ir vėl apie tą patį prabilo :-) Kas žmogeliui skauda, apie tai nuolat ir kalba :-)

 4. v parašė:

  Jis ir kontroliuoja , nes ko gero, ne be jo pagalbos , UAB “ Mažeikių šilumos tinkluose“ buvo įdarbintas tarybos sekretorės R. Guerrero santuokinis ispanas .Nežinau , ar tai melas, ar tiesa , bet kaip „viena bobutė“ sakė, kad šis ispanas UAB “ Mažeikių šilumos tinkluose“ iš pradžių buvo įdarbintas vairuotoju , bet kadangi mokėjo mažai lietuviškų žodžių (labas , gulkis , stok , viso gero ) , buvo perkeltas į kitas pareigas .

 5. Jo parašė:

  Merui reikėtų dabar griežčiau pradėti kontroliuoti savivaldybės valdomas įmones. Kai kurie vadovas šeimininkauja kaip savo kieme, tarsi jie būtų akcininkai.

 6. mazeikiskis parašė:

  ponia Rimkiene,nusileiskite ant zemes.Tamsta tikrai nesi mano sirdies vicemere.ir is kur tiek nachaliskumo taip save pavadinti?Turekite savigarbos ir nebejuokinkite Mazeikiu!

 7. Rimkienei parašė:

  Na, gerbiamoji, sujuokinot, pati paskyrusi sau naujas pareigas: “ ŽMONIŲ ŠIRDŽIŲ VICEMERĖ“! Kas Jums darosi – beveik pusmetį „dirbote“ MAŽEIKIŲ MERE, dabar – vicemere:) Ir dar ne bet kokia vicemere, o „žmonių širdžių“. Kurių žmonių širdis turite omeny? Ar savo dukros, kurią cituojate kas kartą, kai norite save pagirti? Kada pagaliau suprasit, kad Jūsų paslaugų mums nereikia. Kaip nereikia ir tiems 12 000 „Sauridos“ abonentų, ant kurių „kupros“ manėte „išjoti“ nugalėtoja. Supraskite pagaliau, kad mes esame mažeikiškiai, kurie vienas apie kitą žinome beveik viską, todėl apmulkinti mus bus sunkiai. Negi tikėjotės, kad pasistaipysite minioje, pakalbėsite lozungais, pavaidinsit dievobaimingą, cituodama Šv. raštą ( nors gal tikrai įtikėjote į Dievą, tikėdamasi nuodėmių atleidimo) ir žmonės pamirš Jūsų praeitį, Jūsų „gebėjimą“ kilti karjeros laiptais? Negi manėte, kad spaudoje „apgyvendinusi“ savo nufotoshopintą nuotrauką užmigdysite žmonių budrumą ir mes, kaip avinai, seksime paskui Jus? O gal žmonės nebalsavo už Jus, nes neapsisprendė už kurią Rimkienę balsuoti – už fotoshopinę, ar už tą, kuri gatvėje vaikšto, nes sulyginus jų atvaizdus, tai lyg du skirtingi žmones. Girdėjau kalbant, jog rinkėjui atvykus į susitikimą su kandidatais, šis mėgino surasti Rimkienę, kurią matė nuotraukoje ir kaip nusivylė, kai pamatė, kokia ji yra iš tikrųjų, t.y. nepagražinta. Nusivylė ne todėl, kad jam pasirodėte esanti negraži, nes tai ne grožio konkursas, o todėl, kad jis suprato, kad Jūs siekiate manipuliuoti žmonėmis, pateikdama tikrovės neatitinkančią informaciją, minėtu atveju – nuotrauką. Ko galima tikėtis iš kandidato, kuris vardan valdžios, net savo tikrojo atvaizdo išsižada:) Pripažinkit savo pralaimėjimą, geriau tobulinkit savo profesinius įgūdžius, nes jų, patikėkite, kaip čia švelniau pasakius, tikrai trūksta.

 8. 789 parašė:

  Aplinkeli stato nuo 2008 metų turbūt. Per tą laiką visus skersgatvius išasfaltavo iki savo namų iš aplinkelio biudžeto. Viadukas Algirdo gatvėje visiškai netinka mano nuomone nes jis dar didins automobilių srautą ir taip sudėtingose gatvėse. Bet ar rupi tai „protingoms“ galvoms.

 9. Svajuko dramblionė parašė:

  Laukiam Algirdo gatvės viaduko per geležinkelį. Kada statybų pradžia? Rytoj ar po keturių metų nauji pažadai keturiems metams?

 10. au-au parašė:

  Šiaip keli žmonės,kurie asm.pažįsta Tenį, sakė, geras padorus žmogus. gal iš tikrųjų taip ir yra.

 11. 112525 parašė:

  Ir iš kur pas žmones tiek pykčio????pykstate ant visko….viskas blogai…Tvarko miestą -blogai,netvarko-vėl blogai …..Juk žmogui niekada nebūna gerai…čia lygiai taip pat kaip su oru,-karšta blogai,šalta irgi blogai…

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  daug kas sako,kad Tenys geras ir padorus žmogus.Jei tas tiesa,sekmės

 13. Juzis parašė:

  Bambeklai komentatoriai……patys net nenueina į balsavimus ir ieško kaltų….Turim puikų merą-sąžiningą,atsakingą žmogų .Džiaukimės tuom ir palinkėkim merui stiprybės einant šias atsakingas pareigas

 14. 100 procentų pritariu 27 procentai parašė:

  Tegyvuoja buvę klasiokai -pijokai, giminės, draugai-bičiuliai. Taip pat visi turintys tiesioginių interesų,t.y. NAUDĄ.

 15. Miunchauzenas parašė:

  Laimėjo praeitis ir tiek. Be bolševikų valdžioje žmonės nepatiria orgazmo ir jokios olialia pupytės nebepadeda tame intymiame reikale.

 16. 27 procentai parašė:

  Šis komentaras skiriamas VISIEMS politikams. Rezultatai rodo, kad Mažeikiuose nelaimėjo niekas. Jei 73 procentai rajono gyventojų ignuoruoja rinkimus, vadinasi politikams metas susimąstyti, kad visa jų politika yra sustabarėjusi ir niekam neįdomi. Tiek socdemokratams, tiek konservatoriams, jau nekalbu apie tokias darbo ar pakso partijas. Ir gerbiamas meras turi pripažint, kad jį perrinko savas socdemokratų politikierių ratas. Paprasti žmonės nėjo balsuoti, nes paprasčiausiai nubuvo už ką balsuoti.

 17. Daiva Šideikienė parašė:

  Žemaitijos gatvės šaligatviai buvo pertvarkomi dar ir todėl ,kad buvo blogai pritaikyti asmenims , turintiems negalią , šiems asmenims buvo sudėtinga judėti su specialiais vežimėliais. Bet čia yra jau kita medalio pusė – darbų kokybė. Tai pat yra ir su Laisvės gatvės rekonstrukcija – darbų kokybė APGAILĖTINA. Yra žinoma ,jog šį objektą jau priėmė Valstybinė komisija, tačiau visas Rangovų darbo brokas greičiausiai bus taisomas tik iš mokesčių mokėtojų lėšų. Nes pasak A.Žiulpos, taip buvo numatyta techniniame projekte. Šiaip savivaldybės administracija yra beveik visų projektų užsakovė, todėl valstybės tarnautojai ,kuruojantys savo projektus, turi ir privalo iš Rangovo reikalauti geros darbų kokybės. Deja ,darbų kokybe dažnai tenka nusivilti.

 18. Daivai parašė:

  Gal Džiugelis ir perkirto Žemaitijos gatvės atidarymo kaspinėlį, gal Degutis ir pašventino tą gatvę. Nemačiau. Tik sekančią dieną šaligatvių galai buvo ardomi ir daromos nuolaidos dviratininkams. Kas galėtų paaiškinti kaip taip galėjo atsitikti? Vasarą, kai gerokai palyja, Žemaitijos gatvė kaip tapdavo mariomis taip ir tampa. Kas iš tokios taip vadinamos renovacijos. O juk buvo kalbama apie 4 mln. Taigi jokie šventinimai nepadeda ir kažin ar padės, jei nėra sąžinės.

 19. parašė:

  Komentatoriaus (-ė) ,,, To Daiva 2015-03-16 22:38:49’’ garantuotai yra sovietmečio ,,kultūros paveldas’’ . Tik partiniai ,,intelegentai’’ daugiausia vartoja tokius žodžių junginius ,kaip ,,luoti ant valdžios’’.

 20. to To Daiva parašė:

  Nepatinka subinlaizhiams sakoma tiesa apie juodus darbus. Tiesos sakymas nera nieko nedarymas o netgi atvirkshchiai. Su tokiu rinkeju aktyvumu buvo aishkiai pasakyta kad tokio tenio nereikia niekam todel ji reikia stebeti ir nuolatos spausti.

 21. To Daiva parašė:

  Pone Daiva nereikia dabar savo pykčio lieti ant visų. Žmonės padarė savo sprendimą ir tuo išreiškė savo nuomonę apie Jus. Reikia ne tik „luoti“ ant valdžios ir sakyti kad viskas blogai bet reikia daryti viską kad būtų geriau. Jūs per savo kadenciją nepadarėte NIEKO (neskaitant nuolatinio „luojimo“).

 22. >Jo 2015-03-16 18:01:10 parašė:

  O kas išrinko tuos raudonsnukius? Patys.Ir nėra čia ko dejuoti. Vėl savivaliaus zasrancai,jurkai,švogerinės polistirolio klijuotojų kontoros.Miestas gražės,bet už išvogtas sumas būtų galima antrus Mažeikius pastatyti.Jei dauguma tokie bukagalviai,tai negaila,kad juos iš rūrina kas netingi.Vienaip ar kitaip, jauni ir darbingi emigruoja iš šios dvokiančios Marijos žemės, nes čia nebėra ateities.Aplamai,bent Mažeikiuose nėra iš viso iš ko rinkti.

 23. Daiva Šideikienė parašė:

  Rinkimų agitacijos laikotarpyje dviejų biudžetinių partijų lyderiai A. Tenys ir L.Rimkienė nepasidalijo atliktais darbais. Tuometinis meras V.Džiugelis Žemaitijos gatvėje perkirpo raudoną juostelę , o klebonas šią gatvę pašventino. Paprastam žmogui atrodo kaip ir viskas būtų – Žemaitijos gatvėje visi darbai pabaigti. Pasirodo , jog ne. Meras A. Tenys prie Žemaitijos gatvės sutvarkymo priskyrė ir viešųjų erdvių sutvarkymą šalia šios gatvės. Remiantis dviejų lyderių pateikta informacija gaunasi taip ,kad Žemaitijos gatvės sutvarkymas truko nuo 2003 – 2014m. Tikras darbų ,,tęstinumas’’, kai vienos gatvės sutvarkymo projektas trunka daugiau nei 10 metų. Sovietmečiu Mažeikiuose Naftos perdirbimo gamykla buvo pastatyta greičiau, nei dabar – sutvarkyta viena Žemaitijos gatvė. Pagal partijos lyderių pateiktą projektų sąrašą matosi , kad iš tiesų , šiuose projektuose ,,darbų tęstinumas’’ garantuotas, pvz Laisvės gatvės pėsčiųjų perėjose tuoj bus imamos trinkelės lauk ir klojamas asfaltas.
  Rinkimus laimėjęs A. Tenys spėjo, kad už jį balsavusieji gyventojai teigiamai vertina rajone vykstančias permainas ir nori jų tęstinumo. Apie kokias nors įvyksiančias permainas savivaldybės administracijoje , tikriausiai neverta net kalbėti, nes tų permainų nematyti nuo pat 1995 metų , o kai kas miega ir nuo sovietmečio laikų . Tad šiuo konkrečiu atveju, vėl galima kalbėti tik apie TĘSTINUMĄ : Tai ir po šių rinkimų B.Kryžius liks ketvirtai kadencijai sėdėti tame pačiame kabinete ir ant tos pačios kėdės !?

 24. Jo parašė:

  Mažeikiuos nieko naujo – prie lovio ta pati partija ir tie patys veidai. Tik pilvai pučiasi ir žandai apvalėja. Vėl sau premijas ir priedus pasisskirs, o biudžetininkams atlyginimus nukarpys ir nemokamų varys. Na, bet jei avinai už tokius balsuoja – lai žolę ėda ir nedejuoja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto