Dalia Grybauskaitė: Lietuva palaiko Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę

Ukrainos ir Lietuvos Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenka. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Lietuvos ir Ukrainos vadovai pirmininkavo aštuntajai Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybai, kurioje aptarta Ukrainos saugumo padėtis, Minsko susitarimų įgyvendinimas, Ukrainoje įgyvendinamos svarbios teisinės ir ekonominės reformos.

Lankėsi Prezidentas

Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka trečiadienį Lietuvoje vieši su darbo vizitu.
„Trapios paliaubos Ukrainoje nėra taika. Ugnies nutraukimo susitarimas nuolat pažeidinėjamas, neatitraukta sunkioji karinė technika, neatkurta Ukrainos sienų kontrolė. Rusija toliau pamina tarptautinę teisę Ukrainoje, o jos demonstruojama kova su terorizmu – mažai įtikinanti. Už tai negalime mokėti Europos ir Ukrainos saugumu“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Lietuvos vadovė pabrėžė, kad Lietuva ir visa Europa tvirtai palaiko Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę ir kuriančius skaidrią bei atvirą valstybę. Sankcijos agresoriui turi būti tęsiamos, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimai.

Vyksta reformos

Lietuva nuosekliai remia Ukrainos žmonių europinį pasirinkimą ir šios šalies siekį užsitikrinti bevizį režimą su Europos Sąjungos valstybėmis. Todėl šalių vadovai aptarė tam būtinų reformų įgyvendinimą.
Ukraina jau žengė svarbius žingsnius, reformuodama policijos patrulių tarnybą, įsteigdama su korupcija kovojančių prokurorų tarnybą, gerindama valstybės finansų valdymą.
Pasak Prezidentės, dabar itin svarbu nesustoti ir įgyvendinti kitas būtinas teismų, prokuratūros, energetikos sektoriaus pertvarkas. Tai svarbu Ukrainos žmonių gerovei.
Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų susitikimas vyksta likus mėnesiui iki Ukrainos ir Europos Sąjungos Laisvosios prekybos sutarties įsigaliojimo. D. Grybauskaitės teigimu, tai dar vienas žingsnis, suartinsiantis Ukrainą su Europa, atversiantis jai skaidrią ir konkurencingą rinką bei sumažinsiantis ekonominę priklausomybę nuo Rusijos. Todėl šis susitarimas turi būti įgyvendintas neatidėliojant ir be naujų išlygų.

Vyksta bendradarbiavimas

Lietuva padeda Ukrainai įgyvendinti būtinas pertvarkas, teikdama ekspertinę ir finansinę pagalbą. Lietuvos parama Ukrainos viešojo sektoriaus reformoms, jos švietimui ir suteikta humanitarinė pagalba vien šiais metais siekia 1,5 mln. eurų.
Lietuva taip pat bendradarbiauja su Ukraina stiprinant ir modernizuojant šios šalies karines pajėgas. Ukrainos kariams sudaromos galimybės studijuoti Lietuvos karo akademijoje, o kitų metų pradžioje bus surengtos pirmosios trišalės Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos brigados pratybos.
Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos metu buvo pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo programa 2016-2020 metams, kuri, tikimasi, dar labiau sustiprins dvišalius ryšius meno ir švietimo srityje, paskatins dalijimąsi patirtimi saugant kultūros paveldą, padidins Lietuvos kūrėjų žinomumą Ukrainoje.

One Reply to “Dalia Grybauskaitė: Lietuva palaiko Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę”

  1. ei parašė:

    Ko kisat ta amzinaji pinigu kaulytoja? Gal ukrainieciams laikas baigti brolzudiska piletini kara, ir pradeti dirbti savo salies labui? Tokias zemes turi, o po Europa laksto pinigu prasydamas, kaip koks badaujancios Afrikos gyventojas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*