Dėl stipraus vėjo dalis mažeikiškių Kalėdas sutiko be elektros

Darbininkams elektros tiekimo trukdžius teko taisyti ir per Kalėdas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kalėdų savaitgalį vėjo gūsiai dalį mažeikiškių paliko be elektros. Tačiau specialistų teigimu, iki šiol ūžiantis vėjas žmonėms didelių nuostolių nepridarė.
Sinoptikų duomenimis, vėjas turėtų aprimti trečiadienį.

Didelių nuostolių nepridarė

Mažeikiškiams nemalonumų atpūtęs vėjas sukilo Kalėdų pavakarę. Santarvė.lt kalbinti seniūnijų vadovai teigė apie didesnius vėjo pridarytus nuostolius negirdėję.
„Ūžia aplinkui, šakų priskabyta visur, pamiškėse matyti išverstų medžių – bet nedaug. Truputį paklausinėjome vietos gyventojų, bet žmonės nesiskundžia,“ – pasakojo vadovai.
Seniūnijų darbuotojai pasakojo matą po seniūnijas važinėjančius LESTO automobilius.
Kad elektrikams buvo darbo, patvirtino LESTO Mažeikių tinklo eksploatavimo grupės vadovas Arvydas Šemeta.
„Vakar buvo problemų, be elektros buvo likę Užlieknės, dalies Tirkšlių gyventojai – nutrūko aukštos įtampos tiekimas. Stiprokas vėjas problemų pridarė ir Laižuvos pusėje. Išsikvietėme brigadas, darbavomės. Šiandien viskas sutvarkyta, yra tik pavienių gedimų,“ – antradienį santarvė.lt sakė A. Šemeta.
Ugniagesiai gelbėtojai daug darbo dėl vėjo neturėjo. Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas santarvė.lt sakė, kad pavaldiniams teko tik tvirtinti pastolius prie renovuojamo namo Mindaugo gatvėje.
Sinoptikai praneša, kad antradienį Lietuvoje vakarų vėjo gūsiai pasieks 15–20 metrų per sekundę greitį, vietomis – iki 23 metrų per sekundę. Trečiadienį vėjas pamažu turėtų rimti.

Ragina užtikrinti saugias darbo sąlygas

Valstybinės darbo inspekcijos specialistai ragina įmonių vadovus atsižvelgti į vėjo sukeltas pavojingas darbo sąlygas ir imtis visų įmanomų veiksmų nelaimėms darbe išvengti.
Darbo inspektoriai primena, kad esant stipriam vėjui, labai pavojinga pjauti medžius – vėjas gali keisti medžių virtimo kryptį, medžiai taip pat gali per anksti virsti ar skilti. Esamos oro sąlygos taip pat sukelia papildomus pavojus kraunant medieną į rietuves ir transporto priemones bei iškraunant iš jų.
Esant netinkamoms meteorologinėms sąlygoms, reikėtų nutraukti krovinių kėlimo darbus, nepalikti pakeltų krovinių.
Specialistai primena, kad saugant darbuotojų sveikatą ir gyvybę, privalu stabilizuoti laikinus statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius bei sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas.

Jeigu nukentėjote nuo stipraus vėjo ar užfiksavote jo pridarytus nuostolius, kviečiame informaciją ar nuotraukas siųsti el. paštu [email protected]

 

One Reply to “Dėl stipraus vėjo dalis mažeikiškių Kalėdas sutiko be elektros”

  1. Nekiškis parašė:

    Kiškiams vėjas nebaisus, gerai kad Mažeikiams ir mažeikiečiams nieko neatsitiko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto