Dalytasi informacija apie kurtiesiems tenkančius išbandymus

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Trečiadienį Mažeikių rajono savivaldybės tarybos salėje įvyko seminaras „Lietuvos kurčiųjų bendruomenė: prieinamumo iššūkiai ir galimybės“.
Jos organizatoriai – Mažeikių rajono neįgaliųjų centro atstovai pasakojo turėję tikslą rajone veikiančių institucijų, organizacijų atstovams suteikti kuo daugiau informacijos, kuri praverstų susidūrus su įvairiomis gyvenimiškomis situacijomis, ištinkančiomis kurčiuosius ir neprigirdinčiuosius.

Šiuo metu centre lankosi, tam tikromis paslaugomis naudojasi 72 kurti ar neprigirdintys suaugusieji ir 21 šeima, kurioje yra asmenų, turinčių kurtumo negalę, vaikų, kuriems atliktos kochlearinių implantų operacijos.

Mažeikių rajono neįgaliųjų centro direktorė Audronė Šimkuvienė neabejoja, kad rajone yra kur kas daugiau žmonių, turinčių vienokių ar kitokių su klausa susijusių bėdų.
Tie žmonės, kurie kreipiasi į draugiją, tai daro dėl įvairių priežasčių. Vyresniesiems norisi bendrystės, jie ieško likimo draugų. Jei tai jaunesnio amžiaus asmenys, jiems norisi patarimų, dažnas domisi klausos aparatais.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto