Dalyvavo varžybose ir davė priesaiką

Viena iš rungčių jaunųjų šaulių sporto žaidynėse – šaudymas su mažo kalibro
ir oriniu šautuvais.

Mažeikiškiai jaunieji šauliai ne tik dalyvavo Žemaitijos šaulių aštuntosios rinktinės sporto žaidynėse bei pelnė medalių komplektus, bet ir davė priesaiką bei pasižadėjimus.

Vyravo sukarintos rungtys

Ankstesniais metais jaunųjų šaulių sporto žaidynės, kuriose dalyviai buvo skirstomi į dvi amžiaus grupes (nuo 11 iki 15 metų amžiaus ir nuo 15 metų ir vyresni), tradiciškai vykdavo Viekšniuose.
Šiemet ši tradicija buvo pažeista dėl rimtos priežasties. Žemaitijos 6-osios šaulių rinktinės Varnių 804-tai kuopai iškilmingai buvo suteiktas dimisijos pulkininko Vlado Montvydo-Žemaičio vardas, todėl sporto žaidynės vyko šiame miestelyje.

„Varniuose vyko tik trys pagrindinės rungtys – kliūčių ruožas, šaudymas iš orinio šautuvo ir biatlonas, kuris sujungia bėgimą ir šaudymą. Iki tol Plungėje vyko karinio orientavimosi rungtis, kiek anksčiau – šaudymo iš mažo kalibro šautuvo. Jaunųjų šaulių sporto žaidynėse visos rungtynės yra susijusios su kariniu pasiruošimu, juk ir pagrindinis šaulio uždavinys – būti pasiruošusiam ginkluotam ir nesmurtiniam pilietiniam pasipriešinimui, ginti savo tėvynę“, – sakė Tirkšlių ir Kalnėnų jaunųjų šaulių būrių vadovas Stasys Pauliukas.

Kliūčių ruože išeikvota nemažai emocijų ir prakaito.

Žaidynėse, be šių rajono jaunųjų šaulių būrių, tarp kitų rinktinės rajonų komandų varžėsi atstovai iš Viekšnių, Židikų, Sedos bei Gabijos gimnazijos jaunųjų šaulių būrių.

Pasidabino medaliais

Vyresniųjų amžiaus grupėje Gabijos gimnazijos šaulių būrio atstovai, vadovaujami būrio vadės Rimos Skrodenytės, medalius iškovojo dviejose rungtyse. Pirmos vietos medaliais pasidabino kliūčių ruožo komanda, kurią sudarė Svajūnas Kelpšas, Augustas Rupeikis, Rafael Gedutis, Indrė Balionytė ir Gustė Aukštakytė. Šaudymo mažo kalibro šautuvu varžybose gabijiečiai I. Balionytė, G. Aukštakytė, Rokas Gabalis ir Nedas Eibutis užėmė antrą komandinę vietą.

Dar vieną bronzos apdovanojimą pelnė bendra Tirkšlių ir Kalnėnų jaunųjų šaulių komanda, kuri biatlono rungtyje liko trečia.
S. Pauliukas informavo, kad pirmąją vietą bendroje žaidynių įskaitoje iškovojo Alsėdžių (Plungės rajonas) jaunieji šauliai, daugelyje rungčių medalius „susišlavė“ Telšių rajono šauliukai.

Davė priesaiką ir pasižadėjimą

Renginio metu vyko ir naujų Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės narių prisaikdinimas. Priesaiką davė apie trisdešimt buvusių jaunųjų šaulių. Prisiekė bei tikraisiais Šaulių sąjungos nariais tapo ir keturi Gabijos gimnazijos būrio nariai: I. Balionytė, R. Gabalis, Augustė Každailytė ir S. Kelpšas, du Tirkšlių ir Kalnėnų buvę jaunieji šauliai – Sofija Norkutė ir Lukas Narmontas.
Apie šimtas paauglių, tarp kurių yra ir apie dvidešimt mūsų rajono atstovų, davė pasižadėjimą ir tapo jaunaisiais Šaulių sąjungos nariais.

Anot S. Pauliuko, veiklos jauniesiems šauliams šiuo metu netrūksta: šį savaitgalį Tirkšliuose vyks jaunųjų šaulių naktinė stovykla, taip pat savaitgalį šauliukai dalyvaus partizanų pagerbimo ir kituose renginiuose Viekšniuose ir Sovaičiuose, gegužės 28 dieną laukia penkiolikos kilometrų pėsčiųjų žygis „Partizanų takais“ Dievo Krėslo miške Telšių rajone.
Nuotr. iš Gabijos būrio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto