Dar galima kreiptis kompensacijos už televizijos priedėlius

Kompensacija pareiškėjams bus išmokėta per 6 mėnesius nuo sprendimo dėl jos skyrimo priėmimo dienos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį Lietuvoje baigiasi net 55-erius metus besitęsusi analoginės televizijos era. Tie gyventojai, kurie iki šiol televizijos signalą gaudavo analoginiu antžeminiu būdu ir nepasirūpino skaitmeninės televizijos žiūrėjimui skirtais televizoriais ar neturi televizoriaus priedėlių, vietoje įprasto vaizdo išvydo mirgėjimą.

Artėja termino pabaiga

Gyventojai, norintys gauti kompensacijas už skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos įsigijimą, turi suskubti, nes liko tik dvidešimt dienų dokumentams pateikti. Kompensuojamos patirtos televizorių priedėlių įsigijimo faktinės išlaidos.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius iki lapkričio 20 dienos dar priima paraiškų prašymus dėl skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos (priedėlių) įsigijimo kompensavimo.
Socialinės paramos skyriaus specialistai priminė, kad kompensuojamos tik nuo 2012 m. balandžio 30 d. iki 2012 m. lapkričio 20 d. patirtos televizorių priedėlių įsigijimo faktinės išlaidos, bet ne didesnės kaip 100 litų. Mažeikių savivaldybės socialinės paramos skyrius jau yra priėmęs per 360 prašymų.

Išmokės tūkstančius

Kompensacija pareiškėjams bus išmokėta per 6 mėnesius nuo sprendimo dėl jos skyrimo priėmimo dienos.
Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Jolantos Kekytės pateiktais duomenimis, iki šiol jau išmokėta daugiau nei 4 tūkst. litų. Per lapkričio mėnesį bus išmokėta daugiau kaip 11 tūkst. 700 litų.
Paklausus, ar neketinama pratęsti kompensavimo laiko ir ar prašymai nebus priimami ir po lapkričio 20-osios, J. Kekytė atsakė, kad kol kas apie jokius pasikeitimus informacijos nėra.

Reikalingi dokumentai

Gyventojai, pageidaujantys gauti kompensaciją, turi pateikti: prašymą-paraišką, pažymas apie pajamas, jeigu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo nėra socialinės paramos gavėjai. Taip pat reikalinga pateikti skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos pirkimą patvirtinančius dokumentus. Tai yra sąskaitą faktūrą ir mokėjimo dokumentą (kasos čekį, kasos pajamų orderį, mokėjimo nurodymą ar kita).
Seniūnijų gyventojai reikalingus dokumentus turi pateikti gyvenamosios vietos seniūnijoje.

Kompensacija priklauso

Teisę į išlaidų kompensaciją turi mažas pajamas gaunantys asmenys, jeigu vidutinės pajamos per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio – šiuo metu 525 litai.
Bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens vidutinės mėnesio pajamos kompensacijai gauti apskaičiuojamos pagal trijų kalendorinių mėnesių pajamas iki kreipimosi dėl kompensacijos datos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto