Dar nesusirgai? Imk laisvadienį!

Antano JANUŠONIO piešinys

Vytauto Klovos muzikos mokyklos darbuotojai per dvejus metus prisidėti prie darbo užmokesčio fondo taupymo turėjo nedirbdami bent po aštuoniolika darbo dienų.
Tiems, kurie šios užduoties neįvykdė,  siūloma „skolą“ grąžinti: parengti asmeninį taupymo planą, nurodant, kuriomis darbo dienomis jie šiemet nedirbs.
Profsąjungos nesutinka su tokiu „taupymu“ ir dėl administracijos neteisėtų veiksmų ketina kreiptis į Darbo ginčų komisiją.

Sudarytas „juodasis“ sąrašas

Muzikos mokyklos darbuotojai gavo administracijos prašymą iki kovo 25 dienos pateikti asmeninį taupymo planą. Kiek kuriam darbuotojui priklausytų pasiimti laisvų darbų dienų, galima pasitikslinti sekretorės skelbimų lentoje pateiktame sąraše. Jį ne vienas vadina juoduoju sąrašu, nes
čia nurodytos ir ankstesnių metų „skolos“ – mat ne visi sutiko be jokios priežasties dirbti sutrumpintą darbo savaitę.
Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Mažeikių susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė „Santarvei“ sakė apie neteisėtus Muzikos mokyklos vadovų veiksmus pranešusi Savivaldybės merui Antanui Teniui, Švietimo skyriaus vedėjui Apolinarui Stonkui. Apie tai kalbėta profesinių sąjungų konferencijoje, kurioje dalyvavo ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys.
„Tokie lapeliai su prašymu sudaryti asmeninį taupymo planą, sąrašai su darbuotojų pavardėmis, nurodant, kaip kuris taupo ir kiek dienų turėtų nedirbti – tai pasityčiojimas iš žmonių, psichologinė prievarta. Kadangi niekas nesikeičia, kito kelio nematome, kaip kreiptis į Darbo ginčų komisiją“, – savo tolesnius veiksmus įvardijo profsąjungų lyderė.

Su drastiškomis priemonėmis paskubėta

Muzikos mokyklos profesinės sąjungos pirmininkė Dainora Petrikienė sutinka, kad situacija sudėtinga ir imtis taupymo reikia. Tačiau, anot jos, šiek tiek paskubėta, esą buvo galima palaukti nors iki pusmečio, galbūt užtektų nedirbti po mažiau dienų. Per pirmąjį ketvirtį jau sutaupyta 21,5 tūkstančio litų, šiek tiek daugiau nei trečdalis trūkstamos sumos.
„Sirgo nemažai žmonių: yra vyresnio amžiaus darbuotojų, siautėjo gripas. Buvo išėjusiųjų nemokamų atostogų“, – rezultatą komentavo pašnekovė.
Pastebėjus, kad tokį taupymo planą balsavimu priėmė mokytojų taryba, D. Petrikienė replikavo – kaip galima balsuoti už tai, kad kitas žmogus atsisakytų atlyginimo?
Profsąjungos komiteto pirmininkę stebina ir tai, kad iš tų aštuoniolikos dienų išskaičiuojamos dienos, kurias žmogus sirgo – tiksliau – turėjo nedarbingumo pažymėjimą. Esą tai irgi yra indėlis į darbo užmokesčio fondo taupymą.
„Jeigu, žmogus, nesirgai, turi jaustis kaltas? Be to, turėdamas biuletenį dar šiek tiek pinigėlių gauni,  o nedirbdamas – nieko“, – situaciją komentavo pašnekovė.

Ką apie tokius taupymo būdus mano Muzikos mokyklos, Švietimo skyriaus vadovai ir ką siūlo rajono valdžia, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

28 Atsakymai į “Dar nesusirgai? Imk laisvadienį!”

 1. Daivai parašė:

  Reikėtų pastebėti, kad tik labai maža dalisTarybos narių ima atlyginimą už Tarybos nario darbą bei už kancialiarines. Jūs esate viena iš jų . Savo pinigus skaičiuokite ir pavyzdį kitiems rodykite. Man būtų gėda Jūsų vietoje reikštis.

 2. atsakymas parašė:

  .Praėjusiais metais rajono biudžetas patvirtintas be dviejų mėnesių darbo užmokesčio. tačiau atlyginimus pavyko išmokėti gavus viršplaninių lėšų. Tarybos patvirtintas pajamų planas buvo viršytas 1,1 milijono litų, “
  (Rajono biudžetas sulaukė viršplaninių lėšų
  (0) aktualijos, pinigai | 2013-04-16 11:48 | autorius: Birutė Rudokienė)

 3. fifa parašė:

  Tai nepatinka Šideikienei kritika,papratus kitus skųsti ir negauti atsako,nes protingi žmonės vadovaujasi patarle:Duok ………. kelią.

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  Gyvenimas pagal ,,fifą‘‘ turi vykti taip: galėsi kritikuoti kitus , jeigu atsisakysi tarybos nario gaunamų pinigų ( darbo užmokesčio ) :) :) Įdomu , ar ,,fifa‘‘ visiems kelia tokius , kaip sakant, nei į tvorą nei į mietą, reikalavimus?

 5. fifa parašė:

  Šideikiene neužkalbėk man dantų,nes kalba ena apie praeitos kadencijos tarybą,o ne šios.Laukiu iš tamstos pavyzdžio atsisakant tarybos nario gaunamų pinigų ir tada galėsi kritikuoti kitus.Parodyk darbais savo pilietiškumą,o ne savo svaičiojimais:jie ima,o kartu ir aš imu ane.

 6. Daiva Šideikienė parašė:

  Praeitoje kadencijoje , atitinkamų savivaLdybės administracijos darbuotojų paprašiau ,kad pateiktų ( parodytų) tų tarybos narių prašymus ( pareiškimus),kuriais remiantis būtų galima matyti ,kad yra atsisakoma tarybos nario darbo užmokestis. Deja , tokių tarybos narių prašymų nebuvo.
  Šioje kadencijoje, frakcijos ,,Tvarka ir Teisingumas‘‘ narė Sigutė Bernotienė iki to laiko, kol tapo vicemerė, ėmė ir tarybos nario darbo užmokestį, ir tarybos nario veiklai vykdyti išmokas. Kitas šios frakcijos narys Jonas Žičkus taip pat ima išmokas tarybos nario veiklai vykdyti.
  Todėl ,, fifai‘‘ belieka tik pasiūlyti : ne tik stebėkite, kaip aš elgiuosi, bet pagal savo galimybes ir supratimą pažvelgite kur kas plačiau ir giliau nei tai darote dabar.

 7. Daiva Šideikienė parašė:

  Panaikinus Tarybos sprendimą ,kuriuo tuometiniam merui V.Džiugeliui ir vicemerui R.Norkui už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą buvo nustatytos po 100 proc. pareiginės algos dydžio priemokos, per metus buvo sutaupyta po 113 tūkst. litų.

 8. Daiva Šideikienė parašė:

  Praeitoje kadencijoje,kai valdžia savo baudžiauninkams aiškino ,jog reikia veržtis diržus, tada, berods 2008m. pabaigoje tuometinė taryba tuometiniam merui V.Džiugeliui ir vicemerui R.Norkui už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą nepašykštėjo po 100 proc. pareiginės algos dydžio priemokų. Aišku ,kad dėl tokio priimto savicvaldybės tarybos sprendimo parašiau skundą tuometiniam Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Rimantui Dagiui. Šis Mažeikių raj. savivaldybės tarybos sprendimas buvo panaikintas.
  Praeitoje kadencijoje taip pat parašiau skundų dėl to , kad komitetų pirmininkams bei visuomeniniams vicemerams buvo mokama taip pat nepagrįstai didelės išmokos nuo 500 iki 800 litų per mėnesį. Mano turimomis žiniomis, Šiaulių apygrados administracinis teismas pripžažino, kad tai buvo neteisėta, o Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šio bylos nebenagrinėjo vien tik todėl ,kad buvo pakeistas Mažeikių raj. savivaldybės tarybos veiklos reglamentas, kuriame jau nebebuvo nuostatų dėl komitetų pirmininkams ir visuomeniniams vicemerams nustatytų išmokų dydžio.
  Tiek ,,SODRA‘‘, tiek Mažeikių muzikos mokykla abi yra finasuojamos iš mokesčių mokėtojų lėšų , todėl valdžios aiškinimas apie ,,solidarumą‘‘ turi būti abipusis. aiškinimas Fifa nurodo ,jog ,,Sodra yra valstybinė įstaiga,o muzikos mokykla viso labo neformalaus ugdymo įstaiga,kuri gali bet kada būti uždaryta.‘‘ Tai pasak fifos mąstymo, valsybinėje įstaigoje ,,Sodroje‘‘ ( kuri taip pat išlaikoma iš mokesčių mokėtojų lėšų) dirbantys asmenys nėra ir negali būti priversti imtis laisvadienių vien tik todėl ,kad būtų taupomas darbo užmokesčio fondas , o jau ,, muzikos mokyklos, viso labo neformalaus ugdymo įstaiga,kuri gali bet kada būti uždaryta‘‘ , darbuotojai tam ,kad būtų sutaupyta darbo užmokesčio fondas turi imtis laisvadienius arba … SUSIRGTI . Tai kur tada , tos valstybinės įstaigos ,, SODROS‘‘ darbuotojų ,, SOLIDARUMAS‘‘ su nefomaliojo ugdymo įstaigos darbuotojais dėl darbo užmokesčio fondo lėšų taupymo.
  Man labai keista ir nesuprantama tai, kad prokuroro žmona,kuri yra valstybės tarnautoja , turėdama laisvadienius gali dirbti papildomą darbą , o Muzikos mokyklos darbuotojai, kuriems tai yra pagrindinis darbas ir pragyvenimo šaltinis , turi imtis lasivadienius arba susirgti vien tik tam ,kad būtų taupomas darbo užmokesčio fondas ( arba mokesčių mokėtojų lėšos).
  Manau , kad baudžiauninkų poza pagaliau turi pasikeisti ir amžinai ant kelių nešliaužiokite prieš valdžios atmatas.

 9. GALVOJU parašė:

  nu dar to betrūko,kad Šideikiaus Daiva pradeda rajono darbuotojams atlyginimus nustatinėti.teisingai pastebėta esi,kad griebi pinigus net nemirksėdama.o svetimus pinigus skaičiuoti nemandagu ir nekultūringa,bet kur tau iki jos

 10. fifa parašė:

  Šideikien neimk tarybos nario algos ir žiurėk vieną muzikos mokyklos darbuotoją išgelbėtum,bet iš taves to nesulauksi bo pirštai riesti į save.Stebim kaip elgiesi.Praeitoje kadencijoje zyzei,zyzei,kad tarybos nariai veltui ima pinigus ir frakcija „Tvarka ir Teisingumas“atsisake tarybos nario išmokų,o ka tu dabar darai.Griebi viską,kas tik litais kvepia ir dar rašinėji demagogiškus išsišokimus.Jeigu tau kas neaišku tai labiau prauskis,nes Sodra yra valstybinė įstaiga,o muzikos mokykla viso labo neformalaus ugdymo įstaiga,kuri gali bet kada būti uždaryta.Bet ką čia tau aiškinti,vis tiek nedaeis kas iš kur ir kaip.Eitum darbo dirbti,o tai vėjais užsiiminėji ir tiek.

 11. Daiva Šideikienė parašė:

  Įdomu, kas mūsų savivaldybėje sugalvojo tokią nesąmonę: tam , kad būtų taupomas darbo užmokesčio fondas turi imtis laisvadienius ? Manau, kad darbo užmokesčio fondo lėšų sutaupytumėme dar daugiau , jei sumažintumėme Savivaldybės Kontrolierei Almai Karvelienei darbo užmokestį ( jos,, oficialus‘‘ atlyginimas didesnis !!! nei mero :) :) ), atsisakius vieno administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybių ir visų priedų už krūvį viršijančią veiklą bei įvairias, neaišku už ką mokamas, priemokas.
  Mažeikių Sodros‘‘ skyriaus darbuotojai neima laisvadienių ir netaupo darbo užmokesčio fondo lėšų. Tai kur tas ,,solidarumas‘‘ kai vienos biudžetinės įstaigos – ,, SODROS‘‘ darbuotojai netaupo, o kitos biudžetinės įstaigos – Mažeikių muzikos mokyklos darbuotojai turi taupyti darbo užmokesčio fondą imdami laisvadienius arba turi susirgti .

 12. Kostas parašė:

  Užtektų kad ,,Ponas“ KRYŽIUS pasitrauktu nuo lovio ar jam jau negana vogti ir gyventi kitų dirbančiųjų sąskaita, tada ir tvarka būtu. Puse dikaduonių jo draugų ir giminaičių paliktų šiltas vietas. Ir biudžetas padidėtų.

 13. hm parašė:

  Muzikos mokyklos profsajunga siekia Grušo galvos,bet tokio profesionalumo nei pas vieną mokytoją nėra.Laikykitės direktoriau.Petrikienei dar per silpnos blauzdos,nors ji labai,labai norėtų užimti Jūsų kedę

 14. JIS parašė:

  VALIO MAŽEIKIŲ KREPŠININKAI – ČEMPIONAI

 15. stebėtojas parašė:

  Neūkiškumo priežastys -1. Švietimo skyrius į švietimo įstaigų vidaus reikalus nesikiša, o pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją tokių taupymo lapelių rašymas, kaip Muzikos mokykloje, turi būti suderintas su Švietimo skyriumi.2 Tas pats Savivaldybės administracijos direktorius , teigdamas , kad dauguma turi paklusti mažumai ir, arba taupo draugiškai,( (argi tai ne vidaus reikalas?, arba gauna atleidimo lapelius, visiškai neprieštarauja Švietimo skyriaus vedėjui. Niekas tave, žmogeli,neapgins, nes Savivaldybė gauna lėšas ir jas skirsto irgi pagal savo vidaus taisykles. Kaip tos lėšos skirstomos, ūkiškai ar ne – RETORINIS KLAUSIMAS? Tau,eilini, neduota teisė žinoti lėšų srautus, bet tau sveikiau,,nežinoti“,

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  Šios citatos daug ką pasako mąstančiam žmogui:
  ,,Juk dažnai negerovės ir kyla nuo mūsų perdėto „kuklumo“ ir nesikišimo dėl šventos ramybės,“( citata lš ,,Būdas žemaičių“ publikacijos,,,Altorių ir politikos šešėliuose“)
  ,,Keisti politikai, dar keistesni mūsų valdininkai. Prireikus iš jų kokios nors informacijos, dažnai atsitrenki lyg į sieną: jiems vaidenasi, kad ta informacija kažkieno užsakyta, kad jiems norima pakenkti, juos sukompromituoti ir panašiai. Pastaruoju metu įsigudrino klausimus gauti raštiškai, o su atsakymais neskuba, lyg būtų baisiausiai užsiėmę. Visai kitaip būna paskambinus kad ir į kokią ministeriją: jiems nereikia jokių raštų, nėra jokių baimių – viską pasakys, išaiškins, informuos bet kada. Iš jų ir turėtų mokytis mūsų valdininkai, o ne drebėti dėl kiekvieno ištarto žodžio“ ( citata iš ,,Santarvės“ straipsnio .,,Laukėm, laukėm ir pagaliau pavasario sulaukėm!)

 17. Svečias - tiesiog cirkui. parašė:

  Žmonės niekuomet nejaučia sąžinės graužaties dėl poelgių, tapusių jų įpročiu. (Volteras)

 18. Tiesiog cirkas parašė:

  Vieno iš socialinės apsaudos skyriaus specialisto su atlyginimo koeficientu 13 BMA pareigybės tikslas „Vyresniojo specialisto pareigybė reikalinga užtikrinti skaitmeninės televizijos priėmimo įrangos įsigyjimo išlaidų kompensacijų teikimą nepasiturintiems gyventojams, dokumentų priėmimą, jų parengimą, teisingą ir savalaikį duomenų pateikimą.“
  Įdomu, kiek šis vyr. specialistas aplankė socialinės paramos reikalaujačių gyventojų, keliems suteikė informaciją apie galimą lengvatos pasinaudojimą ir kiek iš viso rajone šia lengvata pasinaudojo.
  Negi nebuvo galima įš 31 skyriaus darbuotojo pavesti šios laikinos prievolės vykdimui be naujo etato kūrimo. Tai tiesiog biudžeto lėšų švaistymas. Kur žiūri rnktieji Tarybos nariai, o gal čia taip įdarbinami jų artimieji ir giminaičiai.

 19. GINTARAS parašė:

  Kažkoks širšių lizdas per tas profsąjungietes muzikos mokykloje darosi.Jos nori gauti tokius pat atlyginimus kaip prieš 5-10 metų,netgi didesnius,visai nekreipdamos dėmesio į mokinių sumažėjųsį skaičių,tėvų suplonėjusias pinigines.Ir iš vis tos muzikos mokyklos lyderės pagatavos perkąsti gerkles savo kolegoms,kurie nestojo į gėdingą organizaciją – profsąjungos.Siekia jų išmetimo iš muzikos mokyklos,kad joms daugiau liktų.Degradavimas ryškus dėl kelių litų.Bloga darosi,net pagalvojus apie tokius „mokytojus“

 20. ir dar parašė:

  Įdomu, kiek susimažino pats švietimo skyriaus vedėjas su savo pavaldiniais atlyginimus. Pagal skyriaus nuostatus jame turi dirbti vedėjas ir aštuoni specialistai, bet pagal viešai teikiamą sąrašą kažkodėl dirba 11 specialistų. Tikriausiai tas pats ir kituose skyriuose. Tai gal reikia pradėt nuo saves – suprantu, kad sunku atleist savo „artimą“.

 21. vienas parašė:

  Tiem kurie sutinka prisiimti įsipareigojimus nedirbti kažkurį laiką, yra neužtikrinti savo kvalifikacija, kompetencija ir supranta, kad nešokdami pagal direktoriaus dudelę, bus atleisti pirmoje eilėje. Profsajungos turi ginti dirbančiųjų teises – tam jos ir yra. Įdomu, kiek gi patys direktorius, pavaduotojai susimažino savo atlyginimus, priemokas, ar tik smaugia eilinius mokytojus.

 22. svečias parašė:

  Sąžinė yra vidinė žmogaus savybė (supratimas, pajautimas), pagal kurią žmogus atskiria gerą/blogą , teisingą/nusikalstamą (savo) elgesį. (Vikipedija) Labai nelengva tiems, kas jos neturi, nors visuomenė tai toleruoja.

 23. vacius parašė:

  mažinkites etatus ir baikit cirkus krėsti, kas jums daugiau pinigų duos, grušo prašykit ir jo rotari, jau geda grusas grusas ir tt

 24. Abejone parašė:

  O kazin administracija parode pavyzdi eidami nemokamu ??? Kazkaip abejoniu kyla…

 25. Ne mažeikietis. parašė:

  Reikia visai nedaug, jei kas neaišku – tartis, diskutuoti, o ne skųstis. Reikia gerbti mokyklą, kuri pati,vadovaudamasi įstatymais, turi teisę rinktis išgyvenimo būdą. Jau geriau eiti nemokamų, o ne susimažinti darbo krūvį arba būti kažkam atleistam. Sveikintinas humaniškas vadovų požiūris ( ,,komunistinis “ – gerąją prasme) į eilinį žmogų – visi už vieną ,vienas už visus. Kas jums negerai? Valgyti juk visi norite, dar tokia bedarbystė Mažeikiuose, o gal džiaugsitės, kad buvęs kolega maitinsis iš pašalpos. Pamąstykit!

 26. sprendimas parašė:

  Pakeisti administracijos direktorių B.Kryžių, pakeisti švietimo skyriaus vedėją A.Stonkų, pakeisti „nepakeičiamajį“ muzikos mokyklos direktorių R.Grušą. Ir baigsis „kryžiaus“ keliai.

 27. Vardas (privalomas) parašė:

  ,, Nebijok priešų – blogiausiu atveju jie gali tave užmušti, nebijok draugų – blogiausiu atveju jie gali tave išduoti.Bijok abejingų. Jie neužmuša, neišduoda, bet tik dėl jų tylaus sutikimo egzistuoja žemėje……. ir visa pikta“. (Seneka)

 28. micė parašė:

  neturi Grušas tiek valandų, kad išlaikytų tiek darbuotojų, savivaldybė ne melžiama karvė, kad Grušo išmislus tenkintu, ko čia Stonkus ir profsąjungos cirkus krečia, kas suvaldys Grušą ir jo komedijas, 160 tūkst. lt. prašvilpė – ir nieko, mažinkitės etatus juokdariai,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto