Darbai Senamiesčio parke vyksta per lėtai

Pavasarį parke buvo atlikta darbų už 700 tūkst. litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Senamiesčio parko renovacijos projekto įgyvendinimo terminai jau buvo atidėti du kartus.

Savivaldybė parką tikisi sutvarkyti iki šių metų pabaigos, tačiau konkursą laimėję rangovai dirba vangiai ir nesilaiko darbų grafiko.
Šią savaitę rajono Savivaldybės vadovų ir specialistų pasitarime buvo išsakyti priekaištai konkursą laimėjusiam rangovui ir techninio projekto įgyvendinimą prižiūrinčiai bendrovei.


Renovacija nusitęsė

Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Mažeikių senamiesčio parko kompleksinis sutvarkymas“ – vienas iš ilgiausiai įgyvendinamų pertvarkos planų.
Senamiesčio parką planuota sutvarkyti dar 2008–2010 metais. Dėl teisinių ginčų, kilusių įsikišus miesto gyventojams, projektas nusitęsė. Prieš dvejus metus sustabdžius jau beveik pradėtus rangos darbus, Savivaldybei teko prašyti Centrinės projektų valdymo agentūros, kuruojančios ES finansuojamų projektų įgyvendinimą, pratęsti parko renovacijos terminus.
Terminai nuo 2011-ųjų rudens buvo atidėti vieneriems metams, tik su sąlyga – Savivaldybei reikėjo iš naujo skelbti konkursą ieškant rangovo.
Kai pagaliau buvo išaiškintas antrasis rangovas – telšiškių bendrovė „Techsis“, atsirado dar viena kliūtis – teismas panaikino statybos leidimą. Tad parko renovaciją teko atidėti dar metams.


Darbai buvo sustabdyti

Šių metų gegužę parko renovacijos projektą kuruojantis Savivaldybės administracijos Statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas sakė, kad rangos sutartis su bendrove „Techsis“ buvo sustabdyta trims mėnesiams, o Savivaldybė atlieka visas reikalingas procedūras, siekdama gauti naują statybos leidimą. 
Tuomet rangovas jau buvo spėjęs atlikti darbų už 700 tūkst. litų: žiemą iškirsti medžiai, vėliau išvedžioti elektros kabeliai, įrengta lietaus kanalizacija.
Statybos leidimą pavyko gauti gegužės pabaigoje, tad šio mėnesio pabaigoje buvo atnaujinta sutartis su UAB „Techsis“ ir kitą dieną rangovas tęsė darbus.
Savivaldybei būtina parko pertvarkos projektą įgyvendinti dar šiemet – pratęsus sutartį su rangovu, renovacijos darbų pabaiga numatyta gruodį.


Darbai vyksta per lėtai

Kaip pranešė Savivaldybės ryšių su visuomene skyrius, liepos pabaigoje  UAB „Techsis“ buvo pateikusi Savivaldybei darbų vykdymo grafiką. Deja, numatytas grafikas vykdomas tik 30 proc. 
Trečiadienį  Savivaldybės vadovų gamybiniame pasitarime su šį projektą kuruojančiais specialistais ir rangovo atstovais buvo aptarta darbų eiga.
„Senamiesčio parke darbai truputį pajudėjo, tačiau pagal grafiką atsiliekama gana skaudžiai. Rangovai kur kas veikliau turėtų dirbti. Dėl darbų kokybės taip pat turime nemažai priekaištų. Takus po truputį krapšto, kai tuo tarpu kitų darbų neatlieka“, – piktinosi projekto vadovas A. Knystautas.


Trūkumus žadėjo ištaisyti

Meras A. Tenys norėjo išsiaiškinti, kokias priemones rangovas yra numatęs, kad darbų eiga paspartėtų, o brokas būtų ištaisytas.
„Klausiu todėl, kad turime nuspręsti, ką mums toliau daryti: nutraukti su jumis sutartį ir apie negebėjimą vykdyti prisiimtų įpareigojimų bei kokybiškai dirbti pranešti Aplinkos ministerijai ir
agentūroms, ar tikėtis, kad jūs sparčiau dirbsite, sutelksite kur kas didesnes darbininkų pajėgas ir ištaisysite trūkumus. Keistokai atrodo, kad reikia statybininkus mokyti, kaip reikia lygius nustatyti, tako posūkį padaryti, plyteles su tarpeliais kloti. Tai nėra mūsų darbas ir nenorime to daryti. Mums pernelyg brangus šis projektas, kad galėtume jį pratęsinėti. Juk ne dangoraižius statote, o vykdote paprastus žemės darbus“, – rangovams priekaištavo Mažeikių rajono savivaldybės meras.
Pastabų sulaukė ir projekto techninis prižiūrėtojas Andrius Mantvydas (UAB „SPVG“). Jam nurodyta nuolat lankytis objekte, fiksuoti trūkumus ir rūpintis, kad jie būtų ištaisyti.
„Turite siekti, kad rangovas dirbtų atsakingai. Esate Savivaldybės pasamdytas specialistas, kuris privalo reikalauti kokybės“, – akcentavo meras A. Tenys.
Ir rangovo atstovai, ir  techninis prižiūrėtojas A. Mantvydas trūkumus pažadėjo ištaisyti.


Liko darbų už du milijonus

Ketvirtadienį Statybos ir remonto skyriaus vyr. specialistė Jūratė Eičinienė „Santarvei“ sakė, kad  rangovas parke jau atliko darbų daugiau nei už milijoną litų. Šiam etapui liko antžeminiai darbai: įrengti takus, žaidimų aikšteles, suoliukus, apšvietimą, apželdinti parką.
Parko pertvarkai, kuri turi būti užbaigta gruodžio 3 dieną, skiriama 3,2 milijono litų ES fondų ir Savivaldybės biudžeto lėšų.

10 Atsakymų į “Darbai Senamiesčio parke vyksta per lėtai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip,per letai.Reikia juk skaiciuoti pinigus sau ir parkui…

 2. sima parašė:

  Labai grazus parkas tapo, saunu

 3. shiusha parašė:

  konkursus nevisada laimi pigiausia kaina pasiuliusios imones. reikalaujama ta piguma ir irodyti. jei nesugeba irodyti, parenkamas aukstesne kaina pasiules dalyvis

 4. anonimas parašė:

  ta firma paskendusi skolose, nemoka laiku atlyginimų, todėl darbuotojai keičiasi kas mėnesį, priimami dirbti tokie, kuriems reikalinga truputį padirbėti, kad galėtų toliau ramiai gyventi iš darbo biržos pašalpų. Prisidirba brokų, juos taiso ir toliau grimsta į skolas. O konkursus laimi per kyšius, pažįstamus ir mažiausias kainas, manydami pigiai prasisukti. Deja deja …

 5. leckava parašė:

  Pagal fotonuotrauką plytelės neblogai išklotos, kaip Leckavoje.

 6. Henrikas parašė:

  vyriausybė iš Vilniaus nurodo renkantis rangovą vadovautis pigiausios kainos už atliktus darbus kriterijumi.finale laimi kliokvarniai,kurie kažkaip turi susiorganizavę kvalifikacijos dokumentus ir todėl laimi konkursą.dirbti jiems nesiseka,nes darbuotojai parenkami iš gatvės.Ir jeigu savivaldybės viešųjų pirkimu komisija pasirinktų galingą firmą,bet dirbančią už didesnį atlyginimą,nedelsiant būtų nubausta atimant finansavimą.va su tokiais kvailais vyriausybės sprendiniais susiduriame ir murdomės po purvyną

 7. Parko prižiūrėtojas parašė:

  Nieko naujo, taip yra visuomet, kai tik atsiranda bėdos su statybos darbų kokybe ar vėlavimu. Iš šalies atsiranda labai daug specialistų, ekspertų ir konsultantų. Tada, dėl susidariusios situacijos, ieškoma kaltų – rangovų, prižiūrėtojų, užsakovų ir t.t.. Gerb. komentatorius ir kitus mažeikiškius galiu nuraminti: darbai, atlikti su esminiais trūkumais nėra priduoti ir priimti. Iš tiesų, Rangovas yra gavęs nemažai pastabų dėl darbų kokybės. Labai gerai, kad Jūs pastebite kokybės trūkumus ir į juos reaguojate, nes Jums šis parkas labai svarbus. Prižiūrėtojui tokia pagalba labai reikalinga. Aš ir toliau siūlau gyventojams stebėti vykdomų darbų kokybę, o pastebėjus kokius nors neatitikimus, nedelsiant apie tai informuoti savivaldybę. Tik prašome, kaip galima tiksliau nurodyti pastebėtų atliktų darbų trūkumų pobūdį, vietą, dydį, pažymint kokie būtent darbai neatitinka statinio normatyviniams dokumentams, statinio projekto sprendiniams ir kitiems teisės aktų reikalavimams. Aišku, nevenkite ir praktinių patarimų trūkumams pašalinti. Tuomet tikrai bus reali pagalba tiek Jūsų parkui, tiek Jums patiems.

  Kaip žinote, ne paslaptis, kad statybos, projektavimo ir priežiūros darbai perkami pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, kurio pagrindinis atrankos vertinimo kriterijus: mažiausia kaina, t.y., prekė perkama iš žemiausių parduotuvės lentynų. Žodžiu, visų pirma parenkama mažiausia kaina, jeigu tik atitinka minimalūs kvalifikaciniai ir finansiniai kriterijai. Niekur civilizuotame pasaulyje inžinierių ir projektuotojų paslauga žemiausia kaina neperkama, nes tai per brangu. Visų pirma vyrauja kvalifikaciniai kriterijai ir techninės galimybės atlikti užduotį ir tik po to renkama kaina. Tas pats ir su Rangovu. Mažiausia kaina – tai yra pigiausios medžiagos, atitinkamai mažiau apmokama darbo jėga, o svarbiausia – galimybė suteikti realias garantijas. Prižiūrėtojas ne kartą yra įspėjęs savivaldybę dėl Rangovo atliekamų darbų ir tą pakartojo per įvykusį savivaldybės posėdį, kad renkantis Rangovą, reikia kreipti dėmesį į jo technines galimybes atlikti darbus per nurodytą laiką. Jeigu Rangovo galimybės ir kvalifikacija ribota, jis visuomet ieškos ne sprendimų, o priežasčių, kad kažkaip pasiteisinti dėl pareikštų jam kaltinimų. Jeigu jis techninių ir darbo jėgos galimybių neturi, niekas čia jam padaryti nieko negali, nei pats Užsakovas, nei prižiūrėtojas, nei dar kažkas. Rangovo kvalifikacijos ir techninių galimybių įvertinimas bei atliekamų darbų spartos kontrolė yra savivaldybės kompetencija.

  Taigi, brangieji, daugiau optimizmo – reikia tikėtis, kad viskas pakryps tik į gera, visi savo darbą atliks taip kaip kam priklauso – savivaldybei pareikalavus, pas Rangovą suplūs dar kokia 30 kvalifikuotų darbininkų, gal kas nors, kad pagelbėti parkui, sugrįš iš Anglijos, „bobų“ vasara užsitęs iki Vėlinių ir parkas sužaliuos iki tam numatyto termino!

 8. as parašė:

  patys kalti,kad nusamde tokia firma ! juk yra daug geru specialistu,bet neaiskus kas tuos Telsius prastume i si projekta… ir gaila medziu,kurie vel kertami :(

 9. Algis parašė:

  darbų kokybė – baisi! Jei taip dirbtų pas privatininką, seniai visiems būtų užpakaliai išspardyti. Milijonai (3,2) bus „sulydyti“ ir pašvilpk. Tegyvuoja ES pinigai, kurių niekam negaila ir niekas nepasigenda!

 10. Rita parašė:

  Labai ,,tinkamas“ terminas parinktas darbams užbaikti: prasidės rudeninIai lietūs, dar sniegelis darbus palengvins… Apie darbo kokybę nėra ko ir kalbėti. Prieš kelias dienas takai klojami tik apie parką, nes ten matosi, kad ,,vyksta darbas“. Kažin ar projekto techninis prižiūrėtojas Andrius Mantvydas (UAB „SPVG“) buvo įėjęs į parką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto