Darbdaviams – jaunimo darbo užmokesčio kompensacijos

Pasitelkus priemonę „Parama pirmajam darbui“, darbdaviai, įdarbinę patirties neturinčius jaunuolius, galės gauti dalies darbo užmokesčio kompensaciją. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pasitelkus priemonę „Parama pirmajam darbui“, darbdaviai, įdarbinę patirties neturinčius jaunuolius, galės gauti dalies darbo užmokesčio kompensaciją.

Priemonių nepakanka

Ši priemonė įgyvendinama siekiant sumažinti jaunimo nedarbą. Iš Europos Sąjungos fondų finansuojama priemone galės pasinaudoti darbdaviai, įdarbinę ar dar tik planuojantys įdarbinti darbinės patirties neturinčius jaunus asmenis.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, jaunimo užimtumui skatinti šalyje įgyvendinama ne viena priemonė, bet to nepakanka, todėl yra susidariusi situacija, reikalaujanti dar daugiau pastangų.
„Ši Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva įgyvendinama priemonė sudarys palankesnes sąlygas jaunuoliams įgyti darbinės patirties, o darbdaviams drąsiau priimti į darbą žmones, kuriuos pirmaisiais darbo mėnesiais reikės nemažai mokyti“, – Eltai teigė A. Pabedinskienė.
Priemonės valdytoja paskirta UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

Darbdaviai jaunimo nesikrato

Mažeikių darbo biržos vedėja Alfreda Normantienė informavo, kad iki sausio 1 dienos Darbo biržoje buvo užsiregistravę 1685 jaunuoliai iki 29 metų, iš jų 1011 turi specialybę. Per praėjusius metus įdarbintas 951 jaunuolis.
„Jaunimą įdarbinti sekasi gana sėkmingai, darbdaviai jaunimą ima. Daliai ką tik baigusių studijas absolventų taikomos specialios programos, o kiti užima laisvas darbo vietas“, – sakė A. Normantienė.
Naujoji kompensacinė priemonė dar labiau paskatins darbdavius domėtis jaunaisiais specialistais, nes sumažės nuostoliai, patiriami juos apmokant.
Darbdavys, įdarbinęs jauną asmenį nuo 16 iki 29 metų ir norintis gauti dalies darbo užmokesčio kompensaciją, kuri yra 23,3 procento nuo apskaičiuoto darbo užmokesčio, gali kreiptis į INVEGA, pateikdamas tam tikrus dokumentus. Darbo užmokesčio, kuris tokiam darbuotojui apskaičiuotas ne anksčiau nei nuo 2012 metų rugpjūčio 1 dienos, dalis bus kompensuojama kas kalendorinį ketvirtį. Iš viso darbo užmokesčio dalies kompensavimui skirta 32 mln. litų Europos socialinio fondo lėšų.

6 Atsakymai į “Darbdaviams – jaunimo darbo užmokesčio kompensacijos”

 1. !! parašė:

  sliundra ir esi ANGLIJOJE paskiau ANGLAI ir galvoja kad visos LIETUVES tokios parsidaveles.aisku pinigu reikia visiem bet dirbk saziningai.arba varyk i viesnami ir nerasinek toki komentaru

 2. karolis, Seda parašė:

  nuo priekinės merginos matomų apvalumų man pasistojo….

 3. Audrius Solveigai parašė:

  jei duotum dar įšauti, tai algą dar pakeltų 25 procentus

 4. Solveiga parašė:

  Mano šeimininkas Anglijoje labai geras – kai leidausi pagrabaliojama algą pakėlė 50 procentų.

 5. jaunime parašė:

  suvokite, kad gyvenime yra didesnių vertybių negu išvaizda ir sexsas. Svarbiausia turėti motyvaciją ,ko tu sieki… baigti studijas … o tik tada darbdavys spręs ar tu sugebėjai save pateikti taip ,kad būtum naudingas bendro tikslo siekimui tam tikrame kolektyve. Bet jeigu tau galvoje sukasi tik mintis apie sexsą , tai ko gero važiuosi skinti brašlių , ar nešioti užsienyje skrajutes ( ir tai geriausiu atveju) ,o grįžus į Lietuvą vaidinti koks tu ,,Krūtas“. Sugebėkit atsirinkti tikrąsias gyvenimo vertybes. Sėkmės jaunime! Jums suteikta galimybė rinktis ,tai neprašaukite pro šalį…

 6. atsakas i Andrius parašė:

  Vaikinai irgi nešpietni, ypač vidurinysis :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto