Darbo biržos klientai bus aptarnaujami pagal naują modelį

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo liepos 14-oje teritorinių Darbo biržos padalinių klientai bus aptarnaujami pagal naują modelį – ieškančiųjų darbo galimybės įsidarbinti bus vertinamos jau pirmo apsilankymo metu.

Darbo pasiūlymas – jau pirmąją dieną

Iki šiol pirmojo apsilankymo darbo biržoje metu buvo fiksuojami tik pagrindiniai faktai, reikalingi bedarbio statusui suteikti.
Pagal naują modelį, darbo ieškančius asmenis nuo pirmo apsilankymo aptarnaus nuolatiniai konsultantai, kurie įvertins asmens kvalifikacijas, kompetencijas ir jų paklausą. Didesnes galimybes įsidarbinti turintiems asmenims iš karto bus siūloma įsidarbinti, bedarbiams su mažesnėmis įsidarbinimo galimybės bus siūlomas karjeros planavimas, įgūdžių tobulinimas.
„Atėjęs žmogus galės gauti darbo pasiūlymą jau pirmąją darbo dieną, jam nereikės laukti 7 darbo dienas, kaip yra dabar“, – sako Darbo biržos direktorė Ligita Valalytė. – Pagrindinis modelio tikslas yra orientavimas į įdarbinimą, į nukreipimą darbdaviui tos darbo jėgos, kuri jam yra reikalinga.“

Prireiks tik naujo požiūrio

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, naujo modelio įgyvendinimui papildomo finansavimo nereikės, tačiau darbo ieškantis asmuo vienoje vietoje galės gauti visą reikalingą informaciją.
„Reikės tik visiškai naujo požiūrio ir stiprybės įgyvendinant šias minimalias reformas“, – pristatydama modelį teigė A. Pabedinskienė.
Naujas modelis pirmiausiai bus įgyvendintas Alytuje, Kauno mieste ir rajone, Kaišiadoryse, Klaipėdoje, Skuode, Vilkaviškyje, Panevėžyje, Biržuose, Akmenėje, Šilalėje, Telšiuose, Molėtuose ir Širvintose.
Planuojama, kad visas darbo biržų tinklas pagal naują modelį pradės veikti nuo 2017 m. antrojo ketvirčio.
Modelis diegiamas atsižvelgiant į Europos Komisijos rekomendacijas.

Nedarbo statistika

Darbo biržos duomenimis, šių metų birželio 1 d. Lietuvoje buvo daugiau kaip 136 tūkst. registruotų bedarbių – 17,9 tūkst. mažiau nei prieš metus.
Registruotas nedarbas šiuo metu siekia 7,9 proc.
Šiemet įdarbinta daugiau kaip 70 proc. į Darbo biržą besikreipusių asmenų.

2 Atsakymai į “Darbo biržos klientai bus aptarnaujami pagal naują modelį”

  1. jo parašė:

    Cirkas isvaziavo, klounai liko…

  2. Hm parašė:

    Ar bent tuos darbus siūlys į temą, tos vertintojos-specialistės :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto