Darbo yra, o norinčiųjų dirbti?

Autoriaus nuotrauka

Lietuvos jaunimo darbo centruose liepos ir rugpjūčio mėnesiais vyksta renginių ciklas „Nuo diplomo iki darbo sutarties“.
Įvairūs renginiai neseniai mokslus baigusiems absolventams, ieškantiems darbo, vyksta ir Mažeikiuose. Trečiadienį absolventai ir vietinių įmonių atstovai dalyvavo kontaktų mugėje-diskusijoje „Dirbk ir gyvenk Mažeikiuose“. Jos metu gvildenta ne tik dažna ir nebūtinai vien jaunų žmonių problema – nenoras dirbti, bet ir drąsos stoka į darbdavį kreiptis betarpiškai.

Idealiame pasaulyje kvalifikuotas darbuotojas turėtų turėti darbą arba gauti gerą darbo pasiūlymą. Tačiau, realybė su idealais neretai prasilenkia.
Mažeikių rajono savivaldybės 2014–2020 metų ilgalaikiame strateginės veiklos plėtros plane kalbama apie nedarbo mažinimą ir užimtumo didinimą. Strateginės veiklos plane numatyti prioritetai, atitinkantys rajono viziją. Išsilavinusi, aktyvi, sveika ir socialiai saugi bendruomenė, patogi gyventi, palanki verslui ir investicijoms aplinka, konkurencingas ir modernus verslas, pramonė bei žemės ūkis – tai siekiai, kuriuos įgyvendinus rajone turėtų mažėti nedarbas, o kartu ir daugybė su tuo susijusių socialinių problemų.
„Į šį renginį pakvietėme verslo atstovus, darbdavius. Ir jus, absolventus, atstovaujančius išsilavinusiai bendruomenei. Taigi, čia pakviestos dvi vizijos dalys ir šiandien bandysime pasiaiškinti, kaip tą viziją paversti tikrove. Be to, šis renginys jaunimui – galimybė parduoti savo žinias ir sugebėjimus“, – renginio tikslus pristatė Jaunimo darbo centro Mažeikiuose vyriausioji specialistė Ligita Diržininkienė.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Darbo yra, o norinčiųjų dirbti?”

 1. o parašė:

  Virš 50 žmogų visaip išjuokia. Net paprasčiausiam darbui nepriima…. sako nesugebėsi, pvz. Išplaut auroserviso ar maximos.

 2. greitai bus parašė:

  uz minimuma tik ateiti i darba, o jus arba durnais apsimetat arba rimtai saulej perkaitot, jei sakot nera kam dirbti. NESIZEMINKIT IR NEDIRBKIT UZ MINIMUMA. Originaliausia butu kad lietuviai atsibustu, ir pradetu streikuoti, kaip normali ES salis.

 3. Na parašė:

  Uz minimuma galima dirbti tik 4 – 5 valandas per diena. Nes dar turi likti laiko ir kitam darbui,kadangi pragyvenimui reikia dar tiek pat pinigu. O nakti juk reikia miegoti,kad kita diena vel galetum dirbti. Isvada paprasta : – jei per pilna darbo diena gali uzdirbti tik puse to ko reikia paprasciausiam pragyvenimui,tai nelieka laiko antrai pusei reikalingos sumos uzsidirbti. Vadinasi sis darbas ne man,nebent menesiuka padirbt kol rasi darba pilnaverciam pragyvenimui . Tai taip zmogeliukai ir laksto per imones. Ir nuo to kencia to pacio verslo irangos,aparaturos ir kita,nes dirbama atmestinai,o neretai ir su nepakankama kompetencija ir taip toliau.

 4. to Čia parašė:

  Iš Eidimtienės vargu dar ir tą minimumą ar gautum – ne tik apsuktu, bet dar ir pretenzijas pareikštu, kad jai skolingas likai :-).

 5. Čia parašė:

  turbūt vėl vykdoma kokia nors iš ES lėšų apmokama ,,lojimo“ programa, kai susirenkama niekus patauzyti. Geriau tuos ES skiriamus pinigėlius prie atlyginimo jaunimui pridėtų, kad jie galėtų gauti nors 500 eurų atlyginimą. Matau, sėdi ponia Eidimtienė – o pardavėjoms daugiau kaip minimumą ar moka? Teisingai daro jaunimas, kad nelenkia kuprų vietiniams buržujams už mokamas ,,zuikio ašaras“.

 6. ZINOT parašė:

  Norinciuju dirbti YRA, bet nera norinciuju MOKETI! Pamenat klasika- DUONOS KASNIO NETURIU, NORS ARIU, ARIU, ARIU…

 7. .... parašė:

  O anglų ar švedų stroikėse jau būsit ne juodukai :)))))))))))))))))))))))))))))))

 8. leila parašė:

  Trojau, dirbs juodukai…

 9. Trojus parašė:

  Mokėkite normalų atlyginimą, nors 500 eurų, ir dirbančių padaugės, bet tyčiotis iš savęs neleisime. Kraunuosi lagaminus ir ruošiuosi į užsienį- pažiūrėsim kas dirbs po metų….

 10. kkk parašė:

  darbo yra, o norinciu vergauti uz kapeikas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto