Darbus trikdo karo palikimas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jau antrą kartą šią savaitę į mūsų rajoną dėl pavojingų radinių skubėjo kariškiai iš Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono Klaipėdos išminavimo skyriaus – trečiadienį pavojingi radiniai aptikti Židikuose ir Mažeikiuose.

Pirmasis pranešimas apie rastą pavojingą daiktą kiek po dešimtos valandos ryto policiją pasiekė iš Židikų – žemdirbiai laukuose aptiko daiktą, panašų į sprogmenį.
Po poros valandų darbus teko nutraukti rekonstruojamoje Laisvės gatvės dalyje – ties 71-uoju namu statybininkai atkasė ir ant šulinio dangčio padėjo į sprogmenį panašų daiktą. Buvo įvestas planas „Skydas“, ugniagesiai gelbėtojai uždarė Laisvės gatvės atkarpą nuo M. Jankaus iki Maironio gatvės. Kariuomenės išminuotojai mieste rastą Antrojo pasaulinio karo 82 milimetrų kalibro minosvaidžio miną išsivežė į Židikus. Čia pavojingas radinys buvo sunaikintas vietoje, kartu su Židikuose rastu to  paties laikotarpio artilerijos sviediniu.
Nuo metų pradžios mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai jau dalyvavo 22-ose sprogmenų nukenksminimo operacijose, pernai tokiose operacijose dalyvauta tik penkis kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto