„Darom“ pakeitė per 100 teritorijų

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=717 template=caption]Šeštadienį visoje Lietuvoje vyko kasmetinė aplinkos švarinimo akcija „Darom 2016“.
Devintą kartą surengtoje akcijoje dalyvavę Mažeikių krašto gyventojai, įmonių, įstaigų, organizacijų atstovai pastebėjo: žmonių požiūris į aplinkos, kurioje gyvename, švarą pamažu keičiasi į gera.
Viliamasi, kad ateityje bendrąsias erdves mažeikiškiai tvarkys nelaukdami visuotinių akcijų.

Ne vien šiukšlių rinkimas

Šiemet buvo suplanuota sutvarkyti per šimtą Mažeikių miesto ir seniūnijų teritorijų.
Akciją Mažeikių rajone koordinuojančio Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Virginijaus Raudoniaus teigimu, apie tai, kokios vietos yra problemiškiausios, labiausiai prišiukšlintos, geriausiai žino seniūnai. Dėl to seniūnijos iš anksto numatė, kokioms teritorijoms labiausiai reikia talkininkų rankų.
„Šiemet pagrindinis akcijos akcentas buvo pakuočių atliekų surinkimas. Svarbu buvo rinkti švarias, perdirbti tinkančias pakuotes. Talkininkams buvo išdalyti specialūs trijų rūšių maišai. Maišus su surinktomis šiukšlėmis jie turėjo tvarkingai sudėti išvežimo punktuose ar prie atliekų konteinerių, – sakė „Santarvės“ pašnekovas ir pridūrė: – Nebūtina akcijos „Darom“ sieti vien su atliekų rinkimu. Jeigu tvarkote piliakalnį, dažote gyvenvietėje esančius suolus, sodinate gėles ar medelius, tai jau ir yra pavasariniai tvarkymosi darbai.“

Tvarko tą pačią vietą

Nors pagrindine akcijos diena buvo paskelbta balandžio 23-ioji, dalis rajono ugdymo ir kitų įstaigų, kaimų bendruomenių aplinką tvarkė žmonėms patogiu laiku – visą praėjusią savaitę.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “„Darom“ pakeitė per 100 teritorijų”

  1. Elona parašė:

    Gaila, kad surinktos šiukšlės dar tebepūpso neišvežtos, laukiama, matyt, kol šiukšles iš suplyšusių maišų ištaršys vėjas ar kokie niekadėjai išspardys…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto