Darželinukų tėvai protestuoja prieš numatomą mokesčių lengvatos pakeitimą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Peticiją dėl ikimokyklinio įstaigų nelankymo pateisinamų dienų jau pasirašė 560 mažeikiškių. Jie prašo mokesčio lengvatą dėl vaiko ligos taikyti nuo pirmos nelankymo dienos.
Pagal projektą, teikiamą tvirtinti Savivaldybės tarybai, tokia lengvata numatyta tik nuo ketvirtos nelankymo dienos.
Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus teigia, kad tokiais lengvatos tvarkos pakeitimais siekiama suvaldyti chaosą, atsiradusį po to, kai gydymo įstaigos nebeišduoda pažymų pateisinti nelankytas dienas vaikui susirgus.

Naują mokesčių už vaikų išlaikymą Savivaldybės ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarką planuojama patvirtinti penktadienį vyksiančiame Savivaldybės tarybos posėdyje. Joje numatyta, kad mokestis už vaiko maitinimą neskaičiuojamas, jeigu vaikas nelanko įstaigos dėl vaiko ligos daugiau kaip tris darbo dienas. Mokesčio lengvata pradedama taikyti nuo ketvirtos nelankymo dienos (pateikus vaiko tėvų prašymą).
Apie tai sužinoję tėvai savo nepasitenkinimą išreiškė pasirašydami peticiją. Per kelias dienas surinkta 560 parašų. Peticija adresuojama Mažeikių rajono savivaldybei.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Darželinukų tėvai protestuoja prieš numatomą mokesčių lengvatos pakeitimą”

 1. Nuomonė II parašė:

  Atsakymas komentatoriui Nuomonė: jei vaikas nenueina į darželį už jį ir susimoka tėvai. Taip pat tėvai moka abonementinį mokestį, nors vaikas ir serga. Yra tokios ligos kaip Roto ir panašios ligos, kurios per 2-3 dienas praeina.

 2. AGA parašė:

  Prisidirbt snarglių sugeba, o mokėt nebeišeina. Visko veltui nori -butu,skuduru,maisto.

 3. ? parašė:

  vienas rytas – ir durnam aisku – ne liga. tokiu atveju ir susimoki.bet kai parsivedi 5ni serganti, slaugai savaitgali, treciadieni buna prasveikes, ketvirtadieni i darzeli – gaunasi tik 3 dienos, o kad serga is tikruju 5, 6 dienas – niekam neidomu. gydytoju pazymu nebuvimas – gera priezastis papildyti biudzeta ir taip ekonomiskai pazeidziamiausio sluoksnio zmoniu saskaita. fu fu fu tokia valdzia su tokiais sprendimais!

 4. NUOMONĖ parašė:

  mokesčių lengvata naikinama manau teisingai,nes kai ypač „bedarbės“mamytės pramiega rytą ir neveda savo atžalos į darželį tuomi ryškiai piktnaudžiaujama. kai tokių nelankančių susidaro dešimtimis susidaro maisto perteklius,kurį reikia išmesti,antra tokie vaikai nelankantys darželio užima vietą norinčių patekti į ugdymo įstaigą,bet dėl vietų stokos ten nepriimami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto