Darželio bendruomenė lanksto rožines gerves

Vaikai ir pedagogai siekia išlankstyti tūkstantį rožinių gervių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė siekia išlankstyti tūkstantį rožinių gervių. Prie tokios akcijos Lietuvos švietimo įstaigas pakvietė prisijungti su krūties vėžiu kovojantis judėjimas „Nedelsk“.

Tūkstantis gervių – viena gyvybė

Rožines gerves lopšelio-darželio „Berželis“ kolektyvas pradėjo lankstyti ketvirtadienį. Užsiėmimo iniciatorė auklėtoja Salomėja Novogreckienė „Santarvei“ pasakojo, kad į veiklą įsitraukė ir vaikai, ir pedagogai.
„Akcija organizuota, prisiminus japonų legendą, kur mergaitė lankstė tūkstantį gervelių. Kai tiek išlankstai – vieną gyvybę išsaugoji. Tai ir mes nusprendėme pasidalinti gerais norais,“ – pasakojo pedagogė.
Akcijoje „Tūkstantis gervelių“ dalyvauja beveik 400 švietimo įstaigų iš visos Lietuvos. Juos pasiekia rožinio popieriaus siuntinukai.
„Iš vieno tokio siuntinuko galima išlankstyti arba tūkstantį mažų gervelių, arba dukart mažiau didelių. Mes bandome padaryti visokių,“ – nusišypsojo S. Novogreckienė.

Dovanos gydymo įstaigoms

Nors paspaudus šaltukui į lopšelį-darželį atėjo nedaug vaikų, mažeikiškiai akcijos dalyviai jau išlankstė apie 200 rožinių gervių.
Lankstinius projekto „Nedelsk“ dalyviai rekomenduoja padovanoti gydymo įstaigoms papuošti. Šis mėnuo – puiki proga visuomenei priminti apie krūties vėžį. Vasario 4-ąją minima Pasaulinė vėžio diena, o vasario 11-ąją – Tarptautinė ligonio diena.
„Mes taip pat planuojame savo gerves padovanoti kokiai gydymo įstaigai, jei spėsime kitą savaitę pabaigti lankstyti. Be to, pasipuošėme ir savo darželį,“ – pasakojo S. Novogreckienė.

Su vaikais kalba apie netektį

Tų švietimo įstaigų, kurios išlankstys tūkstantį gervių, mainais laukia tiek pat saldumynų krepšių. Bet „Berželio“ pedagogės sako, kad ne tai svarbiausia – bendras užsiėmimas visus suvienija.
„Tas lankstymas sukuria pakilią nuotaiką. Kaip tik viena auklėtoja atnešė čiobrelių arbatos vaikams pavaišinti. Tai ir auklėtojos, susėdusios prie arbatos, sėdo lankstyti gervių,“ – įspūdžiais dalijosi S. Novogreckienė.
Pedagogė pasakojo, kad rožinių gervelių lankstymas – gera proga su vaikais pasikalbėti apie netektį. Kitą savaitę vyresniems vaikams planuojama šia tema parodyti filmą.
„Mūsų grupė yra susidūrusi su netektimi: anksčiau mirė viena mūsų auklėtoja, o ir vieną mamą teko išlydėti. Pažįstame ir vaikučių sergančių mamų. Nors tema skaudi, vaikai žino apie mirtį, jie apie tai kalba, ir protingai,“ – pokalbius jautria tema prisiminė S. Novogreckienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto