Daržovių atsargos mažėja, o jų kainos kyla

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vartotojai pastebėjo sparčiai didėjančias daržovių kainas. Situaciją, kai daržovių pasiūla mažėja, o kainos auga, kai kas linkęs vadinti daržovių krize.
Mažeikiškiai daržovių augintojai primena – įvertinus praėjusių metų orus ir derlių, tokia „krizė“ buvo prognozuota.

Duomenys Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinės sistemos portale yra nuolat atnaujinami, skelbiama apie vidutines vaisių ir daržovių kainas Lietuvos prekiniuose ūkiuose bei šiltnamiuose.
Svetainėje skelbiami duomenys rodo, kad šių metų sausį ir vasarį šalies ūkiuose bulvių ir daržovių kainos augo. Tai jaučia ir į turgavietes, prekybos centrus atėjusieji nusipirkti daržovių.
Pavyzdžiui, šių metų sausį ūkiuose produkcijos realizavimo kainos, priklausomai nuo kokybės, pardavimo kiekių, dydžio ir kt., buvo tokios: bulvių – 0,16–0,24 euro už kilogramą, neplautų morkų – 0,24–0,38, plautų morkų – 0,35–0,38, baltagūžių kopūstų – 0,22–0,40, burokėlių – 0,10–0,24, svogūnų – 0,32–0,40. Palyginus su 2018 m., vidutinės augintojų bulvių ir daržovių pardavimo kainos šio sausio viduryje buvo didesnės: baltagūžių kopūstų ir svogūnų – 2,4 karto, neplautų ir plautų morkų – 2 kartus, bulvių – 33 proc., burokėlių – 6 proc.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto