Daržovių augintojų konkurentai – prekybos centrai

Vida Liaudanskienė pastebėjo, kad turguje dažniausiai prekinasi vyresnio amžiaus žmonės. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Nors jau vasaros vidurys, miesto centrinės turgavietės prekystaliai trečiadienį nelūžo nuo daržovių ir uogų. Kitas pastebėjimas: siūloma produkcija pirkėjų antplūdžio nesulaukė, turguje prekiautojų buvo daugiau nei pirkėjų.
Daržovėmis prekiaujantys žmonės teigė: daržininkams dabar sunku konkuruoti su prekybos centrais, galinčiais pasiūlyti pigesnių atvežtinių daržovių.

Trečiadienį ant turgavietės prekystalių daugiausia buvo agurkų ir pomidorų. Nors prekiautojų šiomis daržovėmis nebuvo daug, tačiau eilės prie jų nesidriekė.
Viekšniškis ūkinininkas Gediminas Paulauskas pastebėjo, kad tokia situacija – ne tik šiemet. Keturiasdešimt metų agurkus auginantis vyras porą metų net buvo sustabdęs šį verslą – pardavinėjo tik augalų daigus. Tačiau nuolatiniai ūkininko produkcijos pirkėjai ėmė prašyti, kad jis vėl augintų agurkus – esą iš kitų pirkti agurkai netinka konservuoti, ima rūgti, stiklainių dangteliai „nušaudo“.
„Kaip jie laikysis, jeigu daržovių perpardavinėtojai, norėdami, kad agurkai atrodytų kaip šviežiai skinti, juos po pusę paros laiko polietileno maišuose“, – replikavo pašnekovas.
Ūkininkas patarė: norint nusipirkti šviežiai skintų agurkų, reikia žiūrėti, kad daržovės galiukas nuskintoje vietoje blizgėtų, o ne juodas būtų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto